Vulvasoieae s Een hele week lang geen treinen tussen Goes en Vlissingen Voormalige tv-kok Eric Rotte (60) overleden Mister Senior Pride komt uit Westdorpe 2 WENDY WAGENMAKERS Column Radeloos doorzocht ik alle tassen. Paraplu's hadden we mee, een blender, een geïm pregneerde klamboe en zwem broeken voor een heel weeshuis - maar een nagelknippertje, ho maar. Hoopvol flipflopte ik naar de cam pingwinkel. 'Verkopen jullie ook nagelknippertjes?', vroeg ik de jon gen achter de toonbank. Hij lachte zijn tongpiercing bloot. Nee, die hadden ze niet. keek nog eens goed. Ja, het was een domme vraag. Ze verkochten er van alles, van biologische schemer lampjes tot duurzame strand schepjes, maar geen verzorgings producten. Of je moest de veganis- tische condooms meetellen. Die hadden ze wel. En vulvaspiegels. moeten worden: even een paar we ken geen werk, geen nieuws en vooral geen ophef. Maar hoe vaak je je telefoon ook weglegt, ophef is overal. Dan weer staat het land op zijn kop over een Brits ziekenhuis dat het woord 'moedermelk' bant ten bate van trans- en non-binaire mensen, dan weer worden de Gou den Kalveren genderneutraal. Nog even en vrouwen worden afge schaft. genoeg zijn. Iedereen hoort erbij en ik ben blij in een land te wonen waar we rekening houden met el kaar. Maar je kunt ook doorslaan. Zoveel veranderen dat het agressie oproept. Daar is in dit land niet zo heel veel voor nodig en dat is pre cies wat die hele woke-toestand nu lijkt te bereiken. Terwijl het tegen deel beoogd werd. Net als het stop pen van mensen in hokjes. Toch? wij ons druk maken om Venus- symbolen op maandverbandpakjes en roze geboortemuisjes, zitten vrouwen in Afghanistan echt in hokjes. Opgesloten, omdat ze niet meer zonder man naar buiten mo gen. Ze krijgen zweepslagen als ze het toch doen, worden gestenigd als ze vreemdgaan. Jonge meisjes uitgehuwelijkt. weer wel. Nog even en vrouwen worden afgeschaft DE STELLING Vandaag: Een week zonder trein is te lang Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ONDERZOEK! MEELWORMEN ALS VOEWN© identiek aan zuivel Robesin doet ook aangifte in België Officiële opening veteranencentrum AARDENBURG Wietkwekerij veroorzaakt brand De Zeeuwse lijn krijgt een flinke on derhoudsbeurt. Daarom rijden er zaterdag 28 en zondag 29 augustus geen treinen tussen Bergen op Zoom en Vlissingen. Na het week einde wordt doorgewerkt aan het spoor tussen Goes en Vlissingen. Daardoor rijden er daar tot 3 sep tember geen treinen. ProRail ver nieuwt dan het spoor tussen Goes en Vlissingen. Er worden onder meer wissels, ballastgrind, dwarslig gers en spoorstaven vernieuwd. Daarnaast worden drainage-, kabel en leidingwerkzaamheden uitge voerd bij Middelburg en Vlissingen. Zaterdag en zondag rijden er NS stop- en snelbussen tussen Bergen op Zoom en Vlissingen. Taxibusjes worden ingezet tussen Arnemui- den en Goes en tussen Arnemui- den en Middelburg. Tussen Roo sendaal en Bergen op Zoom rijden de treinen volgens een aangepaste dienstregeling. Na het weekend rij den de treinen weer de normale dienstregeling tussen Goes en Roo sendaal. Autoverkeer Van maandag 30 augustus tot en met vrijdag 3 september rijden er NS-bussen tussen Goes en Vlissin- gen en taxibusjes tussen Arnemui- den en Middelburg. Tussen Roo sendaal en Goes rijden de treinen volgens een aangepaste dienstrege ling. Station Middelburg is in deze periode aan de voorzijde (centrum zijde) voor autoverkeer gestremd. De NS-bussen rijden vanaf de ach terkant van het station. De NS advi seert reizigers van te voren goed de reisinformatie te raadplegen. In zijn woonplaats fl Grijpskerke is Eric Rotte (60) plotseling overleden. Hij werd in Zeeland vooral bekend door zijn rol als tv-kok bij Om roep Zeeland. De Zeeuwse kreet 'Maek 't mae's nae!', waarmee hij elke uitzending afsloot, werd een gevleugelde uitdrukking. Rotte was naar eigen zeggen wars van rust, regelmaat en voor spelbaarheid. ,,Wat ik ook doe, ik