Trots overheerst bij 'zilveren' Houtepen O O) CD O 9 Getalenteerde Zeeuw laat zich zien in Ronde van de Toekomst BSC Karkach Tolhoek Vijf dagen in de gele leiderstrui rijden in de Ronde van de Toekomst, de grootste wielerkoers voor beloften. Het is iets waar Mick van Dijke voor heen enkel van kon dromen, maar af gelopen week werd het werkelijkheid. ,,Het is een fantastische ervaring ge weest en het maakt me trots", aldus Van Dijke. Het zijn tien zware dagen geweest voor Van Dijke. Nog nooit eerder had hij zo'n lange etappekoers gereden en stond hij zo in het middelpunt van de belangstelling. ,,Je merkt toch wel dat er anders naar je gekeken wordt als je de gele leiderstrui draagt", constateert de 21-jarige coureur uit Colijnsplaat. ,,Dat is natuurlijk mooi, maar het kost ook veel energie." Toch kon Van Dijke vooraf alleen maar dromen van een dergelijke uit gangspositie. ,,Ik voelde me zelfs niet eens helemaal super de eerste dagen. Blijkbaar was het echter in de proloog toch nog goed genoeg voor een derde plaats. Ik wist dat we ook een goede ploeg hadden voor de ploegentijdrit, dus dan komt automatisch de gele lei derstrui binnen handbereik. Dat ik die uiteindelijk ook echt mocht dra gen, is natuurlijk fantastisch." Allerhoogste niveau Daar bleef het echter niet bij. In totaal verzamelde Van Dijke individueel maar liefst vier top-vijf klasseringen in de Franse etappekoers op het aller hoogste niveau in zijn categorie. Toch geeft dat gemengde gevoelens. ,,Ik zat een aantal keren zo dicht bij een over winning. Achteraf baal je dan dat het net niet gelukt is. Aan de andere kant had ik hier vooraf blindelings voor ge tekend." Het is namelijk een seizoen waarin hij zijn eigen verwachtingen al lang en breed heeft overtroffen. ,,Vooraf- gaand aan de Ronde van de Toekomst kon mijn wielerjaar eigenlijk al niet meer stuk. Ik ben Nederlands kampi oen bij de beloften geworden in het tijdrijden en ik heb voor de komende drie jaar een profcontract bij Team Jumbo-Visma op zak. De ultieme Js* droom om prof te worden is daarmee uitgekomen. Alles wat volgt, is bo nus." Na het tekenen van zijn profcon tract won hij in Kreiz Breizh Elites al de slotetappe en in het eindklasse ment moest hij alleen provinciege- Je wilt die gele trui natuurlijk zo lang mogelijk vasthouden noot Nick van der Lijke voor zich dul den. Het grote succes in de Ronde van de Toekomst moest dan echter nog volgen. ,,Die gele trui veroveren is één ding, maar je wilt hem dan natuurlijk ook zo lang mogelijk vasthouden. Qua prestige kan je het namelijk vergelij ken met een mini Tour de France voor beloften. Die gele trui betekent dus echt wat. Je merkt het ook in het pelo ton. Andere renners laten je net wat makkelijker passeren en hebben in ze kere zin toch ook wel ontzag voor die trui. De keerzijde van de medaille is dat je elke dag naar de dopingcontrole moet en ontzettend veel handteke ningen moet uitdelen en poseren voor foto's. Dat kost veel energie, maar die gele trui dragen in de wedstrijd was het wel waard." Van Dijke wist dat hij die trui vroeg of laat zou moeten afstaan in het hooggebergte. Dat hij na de zesde etappe nog steeds aan de leiding stond, verbaasde hem echter ook wel. ,,Dat was al een behoorlijk pittige etappe, maar ik hield prima stand. Sterker nog, ik deed nog mee om de overwinning. De laatste drie etappes waren helaas te veel van het goede, maar ik heb daarin mijn ploeggenoot Gijs Leemreize nog goed kunnen bij staan. Al bij al kan ik tevreden terug kijken." De coureur van de opleidingsploeg van Jumbo-Visma komt als geletrui drager in een illuster rijtje met namen als Tadej Pogcar, Egan Bernal, Bauke Mollema en Nairo Quintana. ,,Een