7 die passen bij de personen en het be wuste huis. Een moodboard brengt de kleuren en de sfeer in kaart." 12.00 uur. Voor Lisette het moment om thuis te lunchen, voordat ze weer op pad gaat. ,,Ik ga met Inge naar de woonboulevard in Middelburg. In het verlengde van een advies heb ik van haar de vraag gekregen of ik mee zou willen om passende accessoires voor de woonkamer te kopen." 13.00 uur. De eerste woonwinkel ko men Inge en Lisette uit met enkele grote vazen. ,,Omdat ze in haar lan delijke huis niet veel vensterbanken heeft om accessoires neer te zetten, maar wel een mooi groot dressoir, hebben we gekozen voor een prach tige grote vazenset. Op zichzelf zijn het al eyecatchers, maar met een paar grote takken of een berenklauw krij gen ze nog meer uitstraling." Daarna kiest Lisette planten uit die makke lijk te verzorgen zijn en vindt ze en kele geschikte accessoires voor in huis,,Voor op de eettafel een mooie houten schaal, die we decoreren met een karaf met droogbloemen, een kandelaar, sfeerlichtjes en beeldjes van Inges lievelingsdier, de olifant." Met de belofte dat Lisette binnenkort echt een keer langs komt, zeggen ze elkaar gedag. 14.30 uur. Vanaf de woonboulevard rijdt Lisette door naar Van Huis uit en Daglicht Zeeland. De twee zaken zitten tegenover elkaar in de Geere- passage in Middelburg. ,,Het zijn de winkels van Daphne en Claudia, zij maken gedetailleerde lichtplannen voor zowel daglicht als binnenver- lichting. We hebben een fijne sa menwerking en eens in de maand ben ik bij hen in de winkel om flits- adviezen te geven en vragen te be antwoorden." Dit keer komt er een klant de plannen voor een nieuw te bouwen vakantiewoning doorne men. Samen met Daphne, bekijkt Li sette de tekeningen en luistert naar de wensen. ,,Een landelijke industri ële stijl past het beste bij dit huis, waarbij lichte kleuren en een stoere twist in de inrichting goed tot zijn recht zullen komen." Daphne heeft Eenstukje ontzorgen hoort ook bij het advies meteen enkele ideeën voor sfeervolle verlichting. Ook zijn de twee het di rect eens over de beste indeling van de keuken, waarbij een keukeneiland van tafel wordt geveegd. Dat neemt te veel ruimte in. Één muur moet ze ker een blikvanger worden, die gelijk opvalt bij binnenkomst", reageren ze allebei stellig. 19.00 uur. Na het avondeten verza melt Lisette haar spullen om op pad te gaan naar Zoutelande, voor een nieuwe intake. Zodra ze de woning binnenstap valt haar meteen op dat er in diverse ruimtes verschillende sferen naar voren komen. ,,De be woonster vindt het lastig om deze sferen te combineren naar een gezel lige leefomgeving." Er schieten Li- sette direct een aantal oplossingen te binnen. ,,De voorkamer oogt kil. De bank heeft een warme kleur, maar door de koude kleuren op de muur en de harde kleuren en vormen in de meubels en raambekleding, gebeurt er weinig in deze kamer." Als ze de achterkamer in loopt, blijkt het daar sfeervoller. ,,Hier is al geprobeerd sfeer te brengen, door warme kleu ren te combineren in de stoelen van de eethoek en te kiezen voor warme houtsoorten en mooie wanddecora tie. Door de sfeer van deze ruimte uit te breiden naar de andere kamer wordt het een eenheid." Lisette ver telt de klant dat ze anders werkt dan de meeste interieurstylisten. ,,Die geven het advies al direct bij het eer ste bezoek. Zelf hecht ik juist veel waarde aan het persoonlijke contact. In een vrijblijvend kennismakings gesprek kom je vaak beter achter de knelpunten, kun je beter 'lezen' wat iemand graag zou willen, en door zo'n eerste gesprek is de basis voor een goed contact vaak al gelegd." Al tijdens het gesprek krijgt Lisette ak koord om aan de slag te gaan, zonder eerst een offerte te sturen. 20.30 uur. Einde van de werkdag en tijd om te ontspannen. ,,Op de weg naar huis laat ik altijd de dag nog aan me voorbijgaan en ben ik dankbaar voor wat dit werk me brengt. Veel mooie contacten en positieve reac ties van mensen." vrijdag 27 augustus 2021 u - Lisette Post

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35