'Een garagesale brengt gezelligheid in de buurt' Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! i II ZEELAND 3 VERKOOPT VAN ALLES VANUIT HAAR HUIS Download de PZC app zoveel mogelijk spullen te sorte ren. En ja, ondanks al die spullen ben ik ook weleens met de stof doek in de weer. Gewoon bij de voordeur beginnen en dan ver der.'' Geen vetpot ,,Dat het nu zo afgeladen is, komt echt omdat ik het vanwege co rona op de markten niet kwijt kan'', legt ze uit. ,,Daarom heb ik alles opgeslagen. Weet je, als het moet kan ik morgen zo alles weg doen, daar heb ik echt geen pro bleem mee. Als ik een leuke vent tegenkom die met mij de baan op wil, dan ga ik. Maar dat is nu niet aan de orde. Het is geen vetpot, maar ik voel me er goed bij. Over vijf jaar ben ik pensioengerech tigd. Ik zal het wel zien wat er dan gebeurt. Als ik dan hier alleen maar door het raam zit te koeke loeren, ga ik gewoon lekker door met spulletjes verkopen. Het geeft heel veel voldoening om mensen die het moeilijk hebben een beetje te kunnen helpen. Het hoeft niet met veel te zijn. Iets simpels als een paar schoenen, een beha of een pan kan al ge noeg zijn.'' Garagesale Op 28 augustus volgen veel in woners van Magrette voor één keer het voorbeeld van Anita Compiet. Jolanda Herman en Sa rina van Ham organiseren dan van 09.00 tot 14.00 uur een gara- gesale in de buurtschap. Hoeveel inwoners dan hun garages open zetten voor verkoop is nog niet bekend. Alles heeft bij mij dezelfde prijs, van welk merk het is maakt niet uit Voor de goede orde: Compiet heeft geen 'echte' winkel. Op haar huis rust geen detailhandelsbe stemming. Shoppen kan daarom alleen op afspraak. ,,Ik heb een aantal vaste klanten. Die zijn grof weg in twee categorieën te verde len: mensen die niet veel te beste den hebben en koopjesjagers die er een sport in zien iets leuks op de kop te tikken voor weinig geld. Natuurlijk zou ik het fijn vinden als de rommelmarktbranche weer wat aantrekt. Van het naaien van broeken en kleding moet ik het nu ook niet echt hebben, door corona klopt er haast geen winkel meer bij mij aan voor reparaties.'' Mocht u een afspraak willen maken, trek er dan gerust een uurtje voor uit. Je valt in huize Compiet namelijk van de ene in de andere verbazing. Het doet op zijn zachtst gezegd nogal chao tisch aan. Compiet kan het alleen maar beamen. ,,Toch probeer ik op in en rond haar huis. ,,Ik heb nog nooit iets ingekocht, alles wordt hier gebracht. Dan moet je denken aan losse spulletjes, die mensen niet meer kunnen ge bruiken. Maar soms gaat het ook om inboedel van iemand die is overleden. Mijn enige eis is dat het niet kapot mag zijn. En voor grote meubelen heb ik geen plek. Ja, ik weet het. Het staat hier vol. Maar als er iemand met een afgeladen kar komt voorrijden, dan past ook dat er nog bij. Waarom? Omdat een ander het weer nodig kan hebben. Als je iets met liefde ont vangt, geef je het ook met liefde weer door.'' Je auto vol spullen laden, ergens heen rijden en op een kleedje gaan zitten met kans op regen? Steeds meer mensen kiezen liever voor de garagesale: lekker droog onder je eigen carport, of je zet ge woon de garagedeur open. De drempel om mee te doen aan een garagesale ligt veel lager dan bij de klassieke rommelmarkten, en er lijken er steeds meer bij te komen. In Clinge doen zaterdag al min stens 150 adressen mee. ,,We hou den de garagesale echt op verzoek van de deelnemers", zegt Ellen Verstraten van dorpsraad Clinge. De garagesale in Clinge bestaat sinds vijf jaar. ,,Vanuit het dorp kwam de vraag nog een markt in het najaar te houden. Mensen zijn er aan toe, iedereen heeft zijn zol der opgeruimd. Veel mensen doen spontaan mee op de dag zelf." Straatverkoop Meedoen is makkelijk, beaamt Chantal van der Veeken. ,,Je kunt alles op je gemak klaar zetten, je doet de deur van de garage open en kunt beginnen." Voor het tiende jaar wordt de straatverkoop in de Foreeststraat en de omliggende straten gehouden, op 11 september. Chantal verwacht dat 120 adressen meedoen. Bezoekers vinden het concept makkelijk: ,,Straten wor den niet afgesloten dus grote spul len kunnen makkelijk worden in geladen." Koopjesjagers van bui tenaf weten de garagesale ook goed te vinden. En wie de weg in de buurt niet kent, wordt een handje geholpen: ,,We hangen pijlen op." De pijlen liggen voor komende zaterdag al klaar in de volle opslag van Ankie van de Wege, aan de Noordpolderstraat in Axel. Ankie stond voor corona vaak op rom melmarkten in heel de streek. Ze hield vorig jaar samen met haar zus Bianca en hun moeder voor het eerst een drukbezochte gara- gesale aan de Oudeweg, Noordpol derstraat en omliggende straten. Dat beviel zo goed, dat ze het een tweede keer doen. ,,En misschien wel jaarlijks." In de Noordpolder- straat wordt ook een boekenmarkt gehouden, waarvan de opbrengst naar de kerk gaat. Saamhorigheid De organisatoren zien naast de voordelen ook iets anders ont staan: saamhorigheid. ,,Het brengt gezelligheid in de buurt", zegt An- kie. Ellen: ,,Mensen zetten koffie voor de buurt en aan het eind van de dag ontstaat er een spontane barbecue. Er worden verbindingen gelegd." woensdag 25 augustus 2021 Kijk op pzc.nl/video Anita Compiet kocht een oude marktwagen, maar ze is er nog maar amper mee op pad geweest. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Maxl9"/Mlnl3" 9 Toon weer op jouw locatie Jocafie toe en krijg een veet L ider weerbericht (met oa slag en vrind) - Anita Compiet Zolder opgeruimd in coronatijd? Dan zet je daarna gewoon de ga rage open of je spullen op de oprit. De garagesale wordt steeds geliefder. ,,En het leuk ste: het is net een reünie van de buurt", zegt Chantal van der Veeken uit Hulst. Sophie Stockman Axel Ankie van de Wege slaat spullen op voor rommelmarkten. FOTO KELLY THANS Een overzicht met garagesales is te vinden op pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35