Boekentip zomerhit Lappenpop van lichaamsdelen Knee deep in he hoopla tf> O) 6 Lisette Post uit Vlissingen is zelfstandig interieur- en vastgoedstylist. Een beroep dat aan populariteit wint, maar waarvan niet altijd duidelijk is wat iemand precies doet. „Ieder huis, iedere ruimte en ieder vraagstuk is verschillend." m Een soms wat haperend geheugen heeft ook voordelen. In mijn geval beklijven de hoofdpersonen en de sfeer van een thriller doorgaans uitstekend, maar de afloop zelden of nooit. Zodra duidelijk is 'wie het heeft gedaan' of hoe de zaak in elkaar steekt, is de spanning uit het verhaal. En een eenmaal opgehelderde misdaad is blijkbaar de moeite van het onthouden niet waard. Dus komt het voor dat een thriller meer dan eens wordt gelezen en weer net zo boeiend is als de eerste keer. Dat gebeurde onder meer bij Ragdoll, het boek waarmee de Britse schrijver Daniel Cole een paar jaar geleden internationaal door brak. Alleen al het ge geven is memorabel: rechercheur Wolf stuit in een appartement op een stoffelijk overschot dat blijkt te bestaan uit lichaamsdelen van zes verschillende personen. Die zijn met naald en draad aan elkaar genaaid, als een lappenpop. ,,Dit is zo'n zaak die je maar één keer in je carrière tegenkomt", zegt Wolfs collega dan ook. En de kwestie wordt nog complexer als er een lijst blijkt te zijn met daarop de namen van zes mensen die ook zullen worden ver moord, inclusief de data waarop dat gaat ge beuren. De laatste naam op de lijst is die van Wolf zelf. Inderdaad, een verhaal dat aan de film Se7en doet denken en nauwelijks minder spannend is. Maar hoe het al weer afliep? Geen idee. Vlissingen ls interieurstylist komt Lisette veel over de vloer bij klanten en geeft advies over kleur gebruik, type en stijl van meubels, materiaalgebruik en verlichting. ,,Vaak bij particulieren, die hun eigen huis willen inrichten of zakelijke klanten, zoals bedrijven of winkels. Mijn motto: Sommige mensen zoeken naar een prachtige plek, ik zorg dat een plek prachtig wordt." We kijken een dag mee, ach ter de schermen van een interieu rontwerpster. 05.15 uur. De wekker gaat vroeg deze morgen, zeker voor een avondmens als Lisette. Ze start de dag met een netwerkmeeting. ,,We beginnen om half 7 en ik word om kwart over zes verwacht bij vakantiepark Duinzicht in Koudekerke. Daar help ik mee om alles klaar te zetten en bezoekers welkom te heten." 06.45 uur. Een ontbijtbuffet staat klaar met onder meer verse broodjes, fruit, yoghurt, cruesli en gekookte eieren. ,,Voor mij is vooral de koffie belangrijk, want ik moet goed wak ker zijn voor mijn pitch zo dadelijk", zegt Lisette, terwijl ze ook een broodje meepakt. ,,Iedere bezoeker krijgt de kans om zijn of haar bedrijf in 60 seconden te promoten." 07.30 uur. Lisette houdt een pitch over duurzaamheid en hoe dit in het interieur kan worden toegepast. De toehoorders luisteren aandachtig. Het is een bijeenkomst met 26 lokale ondernemers. ,,We komen wekelijks bijeen en bij deze meetings bunde len we onze krachten." Lisette stelt aan tafel de vraag of iemand een spe cifiek contact binnen een bouwbe drijf weet, de vraag wordt meteen positief beantwoord. Ook raakt ze in gesprek over haar werkzaamheden. ,,Als interieurstylist moet je tussen de regels door kunnen lezen. Als een klant een duidelijke afkeur heeft voor iets zonder dat uit te spreken, heb ik dat vaak direct door. Het zijn kleine signalen en lichaamstaal waar ik op let." 09.15 uur. Eenmaal thuis klapt Li- sette haar laptop open om offertes en verfbestellingen te versturen. ,,De voorbije dagen had ik nieuwe intake gesprekken voor een kleuradvies in Terneuzen en kleur- en inrichtings adviezen in Middelburg en Veere. Drie projecten, waarvoor ik een pas sende offerte moet maken. Ieder huis, iedere ruimte en ieder vraag stuk is verschillend." De offertes zijn verstuurd, nu de verf nog. Lisette logt in op de klantomgeving van verf- groothandel Sikkens om proefmon sters voor een lopend advies te be stellen. Voor een gezin uit Borssele zet ze een complete verfbestelling bij Vestingh Paint gereed. ,,Voor 11 uur besteld is binnen twee dagen gele verd bij de klant thuis. Een stukje ontzorgen hoort ook bij het advies, en na de levering van verf of behang kan de klant direct aan de slag." 10.30 uur. Via de nieuwsbrief, die Li- sette regelmatig verstuurt, is er een belafspraak ingepland. Om half 11 belt ze met een nieuwe klant. ,,Ze heet Annelies en heeft moeite met het kiezen van kleuren in de woon kamer en zegt dat sommige meubel stukken aan vervanging toe zijn. Ko mende week ga ik bij haar langs voor een kennismaking." Na het gesprek mailt Lisette de klant direct een vra genlijst, die ze aanpast aan de situa tie. ,,Ik stuur wat algemene vragen over welke kleuren ze mooi vindt en welke niet. Welke woonstijl aan spreekt, welke meubelstukken moe ten blijven, maar ook persoonlijke vragen. Bijvoorbeeld of er erfstukken of bijzondere herinneringen zijn waar ik rekening mee moet houden." 10.45 uur. Moodboards, het is een woord dat veel gebruikt wordt door interieurontwerpers. Ook Lisette ge bruikt ze en is in de weer om een di gitale collage te maken en een idee te visualiseren. ,,Vrijwel elk advies start met een moodboard. Na het kennis makingsbezoek, heb ik direct ideeën Als een klant een afkeur heeft voor iets, heb ik dat vaak direct door. Ik let op kleine signalen en lichaamstaal Iijn vriend en ik namen vorig jaar een verweesde Rock-Ola jukebox uit de jaren '60 in huis. Een ruwe diamant die ontdaan moest worden van een scherpe rooklucht, doordringende frituurwalm en een haperend systeem. We hadden in coronatijd toch niet heel veel anders te doen. Na een fles Dasty, vele em mers zwart water en wat nieuwe on derdelen, kwam er een schoonheid te voorschijn in chroom, paars en groen. De jacht op singles begon en duurt nog altijd voort. Jaar of genre maken niet uit, zolang het maar fijne liedjes zijn. Van The Beatles tot Suzanne Vega en Iron Maiden. Eén van de beste om de vakantie of gewoon het weekend in te luiden is voor mij We built this city van Starship uit 1985. Geen gedoe met een opbouw naar een climax of een kabbelend intro, je valt er meteen middenin. Knee deep in the Hoopla. vrijdag 27 augustus 2021 a Vakantie: tijd voor boeken en zomerse muziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en muziek. Deze week geeft verslaggever Rolf Bosboom een inkijkje in zijn boekenkast. Verslagge ver Sophie Stockman kiest zomerhits uit. 'Vrijwel elk stijladvies start met een moodboard' Hans Puik 75 <u ■u Lisette Post werkt als interieur- en vast goedstylist: ,,Een moodboard brengt de kleuren en de sfeer in kaart." Lisette Post kijkt naar verschillende kleurcombinaties en bestelt verf voor haar klanten. FOTO'S CARINE DEKKER - Lisette Post

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34