OZCAN AKYOL Bijstandsvrouw die hulp moeder kreeg blij met nieuw vonnis vergelijk de beste hypotheken en de laagste rentes welkom bij independer 6 Column De partijleiders van Groen Links en PvdA weten het zeker: ze gaan elkaar niet loslaten tijdens de formatie en te gelijkertijd blijven ze twee auto nome stromingen. Dat klinkt aardig, op papier, maar het is buiten de eigen achter ban gerekend, want in beide kam pen heerst chagrijn over de voor genomen plannen om samen te onderhandelen. De afgelopen dagen hoorde ik de bezwaren wel: aan de leden is niets gevraagd over dit initiatief en tot afgrijzen van velen zou Mark Rutte de bedenker van de con structie zijn. Ik miste zelf eigenlijk iets an ders in de analyses: de PvdA, zoals die ooit bedoeld was - een partij voor de klassieke arbeider - be staat helemaal niet meer. Waar staan ze eigenlijk voor? De sociaaldemocraten houden zich tegenwoordig veel meer bezig met identiteitspolitiek, bijvoor beeld op onderwerpen als 'gender' en 'excuses voor de slavernij', pre cies wat conservatief Nederland elk jaar een beetje groter maakt. Bij GroenLinks is dat niet veel anders, met dien verstande dat in die kringen veelal millennials de koers bepalen, aangemoedigd door wat oudere zwaargewichten. Zij ontpoppen zich tot hardcore globalisten, met een warm hart voor de Europese Unie, opnieuw een thema dat rechts stevig in het zadel hielp dankzij een anticam pagne. We zouden de pogingen van deze twee partijen als een nobel streven kunnen beoordelen, maar in werkelijkheid verlangen ze naar het hoofdpodium, in het kabinet, met het doel om het eigen be staansrecht te legitime ren aan de buitenwe reld. Dat gaat echt niet werken. Er is een re den waarom de PvdA en GroenLinks zo erbarmelijk presteerden tijdens de verkiezingen, terwijl juist hün on derwerpen urgenter dan ooit zijn. Het ontbreekt aan de juiste mensen, er is geen overredings kracht en andere partijen gaan aan de haal met de ideeën die zij voor staan. De PvdA heeft zaterdag een le denraad, waar ook de veredelde fusie ter sprake zal komen, met een grote kans dat er tegen wordt gestemd. En dan wat? Dat zou het figuurlijke faillissement van de partij betekenen. Tegelijkertijd is het een perfecte illustratie van alle redenen waarom links zo wankelt; ze we ten zelf niet meer waarvoor ze staan. Daar gaan een paar posten in het nieuwe kabinet niets aan veranderen. Echt niet. PvdA en GroenLinks verlangen naar het hoofdpodium De gemeente Wijdemeren vor derde de duizenden euro's aan bijstand terug, omdat de vrouw wekelijks boodschappen ontving van haar moeder. Ze schond vol gens de gemeente de inlichtin genplicht door dit niet te melden. De waarde van de boodschappen werd daarom in mindering ge bracht op de bijstand. Volgens de rechter had de vrouw inderdaad moeten melden dat zij structureel boodschappen ontving. Het was dan ook terecht dat de gemeente haar bijstand verlaagde. Maar Wijdemeren le verde niet genoeg bewijs voor het terugvorderen van het bedrag van ruim 7000 euro, zegt de rechter. De gemeente ging uit van drie ja ren van te veel ontvangen bij stand, maar kan die periode niet hard maken. De vrouw moet nu één jaar aan te veel ontvangen bij stand terugbetalen. Daarom ver laagt de rechter de terugvordering naar 2835 euro. ,,Mijn cliënt is opgelucht'', laat advocaat Melike Pinarci Cinar we ten. ,,Na drie jaar van strijden kan zij de zaak nu achter zich laten en verder met haar leven. De afgelo pen jaren heeft ze veel stress en frustratie gehad door deze zaak. Ze is erg blij met de uitspraak.'' i Terugvordering verlaagd van 7000 naar 2835 euro De rechter oordeelde ook dat Wijdemeren een schadevergoe ding van 200 euro aan de vrouw moet betalen vanwege een on rechtmatig huisbezoek waarbij de gemeente de woonsituatie van de vrouw wilde controleren. De rechter vond dat daar geen geldige reden voor was. Daarnaast moet de gemeente de proceskosten van de vrouw vergoeden. Wethouder Van Rijn laat op de website van de gemeente weten zich te kunnen vinden in de uit spraak: ,,Het is goed dat we de zaak nu kunnen afsluiten.'' We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. Ook elke hypotheek is anders. Met Independer vind je haarfijn de beste hypotheek voor jou. Ga naar Independer.nl en bespaar al snel 1.000 euro op je afsluitkosten. zorgverzekeringen, autoverzekeringen, woonverzekeringen, mobiele telefonie, internet en meer dinsdag 24 augustus 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Sianatuu Het is zelfs zó erg dat partijle den intern het niet eens kunnen worden over hoe invulling moet worden gegeven aan de eigen sig natuur. Een inwoner van Wijdemeren moet een terugvordering van ruim 7000 euro voor het aan nemen van boodschappen ter wijl ze in de bijstand zat, ge deeltelijk betalen. De rechter heeft in hoger beroep het be drag gisteren verlaagd naar 2835 euro. Devi Smits Wijdemeren nu vergelijken door de QR-code te scannen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6