Daar op die molen, die mooie molen Weer feestjes in Goes tZSItL) OBESITAS 5 Voormalig pand Acaciahof aan Molenwater Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? versluis &willeboer Het plan voor een Cultuurpakhuis is een initiatief van Muziekschool Zeeland en Cultuurhuis Kuipers poort. Deze instellingen willen onder één dak nauw gaan samen werken. Ze willen daarvoor de huidige muziekschool in de Kui perspoort verbouwen. Het Cul tuurhuis Kuiperspoort, dat iets verderop in dezelfde straat zit, moet zijn pand namelijk op ter mijn verlaten. De Muziekschool Zeeland wil juist graag één nieuw 'huis voor de kunsten' maken waar van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat kunst wordt gemaakt, van mu ziek tot dans tot schilderen tot pottenbakken. Daarom ligt samenwerking voor de hand. De Muziekschool zit nu in monumentale panden in de Kuiperspoort. Verbouwing is technisch lastig en dus ook duur. De onderzoeken naar de haalbaar heid van een Cultuurpakhuis in de Kuiperspoort lopen nog. Binnen kort wordt duidelijk wat een ver bouwing gaat kosten, maar het wordt zeker een 'miljoeneninves tering', zei directeur Robert Vroe- gindeweij van Muziekschool Zee land eerder dit jaar. Ik heb de vraag van de gemeente gekregen of we er iets in zien Maar er is een ander pand in beeld gekomen waarin het Cul tuurpakhuis wellicht eenvoudiger en goedkoper is te realiseren: het schoolgebouw aan het Molenwa ter dat door de Acaciahof is verla ten. Het pand is eigendom van de gemeente en die zoekt er een nieuwe bestemming voor. ,,Ik heb de vraag van de gemeente gekre gen of we er iets in zien als alles daarnaartoe wordt verhuisd", zegt Sylvia Radius van Cultuurhuis Kuiperspoort, een collectief van kunstenaars die allerlei workshops geven. ,,Dus de Muziekschool en het Cultuurhuis. Nou, ik zie het wel zitten, want dan kunnen we in ieder geval nieuwe stappen zetten. De verbouwing van de Muziek school is lastig en de vraag is of dat complex op den duur toch ook niet te klein is." Volgens directeur Robert Vroe- gindeweij zijn de berekeningen naar de kosten van een Cultuur pakhuis in de Kuiperspoort nog gaande. Hij vindt het daarom nog 'te vroeg' om op de voortgang van de plannen in te gaan. Volksuniversiteit Anderzijds heeft dat plan ook de interesse gewekt van anderen. ,,De Volksuniversiteit Zeeland wil eventueel ook meedoen en wil in ieder geval graag met ons samen werken", zegt Sylvia Radius. ,,Met het Cultuurhuis geven wij prakti sche workshops, de Volksuniver siteit vult dat mooi aan." Van grote afstand is te zien dat er gewerkt wordt aan de molen van Nieuw- en Sint Joosland. Maar wat je vanaf de snelweg in het voorbijrijden niet ziet, is wat ze daar boven aan het doen zijn. Hoog op de steigers is Aiko Wal- derveen van de firma Verbij bezig met het dakbeschot en de dakbe dekking. Er zijn slechte stukken van het houten dakbeschot ver vangen. Daar komt nieuwe be dekking overheen. Ook de om lijsting van de ramen moet wor den aangepakt. Een week of zes duurt het werk in totaal, maar daarvan zijn er al een paar ver streken. Het duurt dus niet lang meer of de uit 1874 daterende ko renmolen - een grondzeiler - staat er weer piekfijn bij. ,,Dit is niet de enige molen die we laten opknappen", zegt John Jan sen van de gemeente Middelburg, die eigenaar is van de molens. ,,Volgende week beginnen we met de Seismolen in Middelburg. En ook de molen in Arnemuiden komt binnenkort aan bod." Het voeg- en boetwerk van de Seismolen (uit 1728) vertoont ge breken en die moeten worden ge- repareerd, zegt Jansen. Ook de schoren worden nagelopen. Scho ren zijn de balken die de stelling ondersteunen. ,,De Seismolen wordt voor de helft in de steigers gezet." Normaal onderhoud De molen in Arnemuiden heet Nooit Gedacht. Het is een vrij nieuwe molen: gebouwd in 1980 omdat de molen die er eerder stond in 1977 afbrandde. Net als bij de andere molens gaat het daar om normaal onderhoud, zegt Jansen. ,,Vorig jaar hebben we ook een aantal molens ge schilderd. En eerder dit jaar is molen De Hoop al onder handen genomen." GOES Wie toe is aan een feestje kan eind volgende week in Goes terecht. Zaterdag 4 september wordt daar het eendaagse evenement Summer- festival gehouden. Ook de avond van tevoren staat er wat te gebeuren: de festivalachtige netwerkborrel Zo merliefde. Hoewel het zaterdagse feestje al langer op de planning stond is pas onlangs besloten dat door te laten gaan, zegt mede-organisator Reza Geleedst van Festive Events. Die twijfel kwam voort uit de coronabe perkingen. ,,Maar voor 750 man kan dat dus wél'', zegt Geleedst. ,,Waarom dan niet een afgeslankt festival met één podium in plaats van drie?" En voila, zo staat dat dus op 4 september op het parkeerter rein aan de noordkant van sportpark 't Schenge te gebeuren, tussen 15.00 uur en middernacht. De avond tevo ren wordt, tussen 17.00 en 23.00 uur, op hetzelfde terrein Zomerliefde ge houden. Een light-variant van Thank Goes it's Friday dat al een paar keer in de Grote Kerk was. Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Nu ook spouwmuurisolatie! Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-terneuzen@obesitaskliniek.nl vrijdag 27 augustus 2021 WA School optie voor Cultuurpakhuis Het onderzoek naar een Cul tuurpakhuis in Middelburg is in volle gang. Ingewikkeld zal het vast worden, en duur waar schijnlijk ook. Maar mogelijk ligt er een eenvoudigere en goedkopere oplossing in het verschiet: het leeggekomen schoolgebouw aan het Molen water. Maurits Sep Middelburg -Sylvia Radius, Cultuurhuis Kuiperspoort M Aiko Wal- derveen van firma Verbij her stelt en ver vangt de dakbekle ding en het dakbeschot van molen Buiten Ver wachting in Nieuw- en Sint Joos- land. FOTO DIRK-JAN Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland 1 pv De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Corona, thuiswerken of extra maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgs- aam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/ agenda voor onze gratis voor lichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. stress Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlich ting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. NEDERLANDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33