fc) Zware aanslag op luchthaven Kaboel >3 Feyenoord, Vitesse én AZ naar Conference League Ajax ontkomt aan loodzware poules in Champions League Lid Walcherse reddingsbrigades verleidt jongens Tientallen doden, ook militairen VS >3 IS claimt achter explosies te zitten Walcheren Alkmaarders winnen wel, maar gaan toch niet naar Europa League P21 en P22 Man werd geroyeerd en wordt nu vervolgd ,,Ik heb huilende ouders en studen ten op kantoor", zegt beheerder Ja cob Hannewijk van studentencom plex Campus Vlissingen. Op de wachtlijst voor de studio's aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen staan 150 S 200 studenten. Zij hoe ven voorlopig niet op woonruimte te rekenen. ,,Als je op plek veertig staat, dan hebben we komend stu diejaar geen kamer meer voor je", zegt Hannewijk. Studenten zijn wanhopig, merkt hij. ,,Ik ken stu denten die maar een tussenjaar ne men, omdat ze geen kamer kunnen vinden. Internationale studenten staan hier soms met koffers binnen. Ze kunnen nergens heen. Ze vragen of we alsjeblieft een kamer voor ze hebben. Dat ze desnoods wel met z'n drieën op een kamer gaan. Maar we hebben gewoon niks meer." De HZ is door het kamertekort in Middelburg en Vlissingen zo'n honderd studenten misgelopen, zegt bestuursvoorzitter John Dane. Zij hadden zich aangemeld voor een studie, maar zijn afgehaakt, omdat ze geen woonruimte kon den vinden. Het gaat vooral om in ternationale studenten. ,,Dat is bui tengewoon frustrerend. Ik ben er boos om. We verliezen hierdoor miljoenen euro's en we lopen ima goschade op." Stinkende best Zeeuwse bedrijven, onderwijsin stellingen en de provincie kregen miljoenen euro's om een bèta cam pus op te zetten, en te zorgen voor meer hoogopgeleide jongeren in de provincie. Dane: ,,We doen met Campus Zeeland, onze goede oplei dingen, onze marketingafdeling onze stinkende best om studenten te verleiden naar Zeeland te komen. En dan lukt het uiteindelijk niet, omdat een randvoorwaarde als huisvesting niet in orde is." Ook UCR is studenten misgelo pen, omdat er niet genoeg kamers beschikbaar waren, zegt een woordvoerder. Hij wil niet zeggen om hoeveel studenten het gaat. In Middelburg worden twee stu dentencomplexen gebouwd: aan de Kanaalweg (naast het NS-station) en in het voormalige hoofdkantoor van Delta. ,,Die kamers hadden al lang opgeleverd moeten zijn", zegt Dane. ,,Samen met UCR hebben we er op aangedrongen om de huisves ting op tijd klaar te hebben. In een notitie hebben we aangetoond dat dit ging gebeuren. Daar hadden in vesteerders op kunnen inspelen. Ik weet zeker: als je een goed aanbod hebt van studentenwoningen, neemt de vraag toe. Een mooie campus heeft een aanzuigende werking." Op de campus in het voormalige kantoor wonen al studenten. In ja nuari zijn er naar verwachting nog eens 119 kamers, laat verhuurder APV weten. De kamers aan de Ka naalweg zijn in de loop van volgend jaar klaar. De HZ heeft samen met APV gezorgd voor tijdelijke huis vesting. Studenten zijn onderge bracht in pensions en hotels. Dane: ,,Het is lang niet voldoende, maar we zijn blij dat het gelukt is een al ternatief te vinden. Anders waren we nog veel meer studenten misge lopen." P18 en ZEELAND 2 vrijdag 27 augustus 2021 18°C P20 »P2 en ZEELAND 2 Grote vrees bewaarheid Kamernood onder studenten Extreme kamernood is niet al leen een probleem van de grote studentensteden. Ook in Vlissin gen en Middelburg is dit jaar een gigantisch tekort aan woon ruimte. Honderden studenten van HZ en UCR zoeken voor het komend studiejaar een kamer. Cornelleke Blok Vlissingen Komende dagen erg fris Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1