8 ZEELAND ZWEMPARADIJS NOG ALTIJD OP SLOT '^^msLÏ weer terug in de auto proppen. Zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen is al sinds de eerste lockdown in maart vorig jaar gesloten. Terwijl andere subtropische zwembaden al lang weer open zijn, blijven de deuren van het complex langs de Westerschelde potdicht. Dat levert regelmatig huilende kinderen op, die teleurgesteld hun opblaaskrokodillen Braakman Projectontwikkeling BV hadden mei 2020 heel snel geld nodig. Ze moesten bungaloweige naren op het vakantiepark uitko pen, waarvan Oostappen eerder de erfpacht had opgezegd. Ze gingen daarom een lening van zes miljoen euro aan met kredietverstrekker Snel Geld BV in Amersfoort. In mei liep die lening af, maar Snel Geld had haar geld toen nog niet terug. Marina Beach en Scheldo- rado werden als onderpand ge steld voor de lening. Directeur Bert van Maanen van Snel Geld BV toonde zich coulant en laat desge vraagd weten nog altijd te vertrou wen op een goede afloop. en vergeeld briefje op de toegangsdeur meldt dat Scheldorado dicht is in verband met de corona maatregelen. Als je Scheldorado belt, krijg je meteen een bandje met een vriendelijke mevrouw te horen. 'Momenteel zijn wij gesloten. Openingstijden staan vermeld op onze website'. Wie vervolgens de moeite neemt om die site te bezoeken, stoot weer zijn neus: aquadomescheldorado.nl is 'under construction'. Zoekmachine Google geeft wél antwoord: bij de adresgegevens van het zwembad staat 'permanent gesloten'. Er is duidelijk meer aan de hand dan corona. De sluiting is nog lang niet bij iedereen bekend, merken omwo nenden. Bijna dagelijks zien ze op het parkeerterrein bij het zwem paradijs mensen met zwemtassen arriveren. ,,Dan zie je kinderen met zo'n grote groene opblaaskro- kodil richting het zwembad lopen, om vervolgens huilend met hun vader of moeder weer weg te rij den. Dat is toch droevig'', vertelt Koos de Graaf, die in een apparte ment tegenover het zwembad woont. ,,In de vakantie is het bijna dage lijks prijs'', vult Luc de Hamer hem aan. ,,Soms zie je moeder en kinderen uitstappen en vader wegrijden. Nou, vijf minuten later staat vader weer terug om zijn kroost weer op te halen. Als ik dit soort taferelen zie, stap ik er op af en verwijs ze door naar het zwem bad bij camping De Vogel in Hengstdijk.'' Tropische planten Een rondje langs het terrein stemt allesbehalve vrolijk. De grote bor den op de gevel van dolblije zwemmende en in hamburgers happende kinderen verleppen, een paar tropische planten voor de ingang hebben hun beste tijd ook wel gehad. En aan de achterkant van het zwemparadijs valt eigen lijk helemaal niets meer te zien. Het al jaren gesloten openlucht zwembad 't Penantje, ooit de plek waar talloze Terneuzense jonge ren het water in doken, is namelijk volledig overwoekerd door bo men, struiken en onkruid. ,,Veel bewoners zouden het liefst zien dat Scheldorado plat gaat. Het staat zomer, als de bewoners de ramen open hadden, kwam er nogal eens een chloorlucht voorbij.'' Koopcontract Op de deur mag dan naar corona worden verwezen, de werkelijke reden voor de sluiting is waar schijnlijk een stuk complexer. Scheldorado is sinds 2013 in han den van de Oostappen Groep, dat het bad tegelijkertijd met vakan tiepark Marina Beach in de Braak man aankocht. Inmiddels wil Oostappen weer van Marina Beach en Scheldorado af. In 2019 werd er een koopcon tract afgesloten met Braakman Projectontwikkeling BV uit Axel, met als bestuurder Catharina van Alten, de vrouw van oud-makelaar Piet van Alten. De Axelse BV heeft er 61,25 miljoen euro voor over. Oostappen kocht Marina Beach en Scheldorado destijds voor zes mil joen euro. Die deal is door financiële peri kelen nog steeds niet beklonken. Oostappen en Veel bewoners zouden het liefst zien dat Scheldorado plat gaat. Het staat er nu niet zo bij dat je denkt: goh, wat fraai er nu niet zo bij dat je denkt: goh, wat fraai'', vertelt secretaris Joop van Bel van de vereniging van ei genaren van Residentie Terneu- zen, dat recht tegenover Scheldo- rado gaat. De achterkant van het complex is velen al jaren een doorn in het oog, maar nu begint ook de voor kant te kampen met verval. On danks de troosteloze aanblik zijn er ook omwonenden die niet rou wig zijn om de sluiting, weet Van Bel. ,,Toen het open was, waren er regelmatig klachten over geluidsoverlast van de koelmotoren. En in de Machteloos Uit gegevens van de Kamer van Koophandel blijkt dat Oostappen nog steeds de eigenaar van Schel- dorado is. Meerdere pogingen om van Oostappen helderheid te krij gen bleven onbeantwoord. Ook de gemeente Terneuzen zit met het zwemparadijs in de maag, maar staat vooralsnog machteloos. Woordvoerster Susan Janssen houdt het bij een algemene reac tie. Wij vinden het vervelend dat het zwemparadijs nu gesloten is en niet onderhouden wordt, en we hopen dat in de toekomst de hui dige of eventueel een volgende ei genaar het weer in goede staat kan openen.'' Scheldorado opende in 1991 haar deuren en kampte daarna meer dere malen met tegenslagen. In 1995 en 2013 ging het zwembad failliet, waarna de Oostappen Groep er brood in zag. dinsdag 24 augustus 2021 Weer rijdt een kind huilend weg .JlfawdSm' .>15fjaSJ5S5 JL^:!3gjP "W TnSSi tiSSSSr- •jt i EM8ELEÏ iNG EÉN GRDDT AVONTUUR SCHELDDRHDOj RQUfiMOLt mi ËPORRDD scHELGDflflOO _Ir Raymond de Frel Terneuzen De staat van Scheldorado wordt er niet beter op. fotos kelly thans - Joop van Bel, vereniging van eigenaren van Residentie Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40