II SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Het nieuwe beweegpark op het speelveldje aan de Schelpweg in Ellemeet heeft al serieuze vormen aangenomen. Op 4 september wordt het officieel geopend. De inwoners kijken er reikhalzend naar uit om het in gebruik te nemen. Ellemeet f l in 2009 werd het H idee voor een be- weegpark geop perd", weet Frede- ^^^^^^rik Post. Samen met Nita Breeuwer zit hij in de werkgroep die zich met dit project bezighoudt. ,,Het begon bij een initiatief van SMWO, met het pro ject Dromen over Ellemeet. Uit een enquête bleek dat de bewo ners al best heel tevreden waren, maar dat ze wel wilden dat er iets met het speelveld zou gebeuren. Daar stonden alleen twee voetbal doelen, een tafeltennistafel en een skatebaan. We hebben ingezet op leefbaarheid en het gezondheids aspect en zo ontstond het idee voor het beweegpark." Vorig jaar werd Frederik bena derd door dorpsraadvoorzitter John Elenbaas om er nu daadwer kelijk mee aan de slag te gaan. Hij schakelde daarbij de hulp in van Nita Breeuwer, beheerder van het dorpshuis. ,,Ik ben wel ingebur gerd in het dorp, maar Nita heeft heel veel contacten en weet wat de mensen leuk vinden." Er werd geïnventariseerd wat de wensen waren. Frederik: ,,Daar kwam uit dat men een jeu de boulesbaan wilde en een picknickbank om aan te zitten. Daarnaast moesten er buitenfitnesstoestellen komen. Er is een echt Calisthenicspark neer gezet, dat is iets wat afkomstig is uit grote steden waar veel mensen buiten fitnessen. Het voordeel is dat je geen abonnement nodig hebt en er het hele jaar door te recht kunt." Sporten met een groepje Dat is zeker een pluspunt, vindt ook Geraldine van de Velde. ,,Nor- maal gesproken ga ik drie keer per week naar de sportschool, maar dat abonnement loopt bijna af. Als dat zover is, ben ik van plan hier heen te gaan. Hartstikke leuk om dat samen met andere mensen uit het dorp te doen." Nita hoopt dat het lukt een vast groepje bij elkaar te krijgen. ,,Het zou heel leuk zijn een paar keer per week met een aantal mensen om zeven uur 's avonds hier bij elkaar te komen en samen te bewegen." Inwoonster Corrie Ardon ver wacht dat ze ook regelmatig in het park te vinden zal zijn. ,,Ik ga so wieso al naar de sportschool en normaal gesproken kom je niet echt op dit veldje. Met de opening van het Calisthenicspark vind ik het wel leuk om dat vaker te doen als ik even tijd over heb. Ik vind het een heel mooie oplossing voor iedereen, jong en oud kan dit doen." We hebben ingezet op leefbaarheid en gezondheid, zo ontstond het idee voor het beweegpark Dat bewijst Wim Kurvers. Met zijn 90 jaar hoort hij zeker bij de oudere gebruikers van het be weegpark. ,,Thuis wil ik doorgaans wel oefeningen doen, al is daar de afgelopen maanden weinig van gekomen. Ik vind dit een mooi ini tiatief en ik wil er graag gebruik van maken. Het zal in het begin soms even lastig zijn, maar ik kijk gewoon wat ik kan." Voorzitter van de dorpsraad, John Elenbaas, is ook heel tevre den met het beweegpark. Een pro ject dat vooral met vrijwillige in zet tot stand gekomen is. ,,Met het plaatsen zijn zo'n vijf man een week bezig geweest. De gemeente financierde het park zelf en daar naast hebben lokale bedrijven ma chines, materiaal en mankracht geleverd. Voor het onderhoud worden groepjes geformeerd die dit twee of drie weken voor hun rekening nemen. Dan moet je denken aan klein onderhoud, de toestellen schoonmaken en on kruid weghalen.'' Mountainbikebaan Er is ook nog een tweede fase om te realiseren. ,,Het idee is een praathuisje te plaatsen met uit zicht op de polder. Rondom de bloemrand komt een trimbaan en als het even kan, willen we ook nog een mountainbikebaan", somt John op. De officiële opening van het beweegpark wordt op zater dagmiddag 4 september om 15.00 uur verricht door burgemeester Jack van der Hoek. maandag 23 augustus 2021 Wim Kurvers (fietsend) en zijn dorpsgenoten testen het beweegpark alvast uit. fotos marieke mandemaker 'Mooie oplossing voor jong en oud' Mariska den Hartog y Geraldine van de Velde met haar kleinkinde ren Kai en Lou. -Frederik Post y Nita Breeu wer (rechts) en Elly de Winter vinden het beweeg- park een aan winst voor het dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45