II O O) CD O wwm 12 ZEELAND Van der Lijke net buiten de top tien Drie voetbalsters in eredivisie vrouwen Van Hees en Oranje verliezen van China Met zijn eenmanszaak Maximaal Tennis hoopt Max Peters (28) de populariteit van zijn favoriete sport te vergroten. Hij richt zich met name op rolstoel- en G-tennis. ,,Dit is dankbaar werk, een onbetaalbaar gevoel.'' Nick van der Lijke finishte in de Druivenkoers gisteren net buiten de top tien. De uit Middel burg afkomstige wielrenner werd elfde. De winst in Overijse ging naar de ijzersterke Remco Evenepoel. De Belg begon aan een solo en had een voorsprong van zo'n 39 seconden opgebouwd toen hij met nog 28 kilometer te gaan plots moest stoppen. Door een auto- brand langs het parkoers werd de wedstrijd tijdelijk stilgelegd. Nadat de wedstrijd weer was hervat kreeg Evenepoel 35 seconden voor sprong. De Belg reed vervolgens naar de over winning, Van der Lijke kwam op 55 seconden achterstand binnen. Thijs de Lange uit Kat- tendijke werd op ruim 9 minuten 91ste. In de eredivisie voor vrouwen, die vandaag van start gaat, kunnen dit seizoen drie Zeeuwse voetbalsters in actie komen. Ilham Abali hoopt na lang blessureleed haar rentree te maken bij ADO Den Haag, Lieve van Vliet en Angela Versluis komen dit seizoen uit voor Excelsior. Het tweetal verruilde de ene Rot terdamse club (Sparta) voor de andere. Van Vliet en Versluis starten vanavond met Excelsior met een thuiswedstrijd tegen Ajax. De aftrap is om 19.30 uur. Abali komt zondag nog niet in actie, als ADO Den Haag thuis aantreedt tegen nieuwkomer Feyenoord. De jeugdinternational is nog niet wedstrijdfit. De Nederlandse rolstoelbasketbalsters heb ben hun tweede wedstrijd op de Paralympi sche Spelen verloren. In Tokio was China met 45-38 te sterk voor het team waar Sylvana van Hees uit Oud-Vossemeer deel van uitmaakt. Woensdagochtend had Oranje nog gestunt door regerend paralympisch kampioen Ver enigde Staten in de eerste poulewedstrijd met 68-58 te verslaan. Tegen China volgde geen tweede overwin ning voor Oranje. Vandaag speelt Van Hees met Oranje tegen Algerije, het laatste poule duel is zondag tegen Spanje. Vanaf dinsdag worden de kwartfinales gespeeld. Aertssen Eredivisie NAC Breda Zo'n tien maanden geleden streek de geboren Gelderlander neer in Kamperland. De grote vraag: wat bracht Peters naar Zeeland? „Meer dere dingen'', lacht hij. ,,Mijn vrien din komt uit Oostkapelle. We heb ben elkaar tijdens onze studenten tijd in Nijmegen leren kennen. Een jaar geleden bespraken we wat we met onze levens wilden. We wil den meer rust en mijn vriendin miste het strand. Nijmegen is toch een drukke stad. Ik had ook de in tentie om iets op te bouwen. Ik ben vijf jaar lang fulltime tennistrainer geweest bij een organisatie, maar zag in Zeeland de kans om voor me zelf te beginnen.'' Drie G-tennissers Een rondgang langs diverse vereni gingen in de provincie leerde hem dat het aanbod voor zowel lichame lijk als verstandelijk beperkten ni hil was. ,,Via via kwam ik bij een club in Melissant terecht waar ik les gaf aan drie rolstoel- en drie G-ten- nissers'', vertelt Peters. ,,Nu heb ik meerdere clubjes waar ik dit facili- teer, onder meer in Oostkapelle, Brouwershaven en 's-Heer Hen drikskinderen. Maar ik