ga er echt he-le-maal in. Tot het gaatje", zei hij in 2016 in een PZC- interview. Hij had talloze, uiteen lopende banen en baantjes. In 1996 opende hij zijn eigen restaurant in .Middelburg: De Kluize- r naer. In het verlengde daar van ging hij enkele ja ren later bij Omroep Zee land het programma Kookpunt presenteren, waarin hij als tv-kok vooral het gebruik van streekproduc ten promootte. Later legde hij zich toe op de presentatie van vooral ra dioprogramma's. In 2011 besloot hij een andere weg in te gaan. Hij opende atelier Warstaal in Grijpskerke, waar hij als interieurbouwer en meubel maker producten maakte met oud eiken. Volgens Omroep Zeeland over leed hij zaterdagavond aan een hartstilstand. Lammert Veenhuizen uit Westdorpe mag zich een jaar lang Mister Se nior Pride van Nederland noemen. Hij werd gister middag in Tivoli in Utrecht vol ledig verrast door deze uitverkie zing. Veenhuizen (73) zet zich al jaren in voor acceptatie van lhbti-ouderen in Zeeland. Hij doet daar van alles voor; Veenhuizen is hulpverlener, informatiebaak, luisterend oor en sinds de oprichting ambassadeur van de Stichting Roze 50+. Gisteren was het voor de zevende keer Nationale Roze Oude- rendag. De onderschei ding is een initiatief van de Stichting Roze 50+, waarin ouderenorgani- satie ANBO en lhbti-be- langenvereniging COC Nederland samenwerken. De prijs gaat naar mensen die veel betekenen of hebben betekend voor lhbti-ers in het algemeen en lhbti-ouderen in het bijzonder. Mrs Senior Pride 2021 is Magda Römgens uit Leiden. Ze is met haar 84 jaar de oudste Roze 50+-ambas- sadeur en vertelt graag over wat het voor haar betekent om lesbisch te zijn. Dat doet ze onder meer in gast colleges voor studenten. dinsdag 24 augustus 2021 Was het zo'n domme vraag? Ik Het had een ontspannen zomer Echt, het kan mij niet inclusief Over hokjes gesproken. Terwijl Aan mannen in jurken. Dat dan Reageer op pzc.nl Gisteren: Laat die meeuwen toch met rust 2739 reacties AL ELIJVEN WIJ HET WEL SEWOON KAASFONDUE NOEMEN 'i HOEK Johan Robesin heeft ook in België aangifte gedaan van de vervuiling van de Schelde door de fabriek 3M en nalatigheid van toezichthouders en hand havers. Robesin spreekt van een ernstig milieu- en economisch delict. Het voormalig Statenlid uit Hoek deed de aan gifte bij de politiezone Waasland-Noord en de Gemeentelijke Dienst Leefmilieu in Beveren. 3M in Zwijndrecht wordt in verband gebracht met giftig PFAS in de Wester- schelde. Vorige week deed Robesin al aangifte in Nederland. Hij brengt de kwestie ook onder de aandacht van de Euro pese Commissie. VLISSINGEN Vorig jaar opende het Ve teranen Ontmoetings centrum Zeeland in Vlis- singen de deuren. Van wege de coronamaatre gelen kon de officiële openingshandeling toen niet doorgaan. Dat ge beurt binnenkort alsnog. Op vrijdagochtend 10 september komt de in specteur-generaal der krijgsmacht, luitenant-ge neraal Frank van Sprang, hiervoor naar het Eliza beth-Alexander Huis aan de Faradayweg. Veteranen uit heel de provincie Zeeland zijn op de openingsdag welkom van 10.00 tot 18.00 uur. Een wietkwekerij heeft zondagavond een smeu lende brand veroorzaakt in een woning in Aar denburg. De melding kwam rond 17.30 uur binnen bij de brandweer en in het huis aan de Reinaertstraat troffen agenten een wietkweke- rij aan met ongeveer twee kilogram hennep. De brand was daar ont staan. De 54-jarige be woner van het pand was niet aanwezig. Hij werd later aangehouden om een verklaring af te leg gen. Mogelijk heeft hij zich schuldig gemaakt aan diefstal van water en elektriciteit. Treinreizigers die Zeeland in of uit willen, moeten vanaf komend weekeinde rekening houden met ernstige hinder. Er wordt vanaf zaterdag 28 augustus, zeven dagen lang gewerkt aan het spoor tussen Roosendaal en Vlissingen. De NS zet bussen in. Miriam van den Broek Vlissingen Rolf Bosboom Grijpskerke Raymond de Frel Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2