Belgische benen winnen TMZ-koersen Lest best voor Yorick Faasse II brandje al blussen in Hoek 11 ZUIDDORPE Wielrenner Thieme van Ruymbeke uit Aal ter won de Boekweitronde in Zuiddorpe. Hij stond op het hoogste treetje van een com pleet Belgisch podium. Joeri Lambregts (Kalmthout) werd tweede, Guy ten Hartog (St Gillis-Waas) derde. De beste Zeeuwse renner in deze TMZ-koers was Jimmy de Bruijn uit Sint Jansteen op de zesde plaats. Direct daarachter volgden Gillian de Visser (We- meldinge), Job Blankensteijn (Kortgene) en Diego Sandee (Geersdijk). De ronde kenmerkte zich door de nodige uitlooppogin- gen, maar die werden allemaal geneutraliseerd, waardoor een massasprint de beslissing bracht. Er stonden in het sfeer volle Zuiddorpe 148 renners het vertrek. TMZ hield tussen Waarde en Rilland-Bath ook zijn jaarlijkse individuele tijdrit. De Belg Fi- lip van Reybroeck (Brugge) won met een gemiddelde snel heid van ruim 47,6 km/u. Tweede werd Joris Rogiers (Lochristi) en derde werd Tim Christen (Leiden). Justin Boone uit 's Heer Hendrikskin deren werd met de vierde plaats de beste Zeeuwse rijder en won de D-categorie. Eerste starter Imke Kort bracht met de merrie Cappuccino het spel op de wagen. Zij stuurde de Indoctro-dochter in 35,48 secon den foutloos door de beslissende fase. Daarmee leek het voor de amazone uit Lewedorp kat-in- het-bakkie. Maar het laatste woord was aan Yorick Faasse. Met het mes tussen de tanden stuurde de Westkapellenaar de ruin Hei lige geest van de Lentamel in 33,40 naar de overwinning. Een foutloze rit in 46.17 leek voor Naomi van de Broeke met de merrie Jinola in de klasse M lang goed voor de overwinning. Maar het venijn zat voor de Middel burgse combinatie in de staart. Met een adembenemende rit vloog Jasmijn Westerbeke uit Vrouwenpolder met de hengst Diluxe in 37,71 foutloos rond. Isa- belle de Vos uit 's-Heer Abtskerke was met de merrie Guzelma een tel sneller, maar haalde in de haast een paal naar de bodem. In de finale van de klasse L stak Miguel Broodman meteen de lont in het kruitvat. De achttienjarige ruiter uit Sluis stuurde de Palo mino-ruin in 36,58 over het par cours. Op die tijd beten zijn twin tig achtervolgers zich stuk. In B was Marcia Minderhoud met de ruin Lexus van het Noordhof de beste van de dertig deelnemer. het veld weer inspringen. Voor Hol lander het sein om te wisselen. In de 67ste minuut kwam Guil- laume Clinckemaille in de plaats van debutant Riad Elloukmani en werd Reza Maipauw vervangen door Sven Mbikulu, die zich had verslapen en op de bank begon. Mbikulu maakte drie minuten later alles goed door een hoekschop van Tiebosch vanaf randje strafschop gebied binnen te schieten. Vier mi nuten zorgde Jelle Klap met een wonderschone lob voor de 2-3 en leek de buit binnen voor Goes. ,,Die 3-3 mag natuurlijk niet val len", baalde Hollander daarom van de late gelijkmaker van Beimers. ,,We hadden de normale dingen moeten blijven doen, die we daar voor ook deden. Nu stapten we uit waar we niet uit hadden mogen stappen en liepen we naar achteren waar we niet naar achteren hadden moeten lopen.'' Ook spits Hage kwam met een bedrukt gezicht uit Scoren is leuk, maar ik was liever met drie punten de bus ingestapt de kleedkamer. Hij werd twee mi nuten voor tijd moegestreden ver vangen door Kabwe Manengela en zag vanaf de bank hoe het 3-3 werd. ,,Ik had last van de hamstring en wilde geen risico nemen. Dan is het zuur dat ze daarna nog gelijk ma ken. We hadden het zelf beter uit moeten spelen. Scoren is leuk, maar ik was liever met drie punten de bus ingestapt.'' Hollander dacht er net zo over: ,,Het is een gevoel tussen teleurstel ling en blijdschap in. Het was een geweldige wedstrijd, maar tegen tien man hadden we die voor sprong niet meer weg mogen ge ven.'' keur boven Jordi de Jonghe. En De- lannoy? ,,Hij was heel erg ontgoo cheld'', zegt Gevaert. ,,Dat snap ik wel, maar ik heb hem ook uitgelegd: als ik mijn elf beste voetballers moet opstellen zit hij daar altijd bij. Zelfs bij mijn vijf, zes beste spelers. Maar ik moet het beste team opstel len.'' Dat team van Gevaert speelt met drie centrale verdedigers, de wing- backs Ruben de Jager (rechts) en Karim Bannani (links) en de mid denvelders Jonathan Constansia en Aaron Verwilligen. Istvan Bakx (links) en Rik Impens (vanaf rechts) spelen als twee 10-en in de rug van spits Steve Schalkwijk. Sprankelend, aanvallend voetbal, vol variatie, laat Hoek tegen Baren- drecht niet zien. In de eerste helft is de thuisploeg wel de bovenlig gende partij, omdat de organisatie klopt en de tegenstander vaak zoe kende is. De eerste kans is voor Ba- rendrecht (redding De Vroe), daarna is Hoek aan de beurt. Bakx knalt een bal voorlangs, na 25 minuten combineren Impens en Schalkwijk waarna aanvoerder Impens voor 1-0 zorgt. Daarna ver zuimt Hoek de marge uit te brei den. Na rust komt Delannoy bin nen de lijnen als vervanger van Bakx. Jahrdell Constansia debuteert als vervanger van Schalkwijk, bij wie de pijp leeg is. Hij is niet de enige bij Hoek. In de tweede helft is de energie van het eerste bedrijf bij veel spelers niet meer te herken nen. Barendrecht is de bovenlig gende partij, dringt aan, krijgt kan sen maar scoort alleen via Niels Vorthoren (1-1). Daarna heeft Hoek een opleving en kan het duel ineens nog alle kanten op. Kansen genoeg, maar gescoord wordt er niet meer. Dat Hoek twee gezichten heeft laten zien, vindt Gevaert niet zo vreemd. De trainer is wel tevreden. ,,Vooral omdat we dit weer hebben mogen doen'', lacht hij. ,,Ik heb echt genoten. Van het coachen, de sfeer, er was veel publiek.'' Vandaag zal Gevaert energie ste ken in Giovanni Delannoy. De middenvelder voelt zich gekwetst omdat de trainer die hij zo hoog heeft (of had) zitten hem heeft ge passeerd. ,,Dat doet echt pijn, ja'', aldus Delannoy. ,,Ik dacht altijd dat ik als één van de eersten op het for mulier stond. Dat is dus niet zo. Ik ga eens goed nadenken over wat ik wil. Ik ben 28, te oud om op de bank te zitten.'' Weet iemand waar op sportpark Denoek de brandblusser hangt? maandag 23 augustus 2021 Springruiter Yorick Faasse was zaterdag de verrassende win naar in de klasse Z in de twee- fasenwedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland tussen uitersten - Sylvio Hage 'Kti'SfftMMr siriwsbedrijf feint-wen 1 jj BjB Hoek-aanvoerder Rik Impens en Ruben de Jager (links) proberen Anass Masrhalmi de bal afhandig te maken. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43