Etappezeges Caruso en Jakobsen, Roglic behoudt de leiding 9 Nederlander niet hersteld van gevolgen val op Spelen en mist WK mountainbike Mathieu van der Poel doet volgende week niet mee aan het WK mountainbike. Na zijn val op de Olympische Spelen moet hij ook de wereldtitel uit zijn hoofd zetten. Van der Poel richt zich nu op het WK op de weg en Parijs-Roubaix. Mmm s m Bondscoach Gerben de Knegt voelde wel aankomen dat hij deze week zonder Mathieu van der Poel naar het Italiaanse Val di Sole zou afreizen. Rugproblemen houden Van der Poel aan de kant. ,,De laat ste anderhalve week heb ik Mathieu dagelijks gesproken'', zegt De Knegt. ,,De ene dag ging het beter dan de andere. Maar het is wel dui delijk dat het niet super gaat en hij zeker niet in topvorm is." Van der Poel wilde zich aankomend weekeinde op het WK revancheren Jg voor zijn mislukte Spe len. De olympische mountainbikewed strijd van vorige maand was jaren lang het grote doel van Van der Poel. Door een valpartij in de eerste ronde moest Van der Poel de wed strijd staken. „Die val op de Spelen is niet de V£ oorzaak van zijn rugproble men nu, maar het heeft niet meegeholpen", zegt De Knegt. ,,Het speelt al langer. Toen Mathieu aankwam in Tokio had hij het óók over zijn rug. Dat was nog niet he lemaal onder controle.'' Vorige maand moest Van der Poel zijn hoogtestage in Livigno, als voorbe reiding op het WK mountainbike, eerder stoppen. In mei maakte Van der Poel na een afwezigheid van bijna twee jaar zijn rentree in het mountainbiken. Corona had zijn wedstrijdpro- Die val op de Spelen is niet de oorzaak van zijn rugproblemen, maar het heeft niet meegeholpen - Gerben de Knegt gramma overhoop gegooid. Bij zijn terugkeer, direct na zijn eerste we reldbekerwedstrijd in het Duitse Albstadt, klaagde hij ook al over rugpijn. Van der Poel vertelde dat de rugproblemen te maken hebben met de wissel van wegfiets naar mountainbike. ,,Op de mountain