werk niet alleen met mensen in een rolstoel. Veel breder. Het klinkt heftig, maar ik word bijvoorbeeld ook gebeld door mensen die ongeneeslijk ziek zijn en groepslessen niet meer kun nen bijbenen. Zij willen wel een halfuurtj e per week met mij tennis sen. Zoiets dankbaars kunnen doen voor mensen, is geweldig. Ik heb van mijn hobby mijn werk kunnen maken. Het is een cliché maar waar. Ik zeg bijvoorbeeld nooit: ik moet werken. Want zo voelt het gewoon niet.'' Wie denkt dat Peters al van jongs af aan met een racket in zijn hand loopt, heeft het mis. Hij begon op zijn vijfde met voetballen bij Union in Malden, waar hij tussen de palen opviel en gescout werd door prof club NEC. Vier seizoenen lang maakte Peters onderdeel uit van de jeugdopleiding van de Nijmegena- ren. ,,Een onvergetelijke ervaring'', blikt hij terug. ,,Maar mijn laatste seizoen vond ik niet zo leuk als de eerste drie. Dat had te maken met veel nieuwe teamgenoten en een nieuwe trainer. Toen ben ik overge stapt naar Orion en later heb ik nog in een vriendenteam bij JVC Cuijk gespeeld. Hans Kraay junior was toen trainer van het eerste elftal.'' Na zijn periode bij NEC combi neerde Peters voetbal met tennis. Uiteindelijk liet hij eerstgenoemde Je kunt zo veel doen waardoor je mensen enthousiasmeert en aantrekt sport vallen. ,,Tennis ligt mij ge woon beter. Dit is mijn sport, mijn passie.'' Hij heeft bij de KNLTB zijn A-, B- en Padel-licentie gehaald en is dus ruim bevoegd tennisleraar. ,,Maar ik ga niet achteroverleunen", reageert hij. ,,Want er zijn verschil lende cursussen die je kan volgen. Ik ben een echte aanpakker, die energie krijgt van nieuwe dingen.'' Ondernemend ingesteld Wat wil Peters de komende jaren in Zeeland bereiken? ,,Mijn eerste doel is tennissend Zeeland een boost ge ven. De sport is booming, dus je moet niet afwachten. Je kunt zo veel doen waardoor je mensen en thousiasmeert en aantrekt. Ik ben ondernemend ingesteld. Als hier een paar trainers hun best doen, kunnen we iets moois neerzetten. Want Zeeland loopt iets achter op de Randstad, Gelderland en Bra bant.'' vrijdag 27 augustus 2021 WIELRENNEN Nick van der Lijke in het tenue van Riwal Cycling. foto torsten christensen VOETBAL Lieve van Vliet (l) en Angela Versluis ver ruilden Sparta voor Excelsior. foto carla vos ROLSTOELBASKETBAL ■18 Olivier Aerts sen uit Wol- phaartsdijk kan zich met Ajax onder 18 opma ken voor mooie duels in de Uefa Youth League. Net als Ajax 1 speelt hij met zijn ploeg tegen Dort mund, Sporting en Besiktas. 2 Twee Zeeuwen kunnen morgen bijzondere duels spelen in de eredivisie. Tom Boere staat met Cam- buur tegenover zijn oude club FC Twente. Godfried Roe- meratoe kan debuteren voor Willem II, thuis tegen PEC. 20.H Yassine Azza- gari en Gy- lermo Siereveld azen vanavond met NAC Breda op de eerste overwinning. Na twee gelijke spelen en een nederlaag wacht een thuisduel met ADO Den Haag. De afrap is om 20 uur. Tennis in Zeeland een boost geven Stefan Maas Kamperland Max Peters als keeper in de jeugd van NEC. eigen foto -Max Peters (28) Max Peters op de tennisbaan in 's-Heer Hendrikskinderen: ,,Ik zeg nooit: ik moet werken. Want zo voelt het gewoon niet.'' foto marcelle davidse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40