t Slot na blessure Senesi: 'De 22 CHAMPIONS LEAGUE V PLAY-OFFS, TWEEDE DUEL De grootste wedstrijd sinds zijn komst naar PSV, dat is de kraker tegen Benfica voor Mario Götze. Als er iemand weet waar het vanavond op aankomt, is het de 29-jarige Duitser wel. 'Dit was mijn beste doelpunt van een heleboel. Het was emotioneel om te scoren' Kort Overeem tegen Verhoeven Alistair Overeem (41, foto) neemt het bij zijn eerste Glory-partij sinds zijn terugkeer in het kickboksen direct op tegen de man die al jaren op de troon zit bij de zwaarge wichten, Rico Verhoeven. Het gevecht om de wereldtitel is de 'main act' bij Glory 79 op 23 oktober in de Gelredome in Arnhem. On langs tekende Alistair Overeem een meerja rig contract bij Glory. 'The Reem' krijgt de kans om de 32-jarige Verhoeven te onttro nen als wereldkampioen in het zwaarge wicht bij kickboksorganisatie Glory. Over- eem en Verhoeven stonden nooit eerder te genover elkaar. Strenge regels bij Dutch GP De organisatie van de Formule 1-race in Zandvoort doet er alles aan het evenement begin september volgens de coronaregels te laten verlopen. Niemand komt binnen zon der vaccinatiebewijs of negatieve coronatest. Ook heeft iedere bezoeker een toegewezen stoeltje op de tribune tijdens het Formule 1- weekend van 3 tot en met 5 september. Vier Oranje-nominaties Eva de Goede (foto), Frédérique Matla en Maria Verschoor zijn in de race voor hockey- ster van het jaar van de internationale hockeyfederatie FIH. Ze hebben concurren tie van de Argentijnsen Agustina Albertar- rio en Agustina Gorzelany en Gurjit Kaur uit India. Oranje-bondscoach Alyson Annan is genomineerd als coach van het jaar. Ze neemt het op tegen onder andere Sjoerd Marijne, die met de hockeysters van India de halve finale haalde. Jumbo haalt twee renners Kyrgios neemt week rust Kimmich langer bij Bayern Meer dan zestig wedstrijden speelde Mario Götze al op het hoofdpodium van de Champions League. Tegen Real Madrid, Man chester City, Barcelona, Tottenham Hotspur en nog een reeks aan an dere internationale topclubs. Maar zijn misschien wel beste optreden ooit in de CL? Dat was in Nederland. November 2012, met Borussia Dortmund tegen Ajax. Een 1-4 zege in de Amsterdam Arena. Götze scoorde en bereidde ook nog drie goals voor als jongen van 20 jaar. Vergelijk het met nu en hij zat die avond qua leeftijd tussen zijn huidige ploeggenoten Noni Madueke en Cody Gakpo in. Vanavond droomt hij van weer zo'n magische avond op Neder landse bodem. Nu in het stadion van PSV, als routinier van inmid dels 29. Al sinds Götze vorig jaar ok tober verrassend neerstreek in Eindhoven, is zijn grote doel een rentree in het hoofdtoernooi van de Champions League. ,,We zijn er nu dichtbij'', zegt Götze. ,,PSV-Benfica is als een fi nale. En we spelen 'm in eigen huis. Ik kan niet echt een favoriet aanwij zen, maar we weten dat we móéten scoren, móéten winnen. Er is geen andere keus. De spanning van all or nothing, naar dat gevoel was ik weer op zoek. En hier zijn we dan. Ik heb er zin in en ik heb vertrou wen in ons team.'' Poeier Terwijl hij vertelt, kijkt hij ont spannen om zich heen. Götze is zo'n speler die nog echt bereid is na te denken over vragen, in het obli gate decor van een persconferentie daags voor een Europese wedstrijd. Bijvoorbeeld bij een vraag over het doelpunt van PSV in de heenwed strijd in Lissabon. Cody Gakpo scoorde vorige week met een schot van afstand. De poeier als wapen, in een tijd waarin je spelers vaak oe verloos ziet doorcombineren op W 1 zoek naar de meest ideale scorings- positie dicht bij het vijandelijke doel. Götze: ,,Als je naar de statistieken kijkt, zal 80 of 90 procent van