'Dna-sporen op Tamar zijn niet van de verdachte' Het is Summer Sale bij Molenaar! 10% NIEUWS 13 t Korting" molenaar' dinsdag 24 augustus 2021 De gewelddadige overval op een waardetransport in Am sterdam-Noord, afgelopen mei, was beter voorbereid dan tot nu toe bekend was. Een aantal overvallers droeg kogelwe rende vesten en in elke auto lagen walkietalkies. Yelle Tieleman Amsterdam Ook de gedode overvaller droeg een kogelwerend vest, maar werd boven zijn vest geraakt. Dat mel den verschillende goed ingevoerde opsporingsbronnen rond het on derzoek Yaros aan deze krant en RTL Boulevard. De overval op een waardetrans portauto van Brink's met daarin edelmetalen werd gepleegd op woensdagmiddag 19 mei bij Schöne Edelmetaal aan de Meeu wenlaan in Amsterdam-Noord. Tijdens de overval werden mede werkers en bewakers van het be drijf met tiewraps vastgebonden, terwijl de verdachten de buit in enkele auto's laadden. In totaal werden daarbij 22 pakketten in twee vluchtauto's geladen: vijftien in een Porsche Cayenne en zeven in een Audi. Door de overvallers is voor 12,2 miljoen euro aan buit meegeno men, waarvan door de politie in ieder geval voor 9,4 miljoen euro is teruggevonden. Het is nog ondui delijk of de overige buit ook door de politie is gevonden. Het hele transport had een waarde van ze ker 67,3 miljoen euro. Nadat de pakketten in de auto's waren geladen, sloegen de over vallers op de vlucht. Wat volgde was een grootscheepse politieach- tervolging, waarbij de overvallers meermaals op de politie hebben geschoten. Zo zou één van de over vallers vanaf de achterbank via het zijraam met een kalasjnikov op een achtervolgende politieauto Een van de zwaarbewa pende overvallers. privéfoto hebben geschoten. De achtervol ging eindigde in Broek in Water land. Daar stapte een aantal over vallers uit, staken ze auto's in brand en stapten over in een al ge reedstaande Renault. Omdat de politie alle uitvalswegen had afge zet reed de Renault dwars door een tuin heen, waarna de overval lers het weiland in renden. Kalasjnikovs In het weiland werd over en weer geschoten tussen de politie en de overvallers, die opnieuw met hun kalasjnikovs vuurden. Een van de overvallers, een 47-jarige Frans man, overleed nadat een politieko gel hem boven zijn kogelwerende vest raakte. Ook andere overvallers droegen kogelwerende vesten, vertellen politiebronnen. Het politieonderzoek naar de overval verloopt voorspoedig, mede doordat verschillende ver dachten bereid zijn mee te wer- ken. Een aantal van hen heeft deels bekennende verklaringen afge legd. Ze hebben de rechercheurs verteld dat de auto's die zijn ge bruikt bij de overal werden opge haald in Antwerpen, waar ze ook in een safehouse verbleven. Vanuit Antwerpen reden ze naar Amster dam en Broek in Waterland, waar vluchtauto's stonden geparkeerd. Ook lagen in alle auto's walkietal- kies klaar, zodat de overvallers met elkaar konden communiceren. Enkele overvallers hebben ver klaard dat zij door grote schulden van tienduizenden euro's bereid waren om de overval te plegen. Ze ontkennen allemaal dat daarbij op de politie is geschoten. Gps-systeem Uit het gps-systeem van een bij de overval gebruikte Renault die ter hoogte van Rotterdam werd staande gehouden, heeft de politie ook waardevolle informatie kun nen halen. Zo blijkt dat de auto om 08.26 uur in Antwerpen reed, om vervolgens naar Brussel te rijden. Daarna ging de Renault bij Hazel- donk de Nederlandse grens over. Om 13.14 uur arriveerde de auto in Amsterdam. Ook blijkt de auto in de buurt te zijn geweest van het viaduct bij Diemen waar een vluchtauto in brand is gezet. De Rijksrecherche doet mo menteel onderzoek naar het vuur gevecht in het weiland in het Noord-Hollandse dorp. Dat on derzoek loopt nog. Het streven is om het onderzoek dit jaar af te ronden. Morgen staan zes verdachten voor het eerst voor de rechter, tij dens een inleidende zitting in de extra beveiligde rechtbank De Bunker in Amsterdam Osdorp. Drie van de overvallers zijn nog steeds voortvluchtig. De advoca ten van de verdachten hebben aangegeven niet te willen reage ren. MARKEN Dat de 14-jarige in 2020 verongelukte Tamar uit Marken 'is versleept' naar de berm nadat ze was geraakt door een auto, is niks nieuws. Dat zegt Anis Boumanjal, de advo caat van de man die werd verdacht van het verlaten van de plek van het ongeval. Anis Boumanjal meent dat het Openbaar Ministerie (OM) dit sce nario serieus onderzocht en nooit heeft uitgesloten. ,,Maar het open baar ministerie heeft dna op het li chaam van Tamar vergeleken met het dna van mijn cliënt en dat kwam niet overeen", zegt hij. Tamar verliet in de nacht van 25 juli 2020 haar woning na een dis cussie over bedtijd. De politie vond haar lichaam later in een berm tus sen Marken en Monnickendam. Boumanjal reageert op nieuws dat naar buiten is gebracht door ad vocaat Sébas Diekstra (namens de nabestaanden van Tamar), dat on- gevallendeskundige Willem Baan Hofman concludeert dat Tamar moet zijn verplaatst nadat ze door een auto was geraakt. Diekstra laat weten dat hij verder onderzoek af wacht voordat hij vervolgstappen onderneemt. Een vervolgstap zou een artikel- 12-procedure kunnen zijn, waarbij rechters zich buigen over de beslis sing van het (OM) om de verdachte, een 28-jarige Duitser, niet te vervol gen voor het verlaten van de plek van het ongeval. De man verklaarde dat hij gewoon was doorgereden omdat hij dacht dat hij in een gat in de weg was gereden. Boumanjal zegt dat het nieuws over het verslepen van het meisje - waarmee de suggestie wordt ge wekt dat zijn cliënt wél wist dat hij iemand had geraakt - 'oude wijn in nieuwe zakken is'. ,,De dna-sporen op het meisje zijn niet van mijn cliënt en dat bevestigt dat hij haar niet heeft aangeraakt.'' Molenaar Badkamers IJS* 10% korting tijdens de Summer Sale! Deze zomer is het wel heel voordelig om uw badkamer te vernieuwen! Of u nu uw oude bad of douche wilt vervangen voor een Molenaar inloopdouche of gelijk de hele badkamer wilt aanpakken: tijdens de Summer Sale ontvangt u maar liefst 10% korting op al onze douche opstellingen. Profiteer nu en maak snel een afspraak met één van onze adviseurs bij u thuis of in de showroom. badkamers Gratis brochure ontvangen? Bel direct 0341 - 23 23 00 of ga naarwww.molenaar.nl Een van de auto's die tijdens de achtervolging in Broek en Waterland in vlammen opging. foto michel van bergen GO Doodgeschoten overvaller droeg kogelwerend vest Nu met 'Bekijk de voorwaarden op moienaar.nl/actie. Geldig t/m 04-09-2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13