7 'Brein' blijft in cel voor aanslagen 1941-2021 Charlie Watts Ook The Rolling Stones zijn niet van graniet. Ze leken onsterfelijk, maar Charlie Watts (80) bewees als eerste het tegendeel. De drummer overleed in Londen. Met Mick Jagger en Keith Richards vormde hij het hart van de Stones. elden krijgt een drum mer de meeste aandacht binnen een band. Charlie Watts was op die regel 1 geen uitzondering. Wat wil je ook, met Mick Jagger en de zo kleurrijke Keith Richards voor je op het podium. Watts, geboren in Lon den als zoon van een vrachtwagen chauffeur, was een heel ander type. Anders gekleed - vaak keurig in het pak - niet bevattelijk voor drugs en zijn hele Stones-loopbaan trouw aan Shirley Shepherd, de vrouw met wie hij in 1964 trouwde. Vier jaar later kregen ze hun enige kind, dochter Seraphine. Charlie Watts had een voorliefde voor jazzmuziek. Stond het schema van de Stones het toe, dan maakte hij graag een uitstapje voor een solo- of bandproject in de jazz. Zijn leven mocht zich afspelen in de rockmu ziek, hij had er heel andere interesses naast. Net als zijn echtgenote, die hij had ontmoet op de kunstacademie, was Watts gek op paarden. Tekenen was een andere passie van hem, die onder meer leidde tot de hoes van het album Between the buttons. En of schoon Watts niet beschikte over een rijbewijs, was hij dol op klas sieke Engelse auto's én zakhorloges, die hij spaarde. Op zijn veertiende begon hij met drummen, een passie die hij ontwik kelde door te luisteren naar jazzsaxo fonist Gerry Mulligan, wiens drum mer Chico Hamilton hem betoverde. Zo waren er meer jazzdrummers die Watts inwijdden in de wereld van het ritme. In januari 1963 nam hij Mensen denken vaak dat Mick Jagger en ik de Stones zijn. Maar dat kan alleen als Charlie doet wat hij doet - Keith Richards echter een besluit dat zijn leven zou bepalen. The Rolling Stones, opgericht in 1961 en een hit in het Britse clubcir cuit, wilden een andere drummer. Tony Chapman voldeed niet, maar wie wel? Charlie Watts dus. Destijds kon hij er onmogelijk weet van heb ben, maar hij zou uitgroeien tot de hartslag van de Stones. Lange tijd met bassist Bill Wyman, die in 1991 vertrok. Watts wees zijn opvolger aan: Darryl Jones, natuurlijk een jazzbassist. Waardering Watts mocht dan als drummer niet de meest vooruitgeschoven pion van de band zijn; waardering kreeg hij zeker, bij leven al. Zo plaatste het tijdschrift Rolling Stone - what's in a name - hem in 2019 op de twaalfde plek in de top 100 van beste drum mers in de historie van de popmu ziek. Als drummer van een van de twee meest iconische bands ooit (Ringo Starr van The Beatles was wat dat betreft zijn evenknie) inspireer de hij bovendien talrijke drummers die na hem kwamen. ,,Charlie Watts geeft mij de ruimte om te vliegen'', roemde Keith Ri chards ooit zijn collega. Hij wist don dersgoed hoe belangrijk de basis is die een drummer en een bassist leg gen onder een band. ,,Mensen den ken vaak dat Mick Jagger en ik de Stones zijn. Maar dat kan alleen als Charlie doet wat hij doet op de drums. Charlie Watts ^s de Stones.'' Watts was letterlijk en figuurlijk de hartslag van de Stones, die zich nu moeten beraden op hun toekomst. Het is een nieuwe ervaring voor de band die weliswaar personele wisse lingen kende, maar die werden nooit afgedwongen door de dood. Het overlijden kwam gisteren hard aan in de muziekwereld. Veel colle ga's lieten zich horen op sociale me dia, muziekmagazines duidden hem als drummer. ,,Zijn lichte slag en uniek ritmisch gevoel maakten hem zowel de motor achter de muziek van de Rolling Stones als een van de meest bekende en gerespecteerde