O 0 O ril k r PP Gevaert moet eerste 3-3 li 1-1 10 Houtepen berust in verloren finale Nick van der Ljke sluit ronde af in stijl Debuut Rijk Janse met een gelijkspel Van den IJssel zorgt ook voor medaille .jar III It W DERDE DIVISIE WEER GELIJKSPEL Het duel tegen Harkemase Boys is vooral voor de neutrale toeschouwer genieten geblazen. Bij Goes heersen gemengde gevoelens na het regelrechte spektakelstuk (3-3). i-ln^k Handballer Thomas Houtepen is er met het Nederlands team niet in geslaagd om zich tot Europees kampioen voor spelers onder de 19 jaar te kronen. In de finale was Montenegro - opnieuw- met nipte cijfers te sterk voor Oranje. Nadat Montenegro in de poulefase al met 31-30 had gewonnen trok het Balkanland gisteravond in de finale met 30-28 aan het langste eind. Houtepen kwam in de 43ste mi nuut binnen de lijnen bij een 20-19-achter- stand. Hij tekende daarna voor de 25-25, zijn enige schot en score. De 19-jarige Middelbur ger had zaterdag een groot aandeel in het be reiken van de finale. In de halve finale tegen Roemenië (28-24) scoorde hij vijf keer. Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg sloot de Ronde van Noorwegen af met een top 10-klassering in de laatste etappe. Elke etappe deed Van der Lijke voorin mee. Hij noteerde achtereenvolgens een 23ste, 10de, 12de en nu 9de plaats, voornamelijk in sprintetappes. In het algemeen klassement eindigde hij in lijn met zijn dagprestaties op de dertiende plaats. Mick van Dijke uit Colijnsplaat sloot zijn top- week in de Ronde van de Toekomst beschei den af. In de eerste week van deze negen- daagse reed hij vijf dagen in de leiderstrui rond. In de afsluitende bergritten kon hij niet met de besten mee. Voetbal Doelman Rijk Janse uit Goes maakte gisteren zijn debuut in de tweede divisie, tegenwoor dig de Jack's League genoemd. De 19-jarige keeper speelde met Jong Sparta met 1-1 gelijk tegen De Treffers uit Groesbeek. Janse kwam eerder uit voor Kloetinge en JVOZ, voordat hij in 2016 naar de jeugdafdeling van Sparta ging. Zijn jongere broer Dies speelt overigens in de jeugd bij Ajax. Op de bank bij Jong Sparta zat zondag een andere Zeeuwse doelman, Finn Murre. Zaterdag maakte ASWH een valse start tegen TEC (0-1). Bij ASWH zitten de Zeeuwen Rogier Veenstra (trainer), Daniel Wissel, Levi Bouwense en Yarick Dorst (spelers). PAARDENSPORT Op slotdag van de Hippiade, het NK paarden sport in Ermelo, reed Lisa van den IJssel uit Serooskerke (W) de pony Stoutens Winning Mood in de klasse M categorie C springen naar de titel. Met een razendsnelle barrage deed Winning Mood zijn naam eer aan. Eerder op de Hippiade behaalden Kim Alting (Veere) en Esther Bogerman (Bruinisse) respectievelijk goud en zilver in de klasse Z. Een dag later scoorde Jessica Nijpjes (Sint Laurens) brons in de klasse M1. Daarbij was de jury verdeeld met onder meer een eerste en tiende plaats. Voetbal Atletiek Voor het beginsignaal had Goes- trainer Kevin Hollander getekend voor een punt in de verste uitwed strijd van het seizoen. ,,Je weet als je hier naartoe rijdt dat Harkemase Boys waarschijnlijk bovenin mee gaat doen. Dan zou een gelijkspel een uitstekende prestatie zijn.'' Dat Hollander na het laatste fluit signaal met gemengde gevoelens de kleedkamer uitliep, had meerdere oorzaken. De drie doelpunten voor Goes kwamen van drie doelpun tenmakers en dat was een opluch ting voor zijn moeizaam scorende ploeg. Daar stonden drie tegendoel punten tegenover, waarvan twee werden gemaakt terwijl Harke- mase Boys al met tien man speelde. Net als vorige week tegen Sport- lust'46 bleken de elf van Goes niet in staat om tien tegenstanders op de knieën te krijgen. ,,Het was een achtbaan van emo ties", vond Hollander. ,,Na een uur spelen had ik mijn handen nog dichtgeknepen met een punt, een kwartier voor tijd leken wij met drie punten naar huis te gaan en in de blessuretijd geef je het nog weg.'' Het spectaculaire duel begon goed voor Goes, dat zich niet ver stopte en na ruim een half uur op voorsprong kwam. Spits Sylvio Hage kreeg de bal met een gelukje mee, omspeelde Harkemase Boys doelman Jansema en schoof be heerst binnen. ,,Een lekker gevoel", aldus de spits en één van de uitblin kers. ,,Mijn eerste doelpunt. Hope lijk