bolderman nl Volop aanbod: Voordelige Najaarsreizen! bolderman.nl ECONOMIE 17 remt de groei en kost geld dat beter besteed kan worden betoogt Van de Kerke. Zo'n bedrijf wordt dan kunstmatig in leven gehouden. Meerdere branches hebben bezwaar gemaakt tegen het stop zetten van de steun. Koninklijk Nederlands Vervoer, de lobbyorga nisatie van de vervoerssector, wil bijvoorbeeld dat de steun aan tou- ringcarbedrijven doorgaat. Die bedrijven hebben nog met beper kingen te maken door de corona maatregelen. Ook de cultuursector zucht nog onder het beperkt aantal toeschouwers dat ze mogen ver welkomen. En de horeca wil ook verlenging. De bedrijven vinden dat ze recht op steun hebben, omdat ze het slachtoffer zijn van overheids- beleid. De overheid beperkt ze immers in hun activiteiten. Maar de vraag is of de Nederlandse belas tingbetaler ervoor moet opdraaien dat buitenlandse toeristen niet komen, omdat de regeringen van hun land een reisverbod naar Nederland instellen. Bedrijfsrisico Als het aan Pieter Hasekamp, directeur van het Centraal Plan bureau (CPB), ligt, stopt de over heid zo snel mogelijk met de steun. In een column pleitte hij daar eer der dit jaar al voor. Het CPB is de belangrijkste economisch adviseur van het kabinet. Volgens het CPB moeten bedrij ven zich instellen op een wereld waarin corona een blijvende rol speelt. Oftewel: corona wordt een nor maal bedrijfsrisico. Bij een nieuwe uitbraak zal bijvoorbeeld de horeca weer dicht moeten en ook de thea ters. Bedrijven kunnen wel terug verlangen naar het 'oude' normaal, de realiteit is dat er een 'nieuw' normaal is. Dat geldt ook voor bij voorbeeld reisbureaus. Het is de vraag of het toerisme nog op het oude niveau terugkomt. Het CPB pleit voor gerichte steun aan individuele bedrijven: alleen aan bedrijven die levensvatbaar zijn. Met bijvoorbeeld kwijtschel ding van een belastingschuld kan een bedrijf met een schone lei verder. Overigens is die kwijtschelding van belastingschuld omstreden, ook onder ondernemers. Hans Biesheuvel, voorzitter van onder nemersorganisatie ONL, zei eerder al dat het oneerlijk en onrechtvaar dig is. „Sommige ondernemers hebben geld geleend of hun huis verkocht om de belastingaanslag te betalen. Zij worden gestraft voor hun goede gedrag als anderen kwijtschelding krijgen.'' De drui ven zijn al helemaal zuur als de on dernemer die wel betaalde zijn be drijf alsnog failliet ziet gaan. Maar de kans op een faillissement was niet zo groot het afgelopen anderhalf jaar. Sterker nog, er gin gen nooit zo weinig bedrijven fail liet als tijdens de coronacrisis. En dat is een reden te meer om snel te stoppen met de steun vindt Van de Kerke. „Faillissementen horen bij een gezonde economie.'' Dynamiek Ook in tijden van hoogconjunctuur gaan er bedrijven failliet. Dat is goed voor de dynamiek. Efficiënt werkende bedrijven duwen de slechter presterende uit de markt. Werknemers van een failliet bedrijf kunnen dan weer aan de slag bij be ter draaiende bedrijven. Zo wordt de groei van de economie gestuwd. Meer faillissementen verlichten ook de krapte op de arbeidsmarkt. Mensen die nu nog betaald thuis zitten kunnen dan aan de slag bij bedrijven die wel goed draaien. ff Geld-terug-garantie Repatriëringsgarantie V Zekerheid via SGR Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! sSjr 8-daagse najaarsreis NaudersinTirolen Bernina Express 8-daagse najaarsreis Crikvenica en Opatija Riviera 8-daagse najaarsreis Krakow en omgeving 8-daagse najaarsreis Pittoresk Vrsar 8-daagse najaarsreis Drautalin Karinthië 5-daagse najaarsreis Drielandenreis Valkenburg woensdag 25 augustus 2021 De schoonmaakbranche moet rekening houden met minder werk. Door toename van thuiswerken zal er min der kantoorruimte zijn. FOTO ANP v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds, reserveringskosten SGR-bijdage Vertrekdata: 9,18,23 okt/6,13 rtov. 2021 Vertrekdatum: 15 november 2021 Vertrekdata: 9 en 18 oktober 2021 Vertrekdata: 9 en 18 oktober 2021 Vertrekdatum: 23 oktober2021 Vertrekdata: 9 en 18 oktober 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17