alle goals tegenwoordig in het straf schopgebied vallen. Maar ik ben het met je eens: schieten, en het geluk zoeken, dat loont óók. Zeker tegen ploegen die met vijf verdedigers spelen of constant verdedigen diep op eigen helft. Cody heeft dat schot, dus prima dat hij vorige week voor zijn kans ging en scoorde.'' Na de 2-1 nederlaag kreeg naast Gakpo ook Götze de complimenten van Benfica-trainer Jorge Jesus. Zijn eigen trainer was al vaker duidelijk over het belang van de Duitse we reldkampioen bij PSV. Vorig sei zoen omschreef Roger Schmidt het eens in één zin: ,,Mario is iemand die altijd kiest voor de zinvolste Feyenoord, dat al wekenlang met een enorme intensiteit speelt met ook nog eens drie duels in een week. Het opjagen en onder druk zetten van tegenstanders valt erg goed bij de Feyenoord-achterban, maar is dit vol te houden met een groep die - ook volgens de trainer - te smal is. ,,Spelers sparen tegen IF Elfsborg? Als daar geen directe aan leiding voor is, denk ik niet dat ik dat doe'', zegt Slot. Afgelopen weekeinde waren daar opeens blessures. Voor steunpilaar Marcos Senesi, voor invaller Wou ter Burger. Maar ook voor selectie spelers die op zaterdag in het elftal onder 21 jaar hun minuten maakten als Francesco Antonucci, Antoni Milambo en Lennard Hartjes. Is het de rekening die een elftal dat zo gas geeft zo nu en dan moet betalen? De spelers vertelden zelf dat ze minder fris waren dan bij eerdere wedstrijden. ,,In mijn beleving was dat vooral, omdat we de bal te mak kelijk verloren op plekken waar je hem niet moest verliezen'', zegt Slot. ,,We moesten er steeds achter- aan en dat kostte negatieve energie. Ze hebben niet meer gelopen dan in andere wedstrijden, maar wel met een ander gevoel.'' Bij PSV spaart Roger Schmidt in een weekeinde zomaar vijf spelers. Feyenoord doet het keer op keer met dezelfde spelers. Is dit verant woord? ,,Mijn ervaring bij AZ is dat dit zeker verantwoord is, maar spe lers moeten wel goed opgetraind zijn om dit te kunnen'', zegt Slot. ,,Bij AZ deed ik het precies zo. Ge zien de financiële mogelijkheden hebben we de selectie zo ingericht en dan is dit de consequentie.'' Dus veel minuten en veel meters met weinig spelers. Voortdurend terugvallen op dezelfde spelers, het kan volgens de trainer. ,,Het is de Jumbo-Visma heeft zich versterkt met de Fransman Christophe Laporte (28) en de Belg Tosh Van der Sande (30). De twee ren ners hebben een contract getekend voor twee seizoenen en zijn aangetrokken met het oog op onder meer de klassiekers. Laporte komt over van Cofidis, de Belg Van der Sande maakt de overstap van Lotto. Quote van de dag KICKBOKSEN FORMULE 1 HOCKEY WIELRENNEN TENNIS Nick Kyrgios (foto) heeft zich met een knieblessure afgemeld voor het toernooi in het Ameri kaanse Winston- Salem. Met het oog op de US Open, het laatste grand- slamtoernooi dit jaar, geeft de Australiër (27) de voor keur aan rust. ,,Ik moet even op mijn lijf letten'', aldus Kyrgios. VOETBAL Joshua Kimmich (26, foto) heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De Duitse inter national heeft tot 2025 bijgetekend bij de Duitse club. De middenvelder kwam in 2015 dinsdag 24 augustus 2021 GO Götze is gids van PSVin 'finale' Maarten Wijffels Eindhoven Feyenoord barst van de energie, maar hoe lang kan Arne Slot ie dereen fris houden. Marcos Se nesi viel tegen Go Ahead Eagles uit. De tol van de intensieve speelstijl met een smalle groep? ,,Bij AZ deed ik het ook zo.'' Mikos Gouka Rotterdam over van RB Leipzig. Hij won zes landstitels, drie nationale bekers en de Champions League. —Romelu Lukaku over zijn Chelsea-goal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22