volgen er meer.'' Het zat Goes niet tegen in de eer ste helft. De thuisploeg kreeg na- melijk de betere kansen, maar Goes toonde zich via Hage daadkrachti ger en kwam een paar minuten la ter tegen tien man te staan. Boys verdediger Illoba Achuna haalde, met al geel op zak, Gianni Tiebosch neer ter hoogte van de middenlijn en kon vertrekken. Voordeel Goes zou je zeggen, maar het tegendeel bleek waar. Harkemase Boys ging achterin één-op-één spelen en zocht zo snel mogelijk de spitsen, waarmee het op slag van rust succes had. Matthew Lentink ranselde eerst nog miraculeus een bal over zijn doel, maar was kansloos op de kopbal van Kian Visser uit de daarop volgende hoekschop. Plaag Vijf minuten na de hervatting vloog een kopbal van Berwout Bei- mers, een plaag voor de Goes-ver- dedigers, over Lentink heen in de verre hoek en stond de wedstrijd op zijn kop. De doelman werd even la ter bijna verrast door een schot van Beimers vanaf de middenlijn, maar zag de bal tot zijn geluk via de lat Zo'n tweeënhalf uur voor de aftrap van Hoek-Barendrecht stroomt de grote witte tent die naast het spon sorhome is neergezet, in rap tempo vol. Ruim 130 geldschieters en rela ties van die sponsors vinden een plek aan één van de tafels. Er wor den mosselen geserveerd, er is wijn, er zijn bubbels, er wordt genet- werkt en over voetbal gesproken. Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, leest de opstel ling voor en krijgt in een spontaan dankwoord een pluim van één van zijn voorgangers. Een korte samen vatting van de woorden van Jo Van- deputte: dat de sponsorstichting van Hoek dit weer voor elkaar heeft gekregen, zo'n enorme groep men sen dit voorschotelen, dat zie j e ner gens in het Zeeuwse voetbal. On dertussen woedt wel al een eerste binnenbrandje, omdat Giovanni Delannoy buiten de basis is gelaten. De bal moet nog gaan rollen, als wordt gefluisterd dat de creatieve Belg boos is en de kans groot is dat hij nog voor het eind van deze maand vertrekt. ,,Ik heb voor van daag twee moeilijke keuzes moeten maken'', zegt Lieven Gevaert later. De trainer geeft doelman Griffin de Vroe net als vorig seizoen de voor- maandag 23 augustus 2021 PM HANDBAL WIELRENNEN Rijk Janse. foto carla vos VOETBAL Kloetinge boekte zater dag een riante oefenzege op Waspik: 1-7. Voor de eerste klasser scoor den zeven ver schillende spe lers. Morgen oefent het bij Luctor Hein- kenszand. RCS en Kloe tinge onder 23 jaar kaapten zaterdag de overwinningen in de A-poules mee in de Bor- sele Sloepoort Cup. RCS won met 4-1 van MZC'11, terwijl Kloetinge onder 23 na strafschoppen won van Oost- kapelle. Patrick de Vos van AV'56 haalde op de 5000 meter met een tijd van 14 minuten en 38,88 se conden een streep door een clubrecord uit 1982. Toen liep Huib Dale bout een tijd van 14 minuten en 40 tellen. a (O Goes balanceert Meine Stegenga Harkema j.GO.f "'id* I Harkemase Boys - Goes 1 0-1 34. Hage 44. Visser 1-1 50. Beimers 2-1 2-2 70. Mbikulu 2-3 74. Klap 90+2. Beimers 3-3 Opstellingen Jansema Lentink Achuna Klap Voest Maipauw 75. Zijlstra 67. Mbikulu Postma De Kok Visser 68. Margaritha Roemeratoe Tiebosch Van Duinen 75. De Graaf Bouius Bruintjes De Jong 87. Huizing Dijkstra Beimers Nguyen 46. Van Hecke Hage 88. Kabwe Manengela Elloukmani 67. Clinckemaillie 79. El Ouazzani Scheidsrechter: M.A. de Bruijn Toeschouwers: 400 ■ÉfiHfl Jelle Klap lost zijn schot dat over de Friese doelman Jan- sema in het doel zal zeilen. FoTo PIETER VAN DER WOUDE/ORANGE PICTURES 00wti>' I Hoek - Baren drecht 1 25. Impens 1-0 1-1 73. Vorthoren Opstellingen De Vroe Lugtmeijer Embrechts Renwarin De Pauw James De Jager Verwilligen Jonathan Constansia Husen 85. Rieken Van Dijk Eekman Bannani Impens Schalkwijk 72. Jahrdell Constansia Bakx 58. Delannoy Jongman Monster Vorthoren Masrhalmi Van der Stoep 68. De Lange Bakour 85. Rosina Scheidsrechter: P. Henshuijs Toeschouwers: 600 Na precies 322 dagen is sport park Denoek weer het decor voor een thuiswedstrijd in de derde divisie. Het duel met Ba- rendrecht levert een puntje op (1-1) en veel blijkt nog bij het oude te zijn gebleven. Zo kan de brandblusser nu al weer van onder het stof worden gehaald. Barry van der Hooft Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42