MEDIA CULTUUR 25 Jan van Halst nu al favoriet Attractiepark Toverland LEUKSTE 3 353P bestel snel op leukstetickets.nl/toverland-pzc TICKETS.NL VOETBALLER zijn andere dingen dan op de Filipij- nen. Daar moest je omgaan met de hitte, met vervelende tropische in secten, rare dingen die je niet kent. Dit was eigenlijk de natuur en om standigheden die we in Nederland ook zou kennen.'' De opnames hadden plaats in de lente. Dus geen tropische temperatu ren en vele zonuren, maar kou en veel regen. En qua eten: geen cassave, bananen noch kokosnoten. ,,Daar had ik nog op geoefend, het openen van kokosnoten'', sipte John de Be ver, de oud-voetballer en volkszan ger, bekend van de hit J ij Krijgt Die Lach Niet Van Mijn Gezicht. Die tekst was hem op het eiland zelden op het lijf geschreven. ,,Ik heb behoorlijk ge leden. Ik heb als voetballer veel wed strijden gespeeld, maar dit was de zwaarste van mijn leven. En waar schijnlijk de laatste.'' Nicolette Kluijver, al jaren vaste presentator van Expeditie Robinson - eerst met Dennis Weening nu met Kaj Gorgels - stelt dat het in deze edi tie 'misschien nog wel meer survival- len was dan op de Filipijnen'. ,,Barre weersomstandigheden en er was nóg Ik heb als voetballer veel wedstrijden gespeeld, maar dit was de zwaarste minder eten. Er zwom best veel vis maar die was lastig te vangen. Tot grote frustratie van de kandidaten die bij proeven boven het water hin gen en dan het eten -de sushi - zo onder zich door zagen zwemmen." Uien, die waren er slechts op het eiland. Hoe de kandidaten dan niet verhongerden? ,,Dan moet je wat ver zinnen. Bijvoorbeeld de kandidaten bij proeven eten te laten winnen'', verduidelijkt Kluijver. Over het ge konkel hoeven de de fans niet onge rust te zijn: dat was er genoeg. Net als de proeven, puzzels en vuur maken. ,,Maar het rauwe landschap, het weer, het eten, alles was verder anders'', al dus Kluijver. ,,Het was een beetje gek om de Robinsons met jassen aan te zien. Maar daar ben je als kijker snel aan gewend. En het was ook wel weer vernieuwend. En ze hebben geleden. Op de Filipijnen regende het ook, maar dan hing je je kleren op en was het binnen een mum van tijd droog." Annemarie Koekoek, uit Boer zoekt Vrouw, stelde het 'verschrikkelijk koud te hebben gehad'. ,,Maar ik heb geen moment spijt van mijn deel name. Het is mooi om te zien wat je lichaam allemaal aankan. Op het laatst besloot ik mijn ski-jas mee te nemen. Zo blij mee." René van Meurs was een van de weinigen die wél blij was met Kroa tië. ,,Als ik op de Filipijnen had mee gedaan, zou ik elke dag hebben moe ten beginnen met een glas zonne- melk. Geef mij maar regen en wind", stelde de cabaretier voor wie een droom - meedoen aan Expeditie Ro binson - uitkwam. ,,Ik heb vijftien jaar op scouting gezeten. Niet een stoer verhaal waarmee je aankomt in de kroeg, maar hier kwam het heel goed van pas. Dit was voor mij een scoutingsklamp XL. Ik kon fikkie sto ken, rennen met een hakbijl, dingen aan elkaar knopen. Ik werd weer een kind van 6. Fantastisch." Discover your oujn magie Stoere achtbanen, spetterende wildwaterbanen, avontuurlijke klim toestellen en betoverende taferelen die je zelf tot leven kunt brengen. Het ligt allemaal op jou te wachten in Attractiepark Toverland. Ontdek je eigen magie met ruim 35 attracties en shows. Van 17 juli t/m 5 sep tember is het park elke dag tot 21.00 uur geopend en kun je genieten van magisch straatentertainment, muzikale acts, avontuurlijke shows en bijzondere lekkernijen. vrijdag 27 augustus 2021 PC :-v 5 v- Jan van Halst is oud-profvoet baller van onder meer FC Twente en Ajax en tegenwoor dig voetbalanalyticus. Hij kende het programma niet zo goed. „Maar toen ik de aanvraag met mijn kinderen besprak zeiden: 'Meedoen, dit is echt iets voor jou'." Van Halst stond bekend als een karaktervoetballer en stelt zich, zeker gezien zijn aanloop, kandi daat voor de titel. ,,Ik ben afleve ringen gaan bekijken en heb me bijna maniakaal voorbereid. Cur sussen gevolgd. Van hutten bou wen tot koken en vis fileren. Ging ik naar de markt, sneed ik 'm open en haalde ik de inge wanden eruit, ook fysiek bereidde ik me voor. Ben met een personal trainer aan de slag gegaan. Ik zat zó in een bubbel. -39 Vond het bijna jam mer om af te reizen." 44 John de Bever, deelnemer V.l.n.r. Dennis Schouten, Dyanta Brooks, John de Bever, Sandra Ys- brandy, Yuki Kem- pees, Britte Lagcher, Sylvana IJsselmuiden, René van Meurs, Ster- rin Smalbrugge, Ste- fano Keizers, Yasmine Sendar, Annemiek Koekoek, Sieneke Baum-Peeters, De- fano Holwijn, Eva van de Wijdeven, Jan van Halst, Jasper Demollin en Robbert Roden burg. FOTO RTL Expeditie Robinson, vanaf zondag 29 augustus 20.00 uur en vanaf donderdag 2 september vanaf 20.30 uur bij RTL 4. Tickets zijn geldig t/m 7 november 2021. De bezoekdatum dient voorafgaand aan het bezoek nog gereserveerd te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25