s? Doe wat aan Scheldorado Coronabezetting in ziekenhuizen stabiel Dijk is goed decor voor Bouwwerk I* li 2 TWEEDE KAMER JOS DE PUTTER: HIER Commentaar De uiterlijke staat van het bad is ook niet echt fraai meer om op uit te kijken Ziekenhuis Adrz in Goes behan delt nu negen covid-patiënten. Dat zijn er twee minder dan vorige week maandag. Op de intensive care liggen net als een week geleden ALMANAK Het plan van die Goese familie om met de auto naar Zuid Frankrijk te gaan, kreeg niet ge lijk de handen van de jonge kin deren op elkaar. Al helemaal niet toen hun ouders de reistijd me dedeelden. Zó lang in de auto. Maar het vooruitzicht op een groot zwembad bij de camping vier mensen. Op de verpleegafde- ling worden vijf mensen verzorgd, twee minder dan een week gele den. Een aantal patiënten komt uit Zuid-Holland. Sinds de uitbraak zijn 1175 Zeeuwen opgenomen in het ziekenhuis met covid Volgens cijfers van het RIVM zijn de eerste drie weken van augustus zeventien inwoners van Zeeland met een ernstige corona-infectie voor korte of langere tijd opgeno men. Sinds de uitbraak van corona crisis vorig jaar maart zijn 1175 Zeeuwse covid-patiënten in het ziekenhuis beland. deed wonderen. Eenmaal in de auto veerde de jongste vanaf de achterbank op toen in de verte een imposant bouwwerk op hun weg kwam. Of ze al bij Parijs wa ren, vroeg hij zijn moeder. Het enthousiasme verdween pijlsnel toen zij aankondigde de Wester- scheldetunnel in te rijden. Flamencotrio in Porgy en Bess Burgemeester van Reimerswaal heeft longembolie Boutiquehotel in Het Arsenaal Ze trekken onmiddellijk de aandacht in de tijdelijke Tweede Kamer: de kluiten klei aan de muur. Het is een imposant kunstwerk van de uit Zeeland afkomstige Jos de Putter. ,,Het enige wat ik hiermee wil zeggen is: hier is de aarde." Het kunstwerk van J os de Putter zal bij elk Kamerdebat nadrukkelijk zichtbaar zijn. Eind vorige week konden de eerste Kamerleden en verslaggevers alvast rondkijken. Meteen werd duidelijk dat de pane len veel reactie zullen oproepen. ,,We hebben gewoon boerengrond in de Tweede Kamer! Echt prach tig", jubelde BoerBurgerBeweging- boegbeeld Caroline van der Plas. Chris Aalberts, journalist van The Post Online, was beduidend min der enthousiast en noemde het werk een 'slechte imitatie van een klimwand'. Vanwege de ingrijpende verbou wing van het Binnenhof verhuist de Tweede Kamer tijdelijk naar de Bezuidenhoutseweg, voor een pe riode van vijf jaar. Daar is onder meer een kopie van de plenaire zaal gebouwd, waar vanaf 7 september wordt vergaderd. Jos de Putter kreeg de opdracht om een kunst werk te maken voor de prominente achterwand. ,,Dat is heel eervol, maar ook heel eng. Vooral ook om dat je nooit iets kunt maken wat heel Nederland mooi vindt - die il lusie of pretentie heb ik ook niet ge had - terwijl heel Nederland er wel naar kijkt." Schone dag Dat juist hij werd benaderd, mag verrassend heten. De Putter is geen beeldend kunstenaar, maar heeft sinds begin jaren negentig vooral naam gemaakt als documentaire maker, bekend van onder meer Het is een schone dag geweest. Ook heeft hij video-installaties gemaakt, zoals Zeeuwse Klei voor het Zeeuws Mu- Ik hoop dat het uitnodigt om ernaar te kijken, dat het inspiratie geeft terrein van de beeldende kunst be landde. ,,Al is dat zeker buiten mijn comfortzone. Mijn bedoeling was vooral een buitengevoel die ruimte binnen te brengen, want de ple naire zaal is toch heel erg besloten, in zichzelf gekeerd." Glimlach Het resultaat is het kunstwerk Aarde, dat samen met beeldend kunstenaar Harm van den Berg en ontwerper Frits van Hartingsveld tot stand kwam. ,,De vijf verticale panelen zetten de aarde rechtop. Normaal loop je over de aarde heen. Als je die rechtop zet, heeft die veel Walk of Things is een podcast, en dus bedoeld voor de smartphone. Het is ook 'zij' (de telefoon) die je aan het begin toespreekt. 