in drukwekkende reeks. Deze prestatie betekent dan ook veel voor me. Het is voor mij nogmaals de bevestiging dat het moment is gekomen om de over stap naar de profs te maken." WK voor beloften Dat profcontract bij Team Jumbo- Visma geeft een soort rust, zegt hij. ,,Ik zit echt op mijn plaats bij Jumbo- Visma. Ik leer nog elke dag bij en hoop daarom nog zo lang mogelijk bij de ploeg te blijven." Voordat hij volgend jaar echt aan zijn profavontuur begint, kan hij nog in stijl afscheid nemen bij de beloften. ,,Ik heb van het WK voor beloften in Leuven mijn volgende doel gemaakt. Het parkoers zou me goed moeten lig gen. Nu al mijn doelen voor dit jaar al bereikt zijn, ga ik er onbevangen naar toe. Wie weet wat er dan mogelijk is." De talentvolle Middelburger beleefde een mooie week in de Letse hoofdstad Riga. ,,Het was een positieve ervaring. Als groep zijn we, vergeleken met twee jaar terug op het open EK, veel gegroeid in het spel en volwassener geworden. De sfeer in de groep is altijd super en de wil om hard te knokken is er elke wedstrijd weer.'' Nog op achterstand Oranje onder 19 groeide echt in het toernooi. Het begon nog stroef aan het EK, waarbij in de eerste poulewedstrijd met 31-30 werd verloren van de latere kampioen Montenegro. In de tweede poulewedstrijd tegen Kosovo stond Oranje halverwege nog op achterstand, maar dankzij een sterke tweede helft wist het alsnog ruimschoots te winnen (36-22). „Daarna, tegen Turkije (36-29) en in de halve finale tegen Roemenië (28-24), begon nen we sterk en dat resul teerde in mooie overwin- - ningen", aldus Houtepen, die zelf in de halve finale tegen Roemenië goed was voor vijf treffers. „Toen speelde ik zoals ik het van mezelf verwacht. Maar vooral als team ope reerden we ijzersterk.'' In de finale tegen Montenegro stond Oranje onder 19 halverwege nog op voorsprong (14-13). De eindstrijd bleef gelijk opgaan, tot Montenegro in de slotminuten een gaatje van twee punten wist te slaan. „Het lukte ons op het einde niet meer om de aansluitings- treffer te maken." Toch kijkt Houtepen terug op een geweldige ervaring. ,,Het voelt nu nog erg zuur dat we de kans op goud hebben gemist, maar ik merk wel aan de jon gens dat het trotse gevoel begint te overheersen. Ik denk dat we als team erg grote stappen hebben gemaakt. Hier moeten we op verder bouwen.'' dinsdag 24 augustus 2021 GO In Nieuwdorp worden van avond twee duels in poule B1 van de Bor- sele Sloepoort Cup gespeeld. De aftrap van MZVC-Philip- pine en Nieuw- dorp-Wol- faartsdijk is om 18.45 uur. 4 Anis Karkach boekte zijn vierde overwin ning op rij in de World Fighting League. De kickbokser uit Vlissingen sloeg Adnane Abdelghani na twee minuten tegen de grond. Karkach blijft daardoor leider in het klassement. -17 Danique Tol- hoek uit Ka- pelle is opge nomen in de voorlopige se lectie van Oranje onder 17. De Ajacied hoort op 30 au gustus of ze in de definitieve selectie zit. Oranje oefent 8 september tegen België. Op het WK in Leuven kan Van Dijke onbevangen fietsen Job de Feijter Col du Petit Saint-Bernard wm S NEDERLANDSE LOTERIJ Mick van Dijke straalt van oor tot oor, na de vierde etappe van de Ronde van de Toekomst. foto anouk flesch -Mick van Dijke (21) Handballer Thomas Houtepen (19) uit Middelburg was dit weekend dichtbij de Europese titel. Na een sterk toernooi ging Nederland in de finale van het Europees kampioen schap voor spelers tot 19 jaar strij dend ten onder tegen Montenegro (30-28). ,,Het voelt nu nog erg zuur'', zei Houtepen daags na de fi nale. ,,Maar ik merk wel aan de jon gens dat het trotse gevoel begint te overheersen.'' Menno Kole Riga a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41