drummers aller tijden'', schreef Rol ling Stone. Billboard gebruikte een oude omschrijving van Keith Ri chards in zijn eerbetoon: 'De machi nekamer van de Rolling Stones is niet meer'. Tot op het laatst speelde en tourde de rockband, bekend geworden van hits als Paint it Black, Angie, Brown Sugar en Start me up. Door de corona crisis gedwongen gingen de laatste anderhalf jaar allerlei concerten uit de agenda. Net toen de band weer perspectief had voor liveoptredens, moest Watts afhaken. Enkele weken geleden onderging hij een medische behandeling, waarop hij bekend maakte niet mee te kunnen op tour. ,,Voor het eerst klopt mijn timing niet'', voegde hij er toen met fraaie Britse humor aan toe. Het is niet bekend waaraan Watts, die in 2004 met succes werd behan deld aan keelkanker, precies is over leden. In een verklaring stond slechts dat hij vredig was ingeslapen in aanwezigheid van zijn familie. Toen Watts zijn laatste adem uit blies, stopte tevens de hartslag van The Rolling Stones. Een 26-jarige man uit Amster dam die volgens justitie betrok ken was bij drie aanslagen op Poolse supermarkten in Bever wijk en Heeswijk-Dinther eind vorig jaar, blijft voorlopig achter slot en grendel. Dit heeft de rechtbank Noord-Holland beslo ten. Justitie dicht de verdachte, Serginio S., een coördinerende rol toe bij de aanslagen. Zo zou hij in contact hebben gestaan met chauffeurs en uitvoerders. S. zelf ontkent. Vorige week verlengde de rechtbank het voorarrest van twee andere Amsterdammers in de zaak al. Een van hen, de 26-ja- rige Antonio N., zou chauffeur zijn geweest bij aanslagen in Be verwijk en Heeswijk-Dinther. De 20-jarige Hyron A. zou de explosieven hebben geplaatst in Beverwijk en Tilburg, waar in januari een aanslag was. 'Poetin koopt stemmen' Oud-president Habré overleden Man erkent seks met leerling (17) Varkens stikken in hun stal woensdag 25 augustus 2021 GO Hartslag van Stones valt stil Alexander van Eenennaam Londen, 1964: Charlie Watts drumt in de tv-show Red Skelton Hour. foto CBS/GETTY IMAGES Charlie Watts en Mick Jagger in 1964, op de set van het tv-programma Ready Steady Go! FOTO REDFERNS/PETER FRANCIS De Rolling Stones in 1964, klaar om de wereld te veroveren. FOTO MIRRORPIX/GETTY IMAGES AMSTERDAM Onderzoek na een explosie in Beverwijk. foto anp MOSKOU Kort voor de parle mentsverkiezingen in Rusland ontvangen gepensioneerden eenmalig 10.000 roe bel (115 euro). Volgens de oppositie is het douceurtje een po ging stemmen te kopen voor Poetins partij Verenigd Rus land. Voor ouderen betekent de gift een verdubbeling van het maandelijks staats pensioen. De verkie zingen zijn van 17 tot 19 september. DAKAR Oud-president van Tsjaad Hissène Habré is op 79-jarige leeftijd overleden, naar ver luidt aan corona. Tijdens zijn schrik bewind (1982-1990) kwamen zo'n 40.000 mensen om het leven. GRONINGEN Een 38-jarige dans schoolhouder uit Gro ningen geeft toe dat hij in 2020 seks had met een van zijn leer lingen. Het meisje was toen 17 jaar oud. Khalid A. dacht dat ze meerderjarig was, zei hij in de rechtbank. Hij ontkent dwang. Volgens de aanklacht zou A. sinds 2015 der tien leerlingen of do centen hebben ver kracht of aangerand, of pogingen daartoe hebben gedaan. MELDERSLO Honderden varkens zijn gisterochtend door verstikking om het leven gekomen in een stal in Melderslo. Volgens de brand weer stonden in de stal zevenhonderd varkens, en is daarvan nog zo'n 5 procent in leven. Na de melding rukte de brandweer met groot materieel uit, maar veel dieren konden niet meer worden gered. Er zijn geen gevaarlijke stof fen vrijgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7