O Lisa Loeb krijgt komische rubriek 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Zo leuk!!!! Zo'n beetje alles is anders bij de 21ste editie van Expeditie RobinsonDoor de pandemie week het programma uit naar een eiland bij Kroatië, waar de tropische hitte ontbrak, het eten nóg spaarzamer was en de kandidaten veel kou leden. TELEVISIE EXPEDITIE ROBINSON \r Een van de dingen in tv-land waar ik me al tijd over heb verbaasd, is dat er nooit een kinderversie van De Slimste Mens is gemaakt. De kennisquiz is ook bij de jeugd in de basis schoolleeftijd enorm populair en ik ken genoeg prepubers die maar wat graag een middagje tussen Philip Freriks en Maarten van Rossem zouden zit ten. waarom de makers van De Slimste Mens daar hun handen niet aan willen branden. Kinderen in een kennisquiz, dat moet je hen én de kijker niet aan doen. Althans, niet op de manier waarop het nu in Ik weet er alles van! gebeurt. Kinderen hebben geen pokerface, ze reageren primair. Ze laten hun teleurstelling of jaloezie on verbloemd zien, maar lachen ook een ander kind doodleuk uit als die een antwoord niet weet. Al thans, zo lijkt het, door de manier waarop ze in het programma in beeld worden gebracht. Voor het zelfde geld stond er op dat moment net iemand buiten het zicht van de camera's gekke bekken te trekken of liet een andere deelnemer een harde scheet achter de desk, maar als kijker zie je enkel die hatelijke lach en denk je: 'wat een onsportieve reactie van dat kind'. En dan zeg ik het bewust eu femistisch. Ik ga hier niet herhalen welke eigen schappen mijn eigen kinderen sommige deelne mers van Ik weet er alles van! junior toebedelen in de beslotenheid van onze woonkamer en wat ik met een schuin oog voorbij zag komen op sociale media. Ik kan alleen maar hopen dat die tere kin derzieltjes het zelf niet lezen. in te schatten hoe je overkomt op tv, laat staan voor een kind van 12. Om een voorbeeld uit eigen praktijk te geven: de ene keer lees ik over mezelf dat ik zo ongeïnteresseerd zat te kijken tijdens een talkshow, terwijl ik het juist razend interessant vond wat er werd besproken. De andere keer krijg ik complimenten dat ik zo zichtbaar meeleefde bij een andere gast, terwijl ik uit alle macht probeerde om een gaap te onderdrukken en ter afleiding een boodschappenlijstje zat te maken in mijn hoofd. Kortom, het is maar net in welke split- second de regisseur naar je schakelt en of hij of zij je een beetje goed gezind is. Quote van de dag sU Nog geen Schrijvers Maas maakt portretten et rookwolken, vlaggen en tromgeroffel kwamen de kandidaten van Expeditie Robin son gistermid dag te voorschijn uit de bunkers van Fort Marken om zich in een mars te presenteren aan de media. En ach, dat de trompettist van het mini- blaaskapelletje er af en toe naast zat, mocht de pret niet drukken. De stemming zat er goed in, zelfs toen er na een uur een flinke plens bui neerplofte op het gezelschap. Gretig werden de paraplus's te voor schijn getoverd. ,,Nou, die hadden we op het eiland niet'', klonk het la chend uit de monden van de kandi daten. ,,Nou, probeer de moed er maar eens in te houden als er 24 uur over je heen geregend wordt", refereerde ca baretier Stefan Keizer aan de om standigheden op het eiland. Zo'n beetje alles is anders dit jaar bij Expe ditie Robinson. Niet alleen krijgen de fans twee afleveringen per week (op donderdag en vrijdag), de locatie is ook een andere. Dicht bij huis Door de pandemie ontbrak het pro gramma vorig jaar op de agenda en waren de makers nu genoodzaakt het traditionele verre oosten - de Filipij- nen - te verruilen voor een plek dicht bij huis: het eiland Dugi Otok bij Kroatië. Daar konden de Robinsons - als Crusoe niet fictief was, zou hij van verbazing achterover zijn geval len - nog net geen zeilboot voorbij zien varen. ,,Op alle vlakken was het anders'', weet Keizers, ,,je kunt stel len er een ander programma is ge maakt met dezelfde spelregels. Wat er hier nodig was om te overleven, De nieuwe rubriek wordt een soort 'klokhuis voor volwasse nen' genoemd. ,,Het is een combinatie van de Minuut van Ruud en de NOS op 3-filmpjes. Je zou het komedienieuws kunnen noemen", zegt cabare tier Lisa Loeb, die 'heel veel zin' heeft in haar nieuwe rol. Loeb werd deze zomer ontdekt door het grote publiek na haar deelname aan De slimste mens. Vanavond speelt ze de finale van de kennisquiz. Behalve Loeb worden Klok huis-presentator Sosha Duy- sker en acteur Sahil Amar Aïssa de vaste gezichten. Mogelijk komt er nog een vierde maker bij. De aftrap van De Dingen- duider is aanstaande maandag avond tijdens de eerste uitzen ding van Khalid Sophie. De rubriek is de opvolger van de Minuut van Ruud, een film pje van zestig seconden waarin cabaretier Ruud Smulders op satirische wijze de actualiteit van de dag doornam. Smulders maakte dit twee seizoenen lang voor De Vooravond. Met het abrupte einde van deze talkshow moest ook Smulders vertrekken. De cabaretier betreurde het besluit van BNNVARA. ,,Ik ben ook niet dom. Als je de twee hoofdpersonen weghaalt, dan snap ik wel dat ook ik aan de beurt kan komen. Ontzettend jammer, want ik had me met deze Minuut nog verder kun nen ontwikkelen. Ik had nog honderd afleveringen kunnen maken. Ik had er ook zo'n lol in'', vertelde hij eerder. Junio Maar sinds Ik weet er alles van! juniorsnap ik Het is voor een volwassene al ingewikkeld om In het geval van Ik weet er alles van! had ik de juniors een regisseur gegund met minder sco ringsdrift en meer mededogen. vrijdag 27 augustus 2021 TELEVISIE Loretta Schrij ver (65) keert nog niet terug in het RTL 4-pro- gramma Koffie tijd. De presen tatrice, die een paar maanden geleden werd geopereerd aan darmkanker, vindt het dage lijkse program ma nog 'een beetje te zwaar'. TELEVISIE In het program ma Volle Zalen schetst presen tator Cornald Maas een per soonlijk portret van makers en artiesten die de afgelopen an derhalf jaar als gevolg van de coronapande- mie verplicht hebben moeten stilzitten. K ■u - Eva Jinek reageert blij op het nieuws dat haar ex, tv-bioloog Freek Vonk, tot over zijn oren ver liefd is op sieradenontwerpster Franka Vedder. Dennis Jansen De nieuwe talkshow Khalid Sophie krijgt een korte komi sche rubriek over de actuali teit, genaamd De Dingendui- der. Cabaretier en Slimste mens-finaliste Lisa Loeb wordt één van de vaste ge zichten. Hanneke van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24