PLAY ►OH naar je lichaam MEDIA CULTUUR 27 Kleinste liedjes van Pravi zijn het indrukwekkendst Ronnie Flex verdient een luisterend oor Ingewikkelde speurtocht naar verdwenen mensen haalt te veel overhoop Onze selectie nieuwe on-demandfilms, series, albums en podcasts. Bekijk en beluister op onze site/show Tijdens het Eurovisie Songfestival vestigde Barbara Pravi haar naam met Voila. Het is het openings nummer van haar debuutalbum, waar het ook boven de rest uit steekt in zeggingskracht. Pravi levert een veelzijdige plaat af waarin ze op momenten kleine chansons brengt (naast Voila ook l'Homme et l'oiseau en la Ritour- nelle) en soms belandt bij bombas tische, filmische muziek (Je l'aime, je l'aime, je l'aime en la Vague). De meeste indruk maakt ze in de lied jes die ze het kleinst houdt. Dat zij op haar leeftijd (28) al zo veel overtuigingskracht bezit, belooft veel. Barbara Pravi lijkt de juiste papieren te hebben om uit te groeien tot de moderne versie van de door haar zo geliefde voorbeel den Jacques Brel en Édith Piaf. - Alexander van Eenennaam Liefde is het thema van het vierde album van Ronnie Flex (29). Bijna alle nummers gaan over relaties, familiebanden en in het bijzonder zijn dochtertje Nori (2), dat brab belend te horen is. Heel zoet en toch niet cheesy. Sterker, met het titelnummer heeft de zanger/rap per een eigentijdse klassieker te pakken over vaderliefde. Ronnie Flex heeft een pittige periode achter de rug, waarin hij afrekende met een wietverslaving. Op Altijd samen bezingt hij zijn leven, dat er weer positief uitziet. Als artiest lijkt Flex volwassener dan ooit, wat zich vertaalt in een afwisselend album. Zelf zegt hij niet op zoek te zijn naar hits, maar naar een luisterend oor. Dat is met dit werk in elk geval niet te veel gevraagd. - A.v.E Het mooiste zinnetje uit het suc cesnummer Physical van Olivia Newton-John is natuurlijk 'Let me hear your body talk.' De hit uit 1981 haakte in op de aerobicsrage die toen in volle hevigheid losbarstte in Amerika. Met als voornaamste wegbereider filmlegende Jane Fonda, die met haar videobanden een fortuin bij elkaar danste, hup pelde en sprong. Hoewel het lied van Newton- John niet voorkomt in de gelijk namige dramaserie van Apple TV+ gaan de tien delen wel dege lijk over vrouwen die het gevecht met dreigend overgewicht aan gaan. Hoofdpersoon is Sheila, gespeeld door de voortreffelijke Rose Byrne (42, bekend uit onder meer Mrs. America) die zich tij dens de coronacrisis jaloersma- kend slank trainde om er voor deze serie superfit uit te zien. Physical begint begin jaren 80 in San Diego waar Sheila met haar man (een nietsnut met politieke ambities) en dochtertje zich wen telt in de tijdgeest van een tole rante samenleving waar drugs bijvoorbeeld makkelijk verkrijg baar zijn. Sheila zucht echter onder een groot geheim: ze lijdt aan boulimie. Ze koopt in de drive-inrestau- rants van San Diego enorme por ties cheeseburgers die ze daarna in een allerijl gehuurde motel kamer verorbert en ook meteen weer uitkotst. Het vormt een bewijs dat zij verre van tevreden is met haar thuissituatie, waar zij de onhebbelijkheden van haar echtgenoot maar met moeite slikt. Haar frustratie deelt zij met de kijker in een innerlijke monoloog waarin zij goudeerlijk haar mening geeft over de mensen die haar omringen en ook zichzelf niet spaart met een ongezonde dosis zelfhaat. Het is een sce nariotrucje dat voor de verande ring eens wonderwel goed werkt. Op deze manier krijgt het publiek een kijkje in haar echte ziel. En dat komt eigenlijk op het vol gende neer: luister naar je lichaam. Maar dat kan ook obses sief gedrag tot gevolg hebben. Door toeval komt Sheila in con tact met een aerobicsklasje, waar zij schuchter aan begint. Gaande weg krijgt zij de smaak te pakken. Een videoserie met haar oefen instructies lijkt haar een goed plan. Ze wordt een kloon van Jane Fonda, wier videoserie tijdens co rona op dvd opleefde onder vrou wen en mannen die thuis hun work-outs moesten uitvoeren. Wordt Sheila net zo'n aero bicskoningin als Fonda? Laten we dat maar in het midden laten. Feit is dat Physical een cynisch onder toontje heeft dat in Amerika niet iedereen beviel. Het bitsige com mentaar dat telkens aan het brein van Sheila ontsnapt, vond niet iedereen even geslaagd. Te nega tief, te afkeurend. Toch maakt deze insteek Physi cal zo bijzonder vermakelijk. Plus het feit dat de serie de jaren 80 met kleding, kapsels, muziek, interieurs en wagenpark perfect weet te raken. De hamvraag is echter: hoe gelukkig wordt een mens nu echt van een slank, lenig en superfit lichaam? - Ab Zagt Onder de weinig originele titel Spoorloos, die niets te maken heeft met de tv-versie over vermiste familieleden of de speelfilm van George Sluizer, brengt de Neder landse tak van Netflix de nieuwste verfilming van een bestseller van Harlan Coben online. Het is de zoveelste bewerking van een mis daadroman van Coben, in dit geval Gone for Good. Netflix bezit de filmrechten van een groot deel van zijn werk. Net als The Woods, Safe en The Innocent is dit Amerikaanse ver haal naar Europa verplaatst. Dit maal is Nice de plaats van hande ling. Daar speelt zich een complex verhaal af over de zoektocht naar een verdwenen vriendin van de hoofdpersoon Guillaume, een sociaal werker met een ingewik keld verleden. Ooit kwam zijn broer om het leven, maar zijn lichaam werd nooit gevonden. Tien jaar later overkomt hem hetzelfde met zijn vriendin Judith, die ook van de ene op de andere dag uit zijn leven verdwijnt. Het hoe en waarom van deze tragedies wordt door middel van terugblikken in vijf afleveringen uitgemolken, waarbij te veel over hoop wordt gehaald. Het verleden van elk personage wordt uitgeplo zen waardoor de serie, met als Franse titel Disparu a jamais, soms verwarrend is. Dit is bij lange na niet de beste verfilming van een Coben-boek. - A.Z. woensdag 25 augustus 2021 GO POP ALBUM On n'en ferme pas les oiseaux - Barbara Pravi HIPHOP ALBUM Altijd samen - Ronnie Flex DRAMA SERIE Physical Te zien op Apple TV MISDAADDRAMA SERIE Spoorloos Te zien op Netflix

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27