'Zij' beschouwt ons tweeën als een symbiose, en mij als haar benen. Ze wil dat wij de we reld doortrekken, ons overgeven aan alles wat er onderweg te zien is, en luisteren naar wat 'de dingen' ons te zeggen hebben. Ons onthaasten, en ons versimpelen. Walk of Things is een 'theatraal' project dat stamt uit Oerol 2019. Dat is ook een zee-land natuurlijk. Bo vendien is dit een project buiten tij d en plaats. Dus past het nog altijd in het Zeeland Nazomerfestival. Pod- seum. ,,Lenny Geluk-Poortvliet, die tot maart van dit jaar voor het CDA in de Kunstcommissie van de Tweede Kamer zat, vertelde me dat ze daarvan onder de indruk was. Ik denk dat dat een rol heeft gespeeld bij de uitnodiging." Aanvankelijk wilde De Putter ook voor de Tweede Kamer een vi deo-installatie maken. ,,Grote schermen met alleen maar licht. Maar dat bleek uiteindelijk te inge wikkeld te zijn." Vervolgens is hij gaan nadenken over een ge stolde vorm met aarde, waarbij hij meer op het dinsdag 24 augustus 2021 De staat van zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen is veel inwoners een doorn in het oog. Het zwembad is al sinds maart vorig jaar dicht en alles wijst erop dat het ook niet meer open zal gaan. De Oostappen Groep is sinds 2013 eigenaar van het dertig jaar oude zwemparadijs aan de Westerschelde. De Groep 'kreeg' het bad, toen het zich meldde voor de overname van vakantiepark De Braakman, nu Marina Beach geheten. Inmiddels wil Oostappen van Marina Beach en Scheldorado af. Er is een lucratieve overname voor maar liefst 61,25 miljoen euro door Braakman Projectontwikkeling op handen, maar die laat door financiële perikelen al een tijdje op zich wachten. Scheldorado wacht zo onderhand al net zolang mee. Dat is op zich ook wel begrijpelijk, maar iets betere communicatie was hierover wel op zijn plek geweest. Omwonenden tasten in het duister en zien regelmatig nog zwemmers teleurgesteld huis waarts keren. De uiterlijke staat van het bad is ook niet echt fraai meer om op uit te kijken. Om over het volledig overwoe kerde buitenbad, bij veel Terneuzenaren nog bekend als 't Pe- nantje, nog maar te zwijgen. De gemeente Terneuzen staat machteloos, laat zij weten. Scheldorado is immers particulier eigendom. Toch doet Ter neuzen er goed aan om er bij Oostappen, of als de overname snel rond komt bij Braakman Projectontwikkeling, op aan te dringen niet de boel maar de boel te laten. Dat is ze op zijn minst verplicht aan al die Terneuzenaren die elke dag op deze deplorabele plek uitkijken. Het aantal covidpatiënten in de Zeeuwse ziekenhuizen is de af gelopen week nauwelijks veran derd. Er liggen in totaal veertien mensen met covid in Terneuzen en Goes. Theo Giele Goes/Terneuzen Ziekenhuis ZorgSaam in Terneu zen telt nu vijf covid-patiënten, één meer dan een week geleden. Twee Zeeuwen liggen op de verpleegaf- deling en drie mensen uit de regio Rijnmond op de intensive care. Deze Zuid-Hollanders liggen al en kele weken in het Terneuzense zie kenhuis. Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN In de reeks de zomer van Porgy treedt zondag het flamencotrio Primos del Norte op. Zangeres Ermi- nia Fernandez Córdoba, bezit een warme stem. Zij studeerde aan de afde ling Latin zang van het Rotterdams conservato rium. Zij wordt begeleid door gitarist Arturo Ramón, die al enkele solo-cd's maakte en de percussionist Udo De- mandt. Beide musici stu deerden aan het conser vatorium Codarts in Rot terdam. Zondag 29 augustus in Porgy en Bess in Terneu zen, aanvang 15.00 uur KRUININGEN Burgemeester José van Egmond van Reimers waal moet enkele weken rust nemen. Tijdens haar vakantie is bij haar een dubbele longembolie vastgesteld. Een lon gembolie wil zeggen dat een bloedvat naar de lon gen verstopt zit. Daar door komt er minder zuurstof in het bloed en ontstaat benauwdheid. De gemeente Reimers waal verwacht dat José van Egmond zeker vier weken thuis moet blijven. De drie andere leden van het college, Maarten Both, Dirk Verburg en Kees Verburg, nemen zo lang haar taken waar. BIJ NADER INZIEN In het artikel 'Oude jas zit luxe hotel als gego ten' in de PZC van afge lopen zaterdag stond dat vastgoedbedrijf AVV van het Arsenaal Thea ter in Vlissingen een boutiquehotel wil maken. Het plan betreft echter niet dit pand, maar het naastgelegen gebouw Het Arsenaal, waar nu het Piratenpark en Zee aquarium in is geves tigd. AVV wil in het pand een boutiquehotel met vijf tig kamers inrichten. De planning is dat het hotel in 2023 de eerste gas ten kan ontvangen. Klimwand? Rolf Bosboom Den Haag - Jos de Putter, kunstenaar Vandaag begint officieel het Zeeland Nazomerfestival. Een van de onderdelen is de gratis 'podcastwandeling' Walk of Things in Westkapelle. Recen sent Willem Nijssen liep alvast de route. Willem Nijssen Westkapelle v* ir"-. - Walk of Things. foto bart grietens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34