Feyenoord omarmt startpremie van drie miljoen als 'jackpot' komst ster PSG II 21 tweede, waardoor één van de drie centrale verdedigers van Benfica al na een halfuur kon gaan douchen. Met elf tegen tien spelers lag er een unieke kans voor PSV. Twaalf tegen tien zelfs bij momenten, want aan de support van het pu bliek lag het zéker niet. Maar PSV speelde zelfin feite ook met z'n tie nen. Benfica liet Philipp Mwene steeds vrij in de opbouw en de rechtsback van PSV is dan geen Santiago Arias en ook geen Denzel Dumfries die veel kan met de bou levard aan ruimte op de flank. Steeds trok Mwene naar binnen of hij haalde door terug te kappen de snelheid uit een kansrijke aanval. PSV had de bal, speelde constant op de Portugese helft, stond bij rust op zeven doelpogingen, maar alleen schoten van Philipp Max en Noni Madueke en een tweede actie van Madueke leidden toen al tot écht doelgevaar. De uitgangspositie was op voor hand ook niet gemakkelijk. Nu uit- doelpunten niet langer dubbel tel len, is 2-1 verliezen in een heen wedstrijd toch een nederlaag met minder perspectief dan voorheen. Eén goal van PSV, vroeg of laat, zou Benfica nog niet hoeven dwingen tot een verandering van tactiek. Al wat de ploeg van de geslepen trai ner Jorge Jesus deed was het veld klein maken. Zo klein en compact als PSV het in de eredivisie nooit te genkomt. Dé kans Toch had de voorsprong na rust op het bord moeten komen. Precies op het uur had Zahavi dé kans. Na weer een actie van Gakpo hoefde de Israëliër de bal maar in het doel te lopen. Maar in plaats van een zacht tikje raakte hij de voorzet zo hard dat de bal omhoog ging tegen de lat. Zo bleef het 0-0 en met het weg tikken van de tijd was de vraag hoe de muur nog te slopen. Welke wa pens had Roger Schmidt nog op de bank? Na 69 minuten bracht de Duitser drie wissels in één keer met Bruma, Vertessen en Obispo, de laatste om dat Boscagli achterin met geel op zak rondliep. Maar het wapen waar PSV écht nood aan had, dat was dus niet voorhanden. Benfica, met gaandeweg oud-Ajacied Jan Ver- tonghen als ervaren invaller rekte tijd, irriteerde en overleefde. Voor PSV resteert de kater van de ge miste kans. Er waren tijden dat Feyenoord journalisten uitnodigde om in de Kuip de loting van een Europees toernooi te volgen. Die konden dan direct na de loting spelers aanschieten voor hun mening over de koppeling aan pakweg HNK Rijeka of Koeban Krasnodar. Die plannen zijn er voor komende vrijdag, als de UEFA de poules voor de Conference League offici eel gaat invullen, vooralsnog niet. De Rotterdammers mogen dan een ongelooflijk ruime marge bij elkaar gespeeld hebben in de heenwedstrijd tegen IF Elfsborg, in en rond de Kuip wenst nie mand voor de muziek uit te lopen. Eerst moet de 5-0 uit de thuis wedstrijd tegen de Zweden met succes worden verdedigd, vervol gens wordt er pas gesproken over de loting en wie de club naar vo ren zal schuiven in de media. Levensbelang De nervositeit is onnodig, maar begrijpelijk. De groepsfase berei ken is financieel bijna van levens belang voor de armlastige Rotter damse club. In Engeland schate ren ze er misschien om dat Tot tenham Hotspur, mits de 1-0 uit nederlaag tegen het Portugese Pa- ^os de Ferreira morgen wordt weggepoetst, straks een schamele 2,94 miljoen euro startpremie mag bijschrijven van de UEFA. Maar voor Feyenoord is dat echt een fors bedrag. ,,We zitten in zeer zwaar weer, de situatie is zorgelijk'', zei alge meen directeur Mark Koevermans in maart. In de documentaire reeks van Disney, die eerdaags wordt uitgezonden, spreekt finan cieel directeur Pieter Smorenburg zelfs over de vrees dat de salaris sen niet meer kunnen worden overgemaakt. Corona raakte Fey- enoord snoeihard. In de Kuip dansten ze om die reden bijna van geluk toen grootverdiener Nicolai J0rgensen van de loonlijst af was. Het topsalaris van Steven Berg huis is eveneens verdwenen, al was die transfer vooral pijnlijk. En Leroy Fer mocht transfervrij naar Turkije vertrekken, want de erva ren speler verdient te veel om weg te kwijnen op de reservebank. Er werd maandenlang salaris ingehouden van spelers en trai ners en zelfs van kantoorperso neel en er werd wekenlang onge geneerd gebedeld bij supporters om een bijdrage. En dus is Feyen- oord dolblij met de extra omzet van 7 tot 9 miljoen (inclusief start premie) die na de wedstrijd tegen IF Elfsborg pas echt zeker is. Prestige Technisch directeur Frank Arne- sen zal vooral de effecten op lange termijn omarmen. Feyenoord kan in Europa weer eens aan prestige winnen, de marktwaarde van spe lers zal stijgen en slecht voor de aantrekkingskracht van de club kan een goede Europese cam pagne nooit zijn. Nu al prijken de namen van Guus Til en Luis Sinis- terra op lijstjes van de UEFA, om dat beide spelers al vijf keer raakt mikten in de voorronden van de Conference League. Maar het is vooral zoals voor malig aanvoerder Berghuis het vo rig seizoen verwoordde: ,,Een keer overwinteren in Europa, dat is mij bij deze club nog nooit gelukt, ter wijl het zó belangrijk is. Het zal spelers helpen in hun ontwikke ling, de transferwaarde schiet om hoog. Dat is echt een doel voor de spelers van Feyenoord.'' De huidige captain Jens Toorn- stra, die zijn schouders ophaalde toen hem na de 5-0 tegen Elfsborg werd gevraagd naar een eventuele finale in Tirana in Albanië, zal daar niet anders over denken. interviewverzoeken gekregen. Ook Amerikaanse en Argentijnse media zijn van de partij zondag'', vertelt perschef Alexandre Audabram, die verklapt dat de spelers van Stade Reims toch vooral één vraag krijgen deze week: hoe is het om tegen Met David Beckham en Zlatan Ibrahimovic kregen we maximaal 113 aanvragen van media, nu staat de teller al op 122 Messi te gaan spelen? ,,Ze vinden het soms jammer dat de benade ring steeds hetzelfde is. Maar na zondag kunnen ze waarschijnlijk echt vertellen hoe het is." Blessure Sierhuis had in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Nice nog een basisplek, maar was tegen Mont- pellier al reserve en tegen FC Metz zat de Nederlander hele maal niet bij de selectie vanwege een blessure. Het is dus de vraag of hij tijdig fit is om oog in oog te staan met de sterren uit Parijs. Faes mag wel zijn borst natmaken. De Belg is een vaste waarde in de defensie die zondag Messi af moet gaan stoppen. woensdag 25 augustus 2021 GO De Conference League is niet het meest aansprekende toer nooi in Europa. En de verdien sten zijn niet te vergelijken met die in de Champions League. Maar Feyenoord incasseert dolblij de welkome miljoenen. Mikos Gouka Rotterdam - Alexandre Audabram niste dé kans van de wedstrijd en schoot te hard én op de lat. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21