26 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Met de voorstelling Forever YOungwillen choreograaf Timor Steffens en dj Don Diablo de theaterwereld rigoureus vernieuwen. „Toen ik het verhaal hoorde, dacht ik meteen: dit raakt ontzettend aan mijn eigen leven.'' THEATERSHOW FOREVER YOUNG Tien minuten gaf ik het, een kwartiertje hoog uit. Dat leek me meer dan genoeg voor illusio nist Hans Klok én heel Zomergasten dit sei zoen. Niet dat ik een hekel heb aan Hans Klok, hele maal niet. Nee, het is Zomergasten waar ik een gron dige hekel aan heb. Aan het aureool van intelligente superioriteit dat er omheen hangt, wat in de praktijk neerkomt op een wedstrijdje moeilijk kijken. Door de gast, door de presentator, naar elkaar en naar een groot scherm waar iets heel moeilijks en intellectu eels te zien is, liefst van een of andere obscure Franse zender. Wat dan gevolgd wordt door een loodzwaar gesprek over De Grote Thema's des Levens. Straks ging die leuke Hans Klok ons nog trakteren op een panfluiter uit Oezbekistan die een oplossing wist voor het klimaatprobleem, gewoon omdat hij denkt dat het zo hoort in Zomergasten. Nou, dan nog liever Car Wars op SBS 6. Duo helpt Cupido en loods op een industrie terrein in Amsterdam West op een regenachtige dinsdagmiddag. Het lijkt niet de meest voor de hand liggende locatie voor een revolutie in de theater wereld, maar het is precies waaraan achter de stalen roldeuren wordt ge werkt. Forever Young heet de voorstel ling die de bedenkers afficheren als 'thefuture of theatre'. Binnen in de loods komt de ver lichting van de betonnen pijlers. Be hangen met ledlampen kleuren ze de hal met een mysterieus rood en blauw schijnsel. Tussen de pilaren di rigeert creatief producent Sjoerd van Schooten zijn collega's naar de juiste plekken. In november zal het stuk uit zijn koker er gaan spelen, vandaag stelt hij er de twee hoofdrolspelers voor. Samen met de drijvende creatieve krachten achter de voorstelling: choreograaf en danser Timor Steffens (33) en dj en producer Don Diablo (Don Pepijn Schipper, 41). Wie hun recente werk kent, zal niet geheel verrast zijn door de twee artiesten die het hart van de voorstel ling Forever Young gaan vor men. Het gaat om Sherefa Yorks (25), in 2019 winnares van het SBS-programma DanceSing waar Steffens ju rylid was, en om Denzei Chain (21) met wie Don Dia blo sinds drie jaar de muzikale duo-act Camp Kubrick vormt. Steffens: „Als je een vernieu wend project begint, is het logisch om een nieuwe generatie talent de kans te geven." Publiek blijft staan De twee exponenten van die lichting nestelen zich deze mid dag gemoedelijk naast elkaar op een zitzak. Dankbaar zijn ze voor de kans, stellen ze beiden. „Dit is meteen zo'n hoog niveau van werken, daar wilde ik absoluut deel van uit maken", zegt Chain. Yorks: „Dit project is nieuw voor iedereen. Dat maakt het zo spannend." Dat beiden geen acteur zijn, past volgens de makers precies bij het con- Travers overleden uitzending heb genoten. Tien minuten werd inder daad een kwartier. Toen een half uur. En voor ik het wist, was het afgelopen. Ik dacht als kijker Hans Klok na al die jaren een beetje te kennen door zijn talk showoptredens, waar de anekdote dat hij met Gerard Joling heeft liggen (of staan, daar wil ik even vanaf zijn) seksen in een vergaderzaaltje van het Holiday Inn nooit ver weg is. In Zomergasten kregen we de to tale mens Hans Klok te zien, om maar even een term van Louis van Gaal te lenen. Wat een innemende, nuchtere kerel. Wat een verteller. Wat een kennis van en liefde voor zijn vakgebied en het oude varieté. Bijna achteloos reeg hij de verhalen aan elkaar. Of het nu ging over Bassie en Adriaan, de Zangeres zon der Naam, Josephine Baker, de joodse goochelaar Ben Ali Libi of Bonnie St.Claire. Met als terugkerend thema teloorgang en veerkracht, iets waar Klok met twee mislukte Las Vegas-dromen het levende voor beeld van is. Maar als je maar hard werkt, komt het altijd wel weer goed, is zijn overtuiging. Voor iemand die naar eigen zeggen niet goed was op school, zei hij sowieso een hoop dingen die ik in gedachten opsloeg, omdat er meer wijsheid in zat dan je op het eerste gezicht vermoedde. Bijvoorbeeld dat professoren het makkelijkst te bedotten publiek zijn, omdat die veel te moeilijk denken. Terwijl de oplossing van een act vaak meer voor de hand ligt dan je denkt. Dat vond ik toch een verduveld mooie metafoor voor het hele leven. Presentator Janine Ab- bring had af en toe zichtbaar moeite met zoveel Noord-Hollandse nuchterheid en gebrek aan op smuk. Ze kon een moment zelfs helemaal niets uit brengen toen Klok vervolgens vertelde in God te ge loven. Een 'jeetje' a la Dionne Stax slikte ze nog net op tijd in. Dat maakte deze Zomergasten extra leuk. Ik keek naar het beroemde blonde haar van de illusio nist, waarvan één lok een opvallend eigen leven leidde. Die miste duidelijk de windmachine. ,,Image is alles wat je niet bent'', zou de eigenaar van de lok later zeggen. Een waarheid als een koeeh Klok. Quote van de dag Ineke is een sterkeen lieve vrouw en ik wist dat we met elkaar aan de slag moesten 99 procent zal zijn zoektocht naar roem zien stranden. Dit stuk werpt de vraag op: is dat zo erg? Hans Klok dinsdag 24 augustus 2021 GO TELEVISIE Wendy van Dijk en Leonie ter Braak presente ren vanaf okto ber Cupido Ofzo, waarin ze mensen met au tisme, een licht verstandelijke beperking of een niet-aange- boren hersen- aandoening helpen om de liefde te vinden. Stefan Raatgever X MUZIEK De Britse saxo fonist Brian Tra vers, een van de leden en oprich ters van UB40, is op 62-jarige leeftijd overle den aan de ge volgen van kan ker. Travers werd twee jaar geleden geope reerd aan een dubbele hersen tumor. Maar ik kan niet anders zeggen dan dat ik van de - Humberto Tan in Volkskrant Ma gazine over zijn huwelijkscrisis. 44 —Timor Steffens, choreograaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26