Weer ruzie bij bestuur concertclub CASD BEVELANDEN EN THOLEN 5 BOEK TOTAALBEELD VAN EILAND VOOR NIEUWE INWONERS Een fotomarathon van 100 uur en 50 fotografen. Met als eindresultaat een fotoboek dat het alledaagse leven weergeeft op Noord-Beveland. Heel lang geleden heb ik een keer meege daan aan een soortge lijk project, dat was in 1988", licht André Berger zijn idee van een fotomara thon toe. „Tijdens de corona-op ruiming kwam ik het fotoboek daarvan weer tegen. Toen dacht ik: 'Hé dat is leuk! Dat kunnen we op Noord-Beveland ook wel eens doen'. Ik heb wat mensen ge vraagd om mee te helpen en zo zijn we er met een groep enthou siaste inwoners aan begonnen." Het project werd 100 UUR Noord-Beveland gedoopt. Er werd een website opgezet en aangeklopt bij de gemeente. ,,Daar waren ze ook gelijk heel enthousiast. De ge meente steunt het project financi eel uit het Samenlevingsfonds. Op de website kunnen mensen zich aanmelden of boeken bestellen. Daar is al goed gebruik van ge maakt. Zowel wat betreft aanmel dingen als bestellingen van het boek. Maar ook sponsoren hebben zich al gemeld, dus dat is leuk." In totaal mogen vijftig fotogra fen meedoen aan de marathon. ,,Dat mogen hobby- of amateurfo tografen zijn, maar het is ook zeker de bedoeling dat jonge én oude in woners meedoen. Iedereen mag inschrijven, de enige vereiste is dat je op het eiland woont", aldus Ber ger. Op donderdag 30 september moet om 10.00 uur het startschot klinken voor 100 UUR Noord-Be veland. ,,Dat willen we op ludieke wijze doen en we hopen dat de burgemeester daar ook bij aanwe zig kan zijn. De marathon gaat dan 100 uur door tot 4 oktober 14.00 uur. Daar zitten weekdagen en een weekend in. Zo hopen we een goed beeld te krijgen van het Noord-Bevelandse leven anno 2021." Scholen De inschrijving voor de fotomara thon loopt al best behoorlijk, geeft Berger aan. ,,We hebben al heel veel enthousiaste eilanders die mee willen doen. Op dit moment zitten we al op 26 inschrijvingen en de basisschool in Kamperland heeft ook al aangegeven dat ze mee willen doen. We hebben trouwens alle scholen aangeschreven, dus daar zullen er nog wel wat bijko men. Voor elke school hebben we twee plekken gereserveerd." Inschrijven kan nog tot 1 sep tember. Berger hoopt op inschrij vingen uit alle geledingen van Noord-Beveland. ,,We proberen een goede spreiding over het ei land te krijgen. De fotografen krij gen dan elk drie thema's. Bijvoor beeld wonen, werken, recreëren, oud en nieuw, de zorg, onderwijs, sport en het verenigingsleven. Van elk thema moeten ze dan mini maal vijf en maximaal tien foto's Iedereen mag inschrijven, de enige vereiste is dat je op het eiland woont inleveren. Daarnaast mogen ze nog vijf vrije keuze-foto's maken. Zo kunnen er ook nog dingen in het boek komen waar niemand aan gedacht heeft." kerstpakket Het boek wordt ongeveer negentig pagina's dik. ,,Het is de bedoeling dat iedere fotograaf bij elke foto aangeeft waar, hoe laat en waarom de foto is genomen. Zodat er ook een verhaal(tje) bij de foto komt. Dan krijgt het boek een heel an dere, leuke lading. Zo wordt het voor nieuwe inwoners een prach tig totaalbeeld van wat er te zien is op het eiland. En het is ruim voor de feestdagen klaar. Zo kunnen sponsoren het cadeau doen in het kerstpakket." Marcel Modde Zierikzee Het is net als met een echte opera, merkt zittend voorzitter en CASD- oprichter De Jong op in één van de vele mailtjes die gisteren over en weer zijn gestuurd. ,,Alle opera's lopen slecht af en dit geldt ook voor Albert de Vos." Maandag avond noemde De Jong zijn be oogd opvolger, na een spoedberaad met zijn bestuur, nog 'de beste kandidaat-voorzitter die de stich ting zich kan wensen om de orga nisatie breder op de kaart te zet ten'. Maar hij liet in zijn reactie op het bestuursbesluit om tegemoet te komen aan de voorwaarden van De Vos, wel doorschemeren nog steeds niet te begrijpen waarom De Vos vrijdagavond onverwachts zijn kandidatuur introk. Schimmige wereld De Vos legde maandag in een na dere toelichting op die beslissing nog eens uit dat hij zich had ver baasd over het ontbreken van een gebruikelijke, degelijke financiële Alle opera's lopen slecht af en dit geldt ook voor Albert de Vos overdracht. De stichting zou daar mee voorbijgaan aan de wettelijke voorschriften voor een gesubsidi eerde instelling zonder winst-oog merk. ,,Dat is transparantie. Die heb ik nooit gekregen en dat zou betekenen dat ik moet gaan bestu ren in een schimmige wereld", herhaalde De Vos waar voor hem een belangrijk pijnpunt lag. Zijn besluit heroverwegen wilde De Vos bovendien alleen als De Jong zich voortaan puur op de achter grond zou houden en het voltallige bestuur met hem zou worden ver vangen. Verkeerde keelgat Deze en andere uitspraken in het PZC-artikel van gisteren schoten De Jong en zijn bestuursleden weer in het verkeerde keelgat. Vol gens hen vertelt De Vos onwaarhe den, had hij als kandidaat-voorzit ter toegang tot alle nodige (finan ciële) stukken en heeft hij zelf na gelaten zich daarin te verdiepen. In één van de mails eisen ze on der dreiging van een advocaat, dat De Vos zijn woorden openlijk te rugneemt. De hele gang van zaken is volgens hen schadelijk voor het imago van CASD en kan potentiële sponsors wegjagen. In het vooruit zicht van het Havenconcert op 25 september en de plannen voor vol gend jaar (onder anderen zangeres Ellen ten Damme en pianist Wibi Soerjadi zijn al vastgelegd voor een optreden in Zierikzee, aldus De Jong) kan dat funest zijn. Einde verhaal De Vos blijft achter zijn uitspraken staan en beschouwt CASD voor hem als 'einde verhaal'. Verder wacht hij eventuele juridische stappen in vertrouwen af. mw Mm woensdag 25 augustus 2021 BE Fotomarathon op Noord-Beveland Willem Adriaansens Kortgene - André Berger, initiatiefnemer De vrede leek getekend, maar de inkt was nog niet droog of Al bert de Vos, de gedroomde kan didaat-voorzitter, en Martin de Jong, de man die hij moest op volgen bij stichting Culturele Ac tiviteiten Schouwen-Duiveland (CASD) vechten elkaar de tent al weer uit. Het bestuur kiest de kant van De Jong en heeft De Vos in niet mis te verstane be woording laten weten dat hij bij nader inzien niet bij de organisa tie past. - Martin de Jong, zittend voorzitter CASD André Berger en Bianca van Duijn houden met een groep enthousiaste eilanders een fotomarathon op en over Noord-Beveland, FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50