Goes bivakkeert tussen uitersten 3-3 f! 11 ^5 1-1 maandag 23 augustus 2021 Hoek-aanvoerder Rik Impens en Ruben de Jager (links) probe ren Anass Masrhalmi de bal af handig te maken. foto kelly thans moeilijke keuzes moeten maken'', zegt Lieven Gevaert later. De trai ner geeft doelman Griffin de Vroe net als vorig seizoen de voorkeur boven Jordi de Jonghe. En Delan- noy? ,,Hij was heel erg ontgoo cheld'', zegt Gevaert. ,,Dat snap ik wel, maar ik heb hem ook uitge legd: als ik mijn elf beste voetbal lers moet opstellen zit hij daar al tijd bij. Zelfs bij mijn vijf, zes beste spelers. Maar ik moet het beste team opstellen.'' Dat team van Gevaert speelt met drie centrale verdedigers, de wingbacks Ruben de Jager (rechts) en Karim Bannani (links) en de middenvelders Jonathan Constansia en Aaron Verwilligen. Istvan Bakx (links) en Rik Impens (vanaf rechts) spelen als twee 10- en in de rug van spits Steve Schalkwijk. Sprankelend, aanval- Ik dacht altijd dat ik als één van de eersten op het formulier stond -Giovanni Delannoy (28) lend voetbal, vol variatie, laat Hoek tegen Barendrecht niet zien. In de eerste helft is de thuisploeg wel de bovenliggende partij, om dat de organisatie klopt en de te genstander vaak zoekende is. De eerste kans is voor Barendrecht (redding De Vroe), daarna is Hoek aan de beurt. Iets te veel tijd nodig Bakx knalt een bal voorlangs, na 25 minuten combineren Impens en Schalkwijk waarna aanvoerder Impens voor 1-0 zorgt. Daarna ver zuimt Hoek de marge uit te brei den. Schalkwijk raakt de paal en heeft vlak voor rust iets te veel tijd nodig, waardoor de 2-0 uitblijft. Na rust scoort hij wel, op aangeven i-lfTRk van Impens, maar de treffer wordt vanwege buitenspel afgekeurd. ,,Was het dat wel?'', vraagt Schalk wijk na afloop. ,,Voor mijn gevoel bleef ik achter de bal en had die goal gewoon moeten tellen.'' Delannoy is dan al binnen de lij nen gekomen als vervanger van Bakx. Jahrdell Constansia debu teert als vervanger van Schalkwijk, bij wie de pijp leeg is. Hij is niet de enige bij Hoek. In de tweede helft is de energie van het eerste bedrijf bij veel spelers niet meer te her- Bart Deprez was zaterdag toeschouwer bij het duel tus sen Hoek en Barendrecht. De oud-speler van onder meer Kloetinge en Goes behoorde niet tot de wedstrijdselectie van de Zuid-Hollandse ploeg, omdat de 28-jarige Deprez na lang blessureleed pas net weer fit is. kennen. Barendrecht is de boven liggende partij, dringt aan, krijgt kansen maar scoort alleen via Niels Vorthoren (1-1). Daarna heeft Hoek een opleving en kan het duel ineens nog alle kanten op. Kansen genoeg, maar gescoord wordt er niet meer. Twee gezichten ,,In de eerste helft hielden wij de linies kort bij elkaar, stonden we achterin goed en veroverden we veel ballen'', analyseert Gevaert. ,,Dat deden we na rust niet meer. Je zag ons ook te veel achteruit lo pen.'' Dat Hoek twee gezichten heeft laten zien, vindt de trainer niet zo vreemd. ,,Je kunt niet ver wachten dat een ploeg 90 minuten dominant is. Dit was ook een goede tegenstander hè. We had den al zo lang geen echte wed strijd gespeeld. Dat moet je niet als excuus gebruiken, maar er zal van daag niet één team een hele wed strijd gedomineerd hebben. We hadden wat pech bij de kansen voor Steve en wij waren wel de enige ploeg die de wedstrijd 'dood' had kunnen maken.'' Toch is Gevaert uiteindelijk wel tevreden. ,,Vooral omdat we dit weer hebben mogen doen'', lacht hij. ,,Ik heb echt genoten. Van het coachen, de sfeer, er was veel pu bliek. Of ik hoor wat er allemaal geroepen wordt vanaf de tribune? Nee, daar sluit ik me wel een beetje voor af.'' Dan, lachend: ,,Ze mogen ook roepen, daar zijn ze supporter voor. Ik heb er geen last van.'' Vandaag zal Gevaert energie ste ken in Giovanni Delannoy. De middenvelder voelt zich gekwetst omdat de trainer die hij zo hoog heeft (of had) zitten hem heeft ge passeerd. ,,Dat doet echt pijn, ja'', aldus Delannoy. ,,Ik dacht altijd dat ik als één van de eersten op het formulier stond. Dat is dus niet zo. Ik ga eens goed nadenken over wat ik wil. Ik ben 28, te oud om op de bank te zitten. Ik wil het liefst nog een stap hogerop. We gaan zien wat er gebeurt.'' Weet iemand waar op sportpark Denoek de brandblusser hangt? Voor het beginsignaal had Goes-trainer Kevin Hollander getekend voor een punt in de verste uitwedstrijd van het sei zoen. ,,Je weet als je hier naar toe rijdt dat Harkemase Boys waarschijnlijk bovenin mee gaat doen. Dan zou een gelijk spel een uitstekende prestatie zijn.' Meine Stegenga Harkema Dat Hollander na het laatste fluit signaal met gemengde gevoelens de kleedkamer uitliep, had meer dere oorzaken. De drie doelpun ten voor Goes kwamen van drie doelpuntenmakers en dat was een opluchting voor zijn moeizaam scorende ploeg. Daar stonden drie tegendoelpunten tegenover, waarvan twee werden gemaakt terwijl Harkemase Boys al met tien man speelde. Net als vorige week tegen Sportlust'46 bleken de elf van Goes niet in staat om tien tegenstanders op de knieën te krijgen. ,,Het was een achtbaan van emoties", vond Hollander. ,,Na een uur had ik mijn handen dichtgeknepen met een punt, een kwartier voor tijd leken wij met drie punten naar huis te gaan en in de blessuretijd geef je het nog weg.'' Het spectaculaire duel begon goed voor Goes, dat na ruim een half uur op voorsprong kwam. Sylvio Hage kreeg de bal met een gelukje mee, omspeelde doelman Jansema en schoof beheerst bin nen. ,,Een lekker gevoel", aldus de spits en één van de uitblinkers. ,,Mijn eerste doelpunt. Hopelijk volgen er meer.'' Goes kwam een paar minuten later tegen tien man te staan. Boys-verdediger Illoba Achuna haalde, met al geel op zak, Gianni Tiebosch neer ter hoogte van de middenlijn en kon vertrekken. Voordeel Goes zou je zeggen, maar het tegendeel bleek waar. Harkemase Boys ging achterin één-op-één spelen en zocht zo snel mogelijk de spitsen, waarmee het op slag van rust succes had. Matthew Lentink ranselde eerst nog miraculeus een bal over zijn doel, maar was kansloos op de kopbal van Kian Visser uit de daarop volgende hoekschop. Vijf minuten na de hervatting vloog een kopbal van Berwout Beimers, een plaag voor de Goes- verdedigers, over Lentink heen in de verre hoek en stond de wed strijd op zijn kop. De doelman werd even later bijna verrast door een schot van Beimers vanaf de middenlijn, maar zag de bal tot zijn geluk via de lat het veld weer inspringen. Voor Hollander het sein om te wisselen. In de 67ste minuut werd Reza Maipauw vervangen door Sven Mbikulu, die zich had verslapen en daardoor op de bank begon. Mbikulu maakte drie minuten la ter alles goed door een hoekschop van Tiebosch vanaf randje straf schopgebied binnen te schieten. Vier minuten zorgde Jelle Klap met een wonderschone lob voor de 2-3 en leek de buit binnen. ,,Die 3-3 mag natuurlijk niet val len", baalde Hollander daarom van de late gelijkmaker van Bei- mers. ,,We hadden de normale dingen moeten blijven doen, die we daarvoor ook deden. Nu stap ten we uit waar we niet uit had den mogen stappen en liepen we naar achteren waar we niet naar achteren hadden moeten lopen.'' Jelle Klap lost zijn schot dat over de Friese doelman Jansema in het doel zal zeilen. foto pieter van der woude/orange pictures VL 01001(11 Hoek - Barendrecht 25. Impens 1-0 1-1 Opstellingen 73. Vorthoren De Vroe Lugtmeijer Embrechts Renwarin De Pauw Husen James 85. Rieken De Jager Van Dijk Verwilligen Eekman Jonathan Constansia Jongman Bannani Monster Impens Vorthoren Schalkwijk Masrhalmi 72. Jahrdell Constansia Van der Stoep Bakx 68. De Lange 58. Delannoy Bakour 85. Rosina Scheidsrechter: P. Henshuijs Toeschouwers: 600 I Harkemase Boys - Goes 1 0-1 34. Hage 44. Visser 1-1 50. Beimers 2-1 2-2 70. Mbikulu 2-3 74. Klap 90+2. Beimers 3-3 Opstellingen Jansema Lentink Achuna Klap Voest Maipauw 75. Zijlstra 67. Mbikulu Postma De Kok Visser 68. Margaritha Van Duinen 75. De Graaf Bouius Bruintjes De Jong 87. Huizing Hollemans De Bert Nguyen 46. Van Hecke Dijkstra Beimers Hage 88. Kabwe Manengela Elloukmani 67. Clinckemaillie 79. El Ouazzani Scheidsrechter: M.A. de Bruijn Toeschouwers: 400 'OEPIfSFÉMte"! dru 'tfinnemersberlrijf Terneuzei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50