Passie voor Prikangst bij jeugd baart GGD zorgen Verbaal geweld en weigeren van coronatest frustreert personeel Walcheren alle stoffen en lederen kleding reparaties Oó-sn 73331 06-51]; Groot aantal jongeren is bang en laat zich niet inenten »P4 Stijlvolle drummer die meer van jazz hield dan van rock roll, was de constante factor bij The Rolling Stones p? Benfica houdt PSV uit de Champions League Uit een rondgang van deze krant blijkt dat zeker vijftien Neder landse ziekenhuizen worden ge confronteerd met corona-ontken ners. Unithoofd van de intensive care van Ziekenhuisgroep Twente (ZGT) Tanja Hak: ,,Van naasten van mensen die met ernstige corona verschijnselen in het ziekenhuis moeten worden opgenomen, krij gen wij soms te horen: 'Zeg maar wat hij echt heeft, want corona be staat niet'.'' Volgens haar houden corona-ontkenners bijna altijd voet bij stuk, hoe levensbedreigend de situatie soms ook is. ,,Zelfs als je mensen omkeert op hun buik voor de beademing, blijven zij corona ontkennen'', aldus Hak. Ook in het Rode Kruis Zieken huis in Beverwijk zijn er 'boze pa tiënten die het onze collega's niet makkelijk maken door te weigeren om onze aanwijzingen op te vol gen'. Woordvoerder Sandra de Jong: Zelfs als je mensen omkeert op hun buik, blijven zij corona ontkennen ,,Dit is voor de collega's die het af gelopen coronajaar zoveel ellende voorbij hebben zien komen een hard gelag.'' In andere ziekenhuizen komt het ontkennen van het virus spora disch voor, zoals in het Amster damse OLVG. ,,Ik heb één keer meegemaakt dat een patiënt aangaf dat hij geen covid had, maar meer last heeft van alle stof door een ver bouwing'', vertelt een intensivist. ,,Uiteindelijk geloofde hij ons wel een beetje.'' Ongevaccineerd Verreweg de meeste coronapatiën ten die worden opgenomen, zijn niet of onvolledig gevaccineerd. Verschillende ziekenhuizen, waar onder het Amsterdam UMC, heb ben te maken met patiënten die geen coronatest willen ondergaan. De behandelend arts moet dan op een andere wijze aantonen dat er sprake is van covid. ,,Naast dat het logistiek meer vergt, leidt dit ook tot de nodige frustratie. Uiteraard nemen wij zonder toestemming van patiënten dergelijke testen niet af, hoe lastig we dat ook vinden'', al dus AMC-woordvoerder Daniela Cohen. De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) herkent het beeld dat er 'zeer ongemakkelijke situaties ontstaan' tussen 'niet ge- vaccineerden en medische profes sionals'. ,,Dat kan tot moeilijke si tuaties leiden'', aldus NVZ-woord- voerder Wouter van der Horst. ,,Dat neemt niet weg dat iedereen die zorg nodig heeft, ongeacht gedrag of de keus om niet gevaccineerd te zijn, gewoon kan rekenen op hulp.'' »P5 woensdag 25 augustus 2021 21°C Ingang ijlt fi taluri fstedetei «f.BföpQ (Jn(ec »P20 Ontkenners plaag ziekenhuizen Door het hele land kampen Ne derlandse ziekenhuizen met ernstig zieke patiënten of fami lieleden die beweren dat corona niet bestaat. Het werk van zorg verleners wordt bemoeilijkt doordat corona-ontkenners soms verbaal geweld gebruiken en weigeren zich te laten testen. Marcia Nieuwenhuis Utrecht Tanja Hak, unithoofd ic Weer flink wat zon Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1