Een pumptrackbaan voor alles wat wieltjes heeft Fotomarathon voor boek Noord-Beveland SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Uitspraken vallen verkeerd Marcel Modde Zierikzee Het is net als met een echte opera, merkt zittend voorzitter en CASD- oprichter De Jong op in één van de vele mailtjes die gisteren over en weer zijn gestuurd. ,,Alle opera's lopen slecht af en dit geldt ook voor Albert de Vos." Maandagavond noemde De Jong zijn beoogd op volger, na een spoedberaad met zijn bestuur, nog 'de beste kandi daat-voorzitter die de stichting zich kan wensen om de organisatie breder op de kaart te zetten'. Maar hij liet in zijn reactie op het be stuursbesluit om tegemoet te ko men aan de voorwaarden van De Vos, wel doorschemeren nog steeds niet te begrijpen waarom De Vos vrijdagavond onverwachts zijn kandidatuur introk. Schimmige wereld De Vos legde maandag in een na dere toelichting op die beslissing nog eens uit dat hij zich had ver baasd over het ontbreken van een gebruikelijke, degelijke financiële overdracht. De stichting zou daar mee voorbijgaan aan de wettelijke voorschriften voor een gesubsidi eerde instelling zonder winst-oog merk. ,,Dat is transparantie. Die heb ik nooit gekregen en dat zou betekenen dat ik moet gaan bestu ren in een schimmige wereld", her haalde De Vos waar voor hem een belangrijk pijnpunt lag. Zijn be sluit heroverwegen wilde De Vos bovendien alleen als De Jong zich voortaan puur op de achtergrond zou houden en het voltallige be stuur met hem zou worden ver vangen. Deze en andere uitspraken in het PZC-artikel van gisteren schoten De Jong en zijn bestuursleden weer in het verkeerde keelgat. Vol gens hen vertelt De Vos onwaarhe den, had hij als kandidaat-voorzit ter toegang tot alle nodige (finan ciële) stukken en heeft hij zelf na gelaten zich daarin te verdiepen. Alle opera's lopen slecht af en dit geldt ook voor De Vos In één van de mails eisen ze on der dreiging van een advocaat, dat De Vos zijn woorden openlijk te rugneemt. De hele gang van zaken is volgens hen schadelijk voor het imago van CASD en kan potentiële sponsors wegjagen. In het vooruit zicht van het Havenconcert op 25 september en de plannen voor vol gend jaar (onder anderen zangeres Ellen ten Damme en pianist Wibi Soerjadi zijn al vastgelegd voor een optreden in Zierikzee, aldus De Jong) kan dat funest zijn. Einde verhaal De Vos blijft achter zijn uitspraken staan en beschouwt CASD voor hem als 'einde verhaal'. Verder wacht hij eventuele juridische stappen in vertrouwen af. Verkaart legt uit waar de wens vandaan komt. ,,Sinds vijfjaar zijn er door heel Nederland zo'n der tig pumptrackbanen te vinden. Wij zijn een keer naar de baan in Roosendaal geweest en we waren direct verkocht. In die komboch- ten voelt het echt of je aan het surfen bent. Je kunt er met alles op dat wieltjes heeft. Een loop fiets, step, BMX, MTB, inline ska tes of een skateboard, het maakt niet uit. En het is niet alleen voor kinderen." Volgens Verkaart is het ook heel veilig. ,,Het is alle maal eenrichting en je kunt er ook met slecht weer op. Boven dien is het een manier om kinde ren vaker naar buiten te krijgen." Volgens Verkaart kun je met zo'n pumptrackbaan ook heel goed de doelgroepen die houden van fietsen en watersport samen brengen. Logische aanvulling ,,Voor een eiland als Schouwen- Duiveland met veel toeristen in die doelgroepen is het een logi sche aanvulling. De gemeente staat er dan ook positief tegen over." Het drietal stelde in hun plan diverse locaties voor, waaronder plekken in Renesse en Burgh- Haamstede. Deze week volgen ge sprekken met de betrokken wet houders. Wie het initiatief wil steunen, kan de petitie tekenen op pumptracks.nl. ,,Heel lang geleden heb ik een keer meegedaan aan een soortgelijk pro ject, dat was in 1988", licht Berger zijn idee toe. ,,Tijdens de corona opruiming kwam ik het fotoboek daarvan weer tegen. Toen dacht ik: 'Hé dat is leuk! Dat kunnen we op Noord-Beveland ook wel eens doen'. Ik heb wat mensen gevraagd om mee te helpen en zo zijn we er met een groep enthousiaste inwo ners aan begonnen." Aanmelden Het project werd 100 UUR Noord- Beveland gedoopt. Er werd een website opgezet en aangeklopt bij de gemeente. ,,Daar waren ze ook gelijk heel enthousiast. De ge meente steunt het project financi eel uit het Samenlevingsfonds. Op de website kunnen mensen zich aanmelden of boeken bestellen. Daar is al goed gebruik van ge maakt. Zowel wat betreft aanmel dingen als bestellingen van het boek. Maar ook sponsoren hebben zich al gemeld, dus dat is leuk." In totaal mogen vijftig fotografen meedoen aan de marathon. ,,Dat mogen hobby- of amateurfotogra fen zijn, maar het is ook zeker de bedoeling dat jonge én oude inwo- Iedereen mag zich inschrijven, de enige vereiste is dat je op het eiland woont ners meedoen. Iedereen mag in schrijven, de enige vereiste is dat je op het eiland woont", aldus Berger. Donderdag 30 september moet om 10.00 uur het startschot klinken voor 100 UUR Noord-Beveland. ,,De marathon gaat dan 100 uur door tot 4 oktober 14.00 uur. Daar zitten weekdagen en een weekend in. Zo hopen we een goed beeld te krijgen van het Noord-Bevelandse leven anno 2021." De inschrijving loopt best behoorlijk, geeft Berger aan. ,,We hebben al heel veel en thousiaste eilanders die mee willen doen. Op dit moment zitten we al op 26 inschrijvingen en de basis school in Kamperland heeft ook al aangegeven dat ze mee willen doen. We hebben trouwens alle scholen aangeschreven, dus daar zullen er nog wel wat bijkomen." Vrije keuzefoto's Inschrijven kan nog tot 1 septem ber. ,,We proberen een goede sprei ding over het eiland te krijgen. De fotografen krijgen dan elk drie the- ma's. Bijvoorbeeld wonen, werken, recreëren, oud en nieuw, de zorg, onderwijs, sport en het vereni- We hebben al heel veel enthousiaste eilanders die mee willen doen gingsleven. Van elk thema moeten ze dan minimaal vijf en maximaal tien foto's inleveren. Daarnaast mo gen ze nog vijf vrije keuzefoto's ma ken. Zo kunnen er ook nog dingen in het boek komen waar niemand aan gedacht heeft." woensdag 25 augustus 2021 Concertclub zet De Vos aan de dijk Vlnr: Lennart Verkaart, Joris Doodkorte, Kay van de Velde, Natalie Stouten, Lou van de Velde en Kirsten van de Velde. foto katja van noort De vrede leek getekend, maar de inkt was nog niet droog of Albert de Vos, de gedroomde kandidaat-voorzitter, en Martin de Jong, de man die hij moest opvolgen bij stichting Culturele Activiteiten Schouwen-Duive- land (CASD) vechten elkaar de tent al weer uit. Het bestuur kiest de kant van De Jong en heeft De Vos in niet mis te ver stane bewoording laten weten dat hij bij nader inzien niet bij de organisatie past. - Martin de Jong, CASD Als het aan Lennart Verkaart, Kirsten van de Velde en Joris Doodkorte ligt, krijgt de West hoek een pumptrackbaan. Een verhard circuit met bulten en kombochten, waar je met bij voorbeeld een fiets of skate board vaart maakt door een pompende beweging van het li chaam. Mariska den Hartog Renesse Een fotomarathon van 100 uur en 50 fotografen. Met als eind resultaat een fotoboek dat het alledaagse leven weergeeft op Noord-Beveland. Initiatiefnemer André Berger ziet het al hele maal voor zich: ,,Een prachtig cadeau voor nieuwe inwoners." Willem Adriaansens Kortgene - André Berger, initiatiefnemer - André Berger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49