Feest voor een bijzondere generatie 8 NIEUWS Er was een tijd dat hij verdedigers doldraaide, nu zijn het zijn corona- berichten die als onnavolgbaar gelden. Oud-Ajacied Bryan Roy verschijnt volgende maand voor de politierechter op verdenking van het bedreigen van premier Rutte. IN QUARANTAINE DAG 527 We waren op een festival. Dat op zich is al zeker het vermelden waard; het voorlaatste festival waar ik was, is Parkpop 1981. Maar het draaide nu natuurlijk helemaal niet om mij en dat festival. Ik was daar samen met mijn vrouw en de twee kleintjes, omdat mijn oudste dochter het georga niseerd had met een groepje andere stu denten en we mochten in een hoekje van het terrein met zeer veel, wat zeg ik, onnoemelijk veel trots kijken hoe ze dat gedaan hadden. Het festival was onderdeel van de in troductie van een paar duizend studen ten in Leiden. Duizend van hen zaten verspreid over het park netjes aan tafels een biertje en een sinas te drinken. Op een immens podium deed een dj zijn ding, rook, lichtspel, dreunende bassen die door de hele wijk denderden. Maar er werd niet gedanst. Want dansen is nog taboe. Dat ze hier met zijn allen bij elkaar waren, dat was eigenlijk al een wonder. Ik heb van redelijk dichtbij mogen vol gen hoe het afgelopen jaar een heen en weer was van wat wel en vooral niet zou kunnen deze introductie. Ik heb wanhoop zien langsko men in mijn dochters apps, dan weer op luchting en vervolgens weer radeloos heid. Soms leek het of de hele introduc tie online zou plaatsvinden, zoals alles dit hopeloze co ronajaar. Maar nu zaten ze hier dus toch maar, al die scholieren in een park: het wonder was geschied. Ik denk dat ze dat ook wel beseften, die jongeren. Want ze vermaakten zich uitstekend, er werd gepraat en gelachen. Er heerste een heerlijke vrolijke sfeer. Het is een bijzondere generatie. 17-18 jaar oud zijn ze en een groot deel van het afgelopen jaar hebben ze thuis les gehad. In hun eindexamenjaar. Geen woeste examenfeesten voor de meesten, waar schijnlijk hebben ze ook de keuze voor hun studie vanuit de eigen woonkamer moeten maken, want toen mocht nog helemaal niks. Maar nu, nu mochten ze toch een beetje ruiken aan het echte, woeste studentenleven dat zich de ko mende jaren voor hen uitstrekte. Ik was daarbij en behalve dat ik ont zettend trots was op wat mijn dochter en haar collega's voor elkaar hadden ge kregen, was ik ook echt blij voor al die bijna volwassen aankomende studen ten. Ik hoop zo dat die hele shit voor hen nu voorbij is. Dat ze hier met zijn allen bij elkaar waren, was eigenlijk al een wonder en nieuw le ven opbou wen na zijn carrière als topvoetballer, dat viel Bryan Roy niet mee. Hij worstelde met het vinden van een nieuwe identiteit. 'Je moet de verslaving aan aandacht zien te overwin nen', vertelde hij in 2018 aan sportnieuwssite The42. 'Dat is me gelukt, hoewel het een aan tal jaren heeft geduurd.' Is zijn missie echt geslaagd? Eind volgende maand moet de 51-jarige ex-Ajacied voor de politierechter verschijnen, op verdenking van het bedreigen van premier Rutte. Op zijn twitteraccount @BryanRoyAjax verkondigde hij dat Rutte een 'headshot' zou krijgen. Kort na het begin van de coro nacrisis ontpopte hij zich op so ciale media als geharnast com plotdenker, die dagelijks ideeën van Nederlandse en buiten landse geestverwanten ver spreidt, daarin aangemoedigd door duizenden volgers. Roy meent dat mainstream media zwaar corrupt zijn, net als 99,9 procent van alle politici. Hij noemt het onzin dat VVD en D66 de grootste partijen in Nederland zijn, is groot fan van Donald Trump, zette minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge neer als nazi, uitte zich in dreigende taal tegen een journa list en riep burgers op zich niet langer 'in de maling' te laten ne men door media en regering. 'Hoeveel alarmbellen moeten er nu nog afgaan om wakker te worden?!!?!?! WAKKER WOR- DEEEEEEEE!!' Voor dit artikel zijn bekenden van Roy benaderd, van wie de meesten niet met naam en toe naam willen worden genoemd. 'Ik wil me hier op geen enkele manier mee bemoeien, noch mee associëren', appt een van hen. ,,Het is een tragedie", zegt een ander. ,,Op zich is het zo'n aardige jongen." Roy zelf wilde niet meewerken. Contact met Ajax heeft hij niet meer. Bij zijn oud-werkge ver bestaan zorgen, maar er worden geen pogingen onder nomen hem weer bij de club te betrekken. Wel zijn er oud-elf talgenoten van Roy die een Het is een tragedie. Op zich is het zo'n aardige jongen oogje in het zeil houden. Ri chard Witschge geldt als een goede vriend. ,,Er is nog enig contact", zegt Ronald de Boer. ,,Hij is een jongen van ons, hij zat in ons team met mijn broer, Marciano Vink, Richard Witschge - de patatgeneratie." Roy is bij uitstek een kind van de club. Hij debuteerde in 1987 als 17-jarige linksbuiten onder Johan Cruijff en gold als een sensatie voor wie je naar het sta dion ging. Met z'n bravoure en passeeracties drong hij door tot Oranje en droeg hij bij aan de mondiale naam en faam van de jeugdopleiding van Ajax. Kort na winst van de Uefa Cup in 1992 dankte coach Louis van Gaal hem af wegens ver meend gebrek aan rendement. Roy knokte zich terug in Italië, bij het nietige Foggia, dat hoog tijdagen beleefde met hem in de voorhoede. Er volgden succes sen bij Nottingham Forest en daarna een mindere periode bij Hertha BSC in Berlijn. Na zijn voetballoopbaan keerde Roy terug naar Amster dam, waar hij is geboren en ge togen. In 2008 scheidde hij van RECHTSZAAK BEDREIGING RUTTE maandag 23 augustus 2021 GO Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl Hoe de ooit geliefde Ajacied Bryan Roy een geharnaste complotdenker werd uR Bryan Roy (SBryanRoyAjax Apf 3 Headshot krijgtie straks Arte @foreverdutch Apr 2 We helpen Mark met z'n geheugen wat hij moet deen. Aftreden van Rutte, aftredentnarkcutte.petities-n! O M tl 6 O 5 De tweet waarvoor Roy zich moet verantwoorden. -Bekende van Roy Bas Soetenhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8