h k' Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT Australische darter Kyle Anderson op 33-jarige leeftijd plotseling overleden 22 De dartswereld is geschokt door het plotse overlijden van de Australische darter Kyle Anderson op 33-jarige leeftijd. „Hij was een heel joviale man en had voor iedereen een luisterend oor.'' ɧP Kyle Anderson, wiens dartsbij naam The Original was, overleed aan nierfalen. Hij had ook diabetes. Jermaine Wattimena heeft moeite om woorden te vinden in een reactie op het overlijden van Anderson. ,,Ik heb Kyle behoorlijk goed gekend, vandaar. We hadden hetzelfde management", aldus de darter uit Westervoort. ,,Toen hij nog meedraaide in de Tour, voor co rona, waren we elk weekend als er ergens gegooid werd op pad met het groepje spelers van dat manage ment. Ik heb veel uren met hem doorgebracht, in hotels en tijdens autoritten.'' Volgens Wattimena was Ander son 'een van de meest geliefde per sonen in de dartswereld'. ,,Als hij binnenkwam, dan was hij er ook echt. Een grapje hier, een praatje daar; altijd positief. Ik wist dat hij diabetes had, maar niet dat het zo slecht ging met zijn gezondheid. Daarom komt dit nieuws hard aan. Pas 33 jaar ook, hè." De Belg Dimitri van den Bergh, die ook tot dit groepje behoorde, laat weten dat hij het nog te vroeg vindt om te reageren omdat ook hij verrast werd door het slechte be- richt. Ook voor zijn landgenoot Kim Huijbrechts kwam het nieuws over het overlijden als een moker slag, al wist hij wél dat de kans aan wezig was dat Anderson zou ko men te overlijden. Huijbrechts zegt dat hij een zeer goede band had met Anderson. ,,Hij voelde als familie voor mij. Niemand had een hekel aan hem, omdat hij een heel joviale Als hij binnenkwam, dan was hij er ook echt. Een grapje hier, een praatje daar; altijd positief man was die voor iedereen een luis terend oor had. Wat ik zo leuk aan hem vond? Zijn slechte moppen, maar daar moest hij zelf heel hard om lachen. Ongelooflijk dat dit nooit meer gaat gebeuren." Vincent van der Voort wist niet of Anderson al dan niet gestopt was met darts. ,,Ik had gehoord dat hij zijn gezin miste dat in Australië was blijven wonen toen hij naar Engeland kwam voor het darts", al dus de darter uit Purmerend. ,,Kyle zag zijn vrouw en kinderen maar een paar keer per jaar. Aan de an dere kant is hij het afgelopen jaar ook van pijlensponsor gewisseld. Dat deed vermoeden dat hij toch nog actief was. Maar bij QSchool (waar een Tourcard kan worden verdiend, red.) was hij dan weer niet in januari.'' Anderson stond momenteel nog 45ste op de wereldranglijst. Zijn grootste prestatie was de winst van de Auckland Darts Masters in 2017. Hij deed zeven keer aan het PDC- WK mee en reikte vier keer tot de ronde van de beste 32, voor het laatst in 2019. Verder waren er on der meer een plek in de halve finale van het EK in 2017 en in de kwartfi nale van de UK Open in 2016. Sa men met Simon Whitlock deed Anderson vier keer mee aan het WK voor landenteams. In 2018 haalden ze de halve finale. Anderson baarde ook opzien door een perfecte ninedarter te gooien op het WK van 2014 in zijn partij tegen Ian White en tijdens het voor hem succesvolle EK van 2017 tegen Michael van Gerwen, die de partij wel won met 11-10. -if VRIENDEN LOTERIJ woensdag 25 augustus 2021 Dartswereld in shock i Kyle Anderson, die zeven keer meedeed aan het WK van de PDC, werd slechts 33 jaar. foto hollandse hoogte Max van der Put Rotterdam - Jermaine Wattimena Anderson liet twee weken geleden voor het laatst iets van zich horen via Instagram. „Getting all too regular now", schreef hij toen vanuit het zie kenhuis in Brisbane. privéfoto eredivisie Mede mogelijk gemaakt door:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22