10 Houtepen berust in verloren finale Nick van der Ljke sluit ronde af in stijl Revanche en trilogie voor Mart Flikweert Belgisch podium in Boekweitronde Na precies 322 dagen is sportpark Denoek weer het decor voor een thuiswedstrijd in de derde divisie. Het duel met Barendrecht levert een puntje op (1-1) en veel blijkt nog bij het oude te zijn gebleven. Zo kan de brandblusser nu al weer van onder het stof worden gehaald. DERDE DIVISIE NIEUWE START Handballer Thomas Houtepen is er met het Nederlands team niet in geslaagd om zich tot Europees kampioen voor spelers onder de 19 jaar te kronen. In de finale was Montenegro - opnieuw- met nipte cijfers te sterk voor Oranje. Nadat Montenegro in de poulefase al met 31-30 had gewonnen trok het Balkanland gisteravond in de finale met 30-28 aan het langste eind. Houtepen kwam in de 43ste mi nuut binnen de lijnen bij een 20-19-achter- stand. Hij tekende daarna voor de 25-25, zijn enige schot en score. De 19-jarige Middelbur ger had zaterdag een groot aandeel in het be reiken van de finale. In de halve finale tegen Roemenië (28-24) scoorde hij vijf keer. Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg sloot de Ronde van Noorwegen af met een top 10-klassering in de laatste etappe. Elke etappe deed Van der Lijke voorin mee. Hij noteerde achtereenvolgens een 23ste, 10de, 12de en nu 9de plaats, voornamelijk in sprintetappes. In het algemeen klassement eindigde hij in lijn met zijn dagprestaties op de dertiende plaats. Mick van Dijke uit Colijnsplaat sloot zijn top- week in de Ronde van de Toekomst beschei den af. In de eerste week van deze negen- daagse reed hij vijf dagen in de leiderstrui rond. In de afsluitende bergritten kon hij niet met de besten mee. Voetbal Voetbal In het Aardenburgse Kikkertoernooi van Ten nis Club SJEF voltooide de 33-jarige Mart Flik weert uit Breskens zijn trilogie na winst in de 3-finale op de 28-jarige Yannis Baltogiannis uit Knokke: 6-4 6-2. Eerder zegevierde de West Zeeuws-Vlaming ook al in de toer nooien van Breskens en Terneuzen. Net als twee jaar geleden moest Flikweert in de finale aantreden tegen Baltogiannis. Toen won de Vlaming met Griekse roots met 6-4 6-0, maar nu waren de rollen omgekeerd. ,,Ik kwam des tijds terug van een blessure en was fysiek op. Nu zijn er ook wat kilo's af bij mij en dat scheelt een hoop", zei Flikweert. Wielrenner Thieme van Ruymbeke uit Aalter won de Boekweitronde in Zuiddorpe. Hij stond op het hoogste treetje van een compleet Belgisch podium. Joeri Lambregts (Kalmt- hout) werd tweede, Guy ten Hartog (St Gillis Waas) derde. De beste Zeeuwse renner in deze TMZ-koers was Jimmy de Bruijn uit Sint Jansteen op de zesde plaats. Direct daarachter volgden Gillian de Visser (Wemeldinge), Job Blankensteijn (Kortgene) en Diego Sandee (Geersdijk). Er stonden in het sfeervolle Zuid- dorpe 148 renners het vertrek. erima erima Voetbal krijgt in een spontaan dankwoord een pluim van één van zijn voorgangers. Een korte sa menvatting van de woorden van Jo Vandeputte: dat de sponsor stichting van Hoek dit weer voor elkaar heeft gekregen, zo'n enorme groep mensen dit voor schotelen, dat zie je nergens in het Zeeuwse voetbal. Onder tussen woedt wel al een eerste binnenbrandje, omdat Gio vanni Delannoy buiten de ba sis is gelaten. De bal moet nog gaan rol len, als wordt gefluisterd dat de creatieve Belg boos is de kans groot is dat hij nog voor het eind van deze maand vertrekt. „Ik heb voor vandaag twee Zo'n tweeënhalf uur voor de af trap van Hoek-Barendrecht stroomt de grote witte tent die naast het sponsorhome is neerge zet, in rap tempo vol. Ruim 130 geldschieters en relaties van die sponsors vinden een plek aan één van de tafels. Er worden mosselen geserveerd, er is wijn, er zijn bub bels, er wordt genetwerkt en over voetbal gesproken. Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, leest de op stel- bng voor p en maandag 23 augustus 2021 VL HANDBAL WIELRENNEN Kloetinge boekte zater dag een riante oefenzege op Waspik: 1-7. Voor de eerste klasser scoor den zeven ver schillende spe lers. Morgen oefent het bij Luctor Hein- kenszand. Het eerste brandje woedt al in Hoek Mart Flikweert. foto peter nicolai TENNIS WIELRENNEN Giovanni Delan- noy was not amu- dag op de bank moest beginnen. FOTO SJAAK VAN DER SALI 1-1 RCS en Kloe tinge onder 23 jaar kaapten zaterdag de overwinningen in de A-poules mee in de Bor- sele Sloepoort Cup. RCS won met 4-1 van MZC'11, terwijl Kloetinge onder 23 na strafschoppen won van Oost- kapelle. H Doelman Rijk Janse uit Goes maakte giste ren zijn debuut in de tweede divisie. De 19- jarige keeper speelde met Jong Sparta met 1-1 gelijk tegen De Tref fers. Janse kwam eerder uit voor Kloe- tinge en JVOZ. Barry van der Hooft Hoek sed dat hij zater dag op de moest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49