AUTO Kia maakt sprong voorwaarts met nieuwe Tesla Model Y eindelijk in Nederland gearriveerd Politie haalt zelfgebouwd allegaartje van de weg Tweedehandsje brengt ruim 17 miljoen euro op Mn DE GROOTSTE ONAFHANKELIJKE PRIVATI LEASE VERGELIJKER GA NAAR AUTOWEEK.NL/PRIVATELEA Naast een ruime, elektrische gezinsauto is de Kia EV6 vooral een model dat uit z'n voegen barst van ambitie. Voor het eerst op pad met de coolste Kia ooit. 14 rie op zoek is naar een grote, elektrische ge zinsauto heeft er bin nenkort nog een keu zemogelijkheid bij. Het Koreaanse merk Kia parkeert over enkele maanden de nieuwe EV6 naast bestaande concurrenten zoals de Skoda Enyaq, Volkswagen ID.4 en Volvo XC40 Recharge. Al die model len zijn stuk voor stuk in trek, vooral omdat ze veel ruimte en praktische eigenschappen koppelen aan de lage fiscale bijtelling die nog steeds geldt op volledig elektrische auto's. Maar grote familie-SUV's op batterijen de len hun mindere kanten ook: ze zijn veelal zwaarlijvig, rijden daardoor bovengemiddeld log en hebben vaak een wat ingetogen uiterlijk. In deze druk bevochten markt staan twee andere modellen te trap pelen die de zaken duidelijk anders aanpakken. De Hyundai Ioniq 5 is in middels leverbaar; hoewel deze elek trische gezinsauto ook ruim en zwaar is, kun je zijn scherpe uiterlijk alles behalve ingetogen of doorsnee noe men. Nu volgt Kia met de EV6. Wel iswaar deelt die onderhuids veel on derdelen met de Ioniq 5, maar ook ten opzichte van z'n zustermerk slaat Kia een heel andere weg in. Met deze auto wil Kia bewijzen dat het vanaf nu echt bij de grote jongens hoort Met name de uitstraling en de pro porties van de EV6 wijken af. Met een hoogte van 1,55 meter is de Kia maar liefst 9 centimeter lager dan de Ioniq 5 en de Volkswagen ID.4. Wan neer je de auto voor het eerst in de buitenlucht ziet, oogt hij duidelijk gestroomlijnder en sportiever dan de meeste concurrenten. Dat is een doordachte en heel bewuste keuze van Kia: zijn gelikte voorkomen maakt de EV6 misschien niet de han digste gezinsauto op de markt, maar wel onderscheidend en karaktervol. Koploper De afgelopen decennia heeft Kia al la ten zien dat het merk over enorme ambitie beschikt én de juiste midde len weet aan te wenden om die ambi tie te verzilveren. Zo'n twintig jaar geleden boden de Zuid-Koreanen nog auto's aan die uitblonken in mid delmatigheid: kent iemand de Sephia, Joice en Mentor nog? Dat was niet best. Een jaar of tien terug schakelden de Koreanen al eens flink op met au to's zoals de Cee'd, Sportage en Pi- canto: die modellen kopieerden hoofdzakelijk wat andere merken de den, maar dan wel erg goed en vaak stukken goedkoper. Het bezorgde Kia in ons land veel trouwe klanten en een solide plaats in de top van de ver koopstatistieken. Het volgende hoofdstuk is aan de EV6. Met deze auto wil Kia bewijzen dat het vanaf nu echt bij de grote jon gens hoort. Of zelfs nog beter is dan de grote jongens. Naast het creëren van herkenbaarheid en onderschei- VRIJDAG 27 AUGUSTUS 2021 GO Tesla heeft eindelijk de eerste exemplaren van de nieuwe Model Y geleverd aan Neder landse eigenaren. Sommigen moesten twee jaar op hun elektrische auto wachten. De sfeer in de voormalige as semblagefabriek van Tesla in Tilburg is heel anders dan tij dens de massa-afleveringen van de Model 3, eind 2019. Toen vlogen de elektrische sedans met duizenden tegelijk als warme broodjes over de toonbank. Bij de eerste afleve ringen van de Model Y gaat het er een stuk gemoedelijker aan toe. De ruimte waar Til- burgse werknemers voorheen de Model S en Model X in el kaar schroefden, is omgeto verd tot een 'Delivery Centre'. Bekijk de videoreportage op onze site /auto. De Franse gendarmerie heeft een zelfgebouwde Citroën Xantia-cabriolet met vier deu ren van de weg gehaald. De eigenaar had het dak zelf ver wijderd en zette er merkem- blemen van Audi en BMW op, meldt het politiekorps van L'Indre op Facebook. De auto viel bij de agenten direct op, omdat er nooit een cabriover- sie van de Citroën Xantia is gemaakt. De eigenaar heeft een cirkelzaag gebruikt om het dak en de achterklep van zijn auto door te snijden. Aan gezien de auto niet was voor zien van de nodige verstevi gingen en ook geen herkeu ring had ondergaan als cabri olet, werd de eigenaar aangehouden en is zijn auto in beslag genomen. De motorruimte is verguld en er zijn slechts 64 exemplaren geproduceerd: de McLaren F1 is een van de meest bege renswaardige sportwagens van de jaren 90. Deze maand werd er een geveild voor bijna 20,5 miljoen dollar, oftewel ruim 17 miljoen euro. De veiling vond plaats in het Amerikaanse Monterey. Met dit recordbedrag is de McLa ren F1 de duurste auto uit de jaren 90. Het bedrag dat de sportwagen opbracht, is bijna 27 keer hoger dan de nieuw- waarde in 1992. Dit exemplaar uit 1995 heeft slechts 390 kilometer afgelegd. Typerend voor de McLaren F1 is dat de bestuurder precies in het mid den van de auto zit. Van kopie naar koploper ROLAND TAMELING De EV6 is sportiever gestroomlijnd dan z'n concurrenten. fotos kia Het dasboard is opge ruimd zonder daarin door te schieten. Het opladen gaat razendsnel. «Ti De vragenrubriek wordt volgende week hervat. Vragen zijn welkom: mail naar auto@dpgmedia.nl AcceJe Week VOL VAN AUTO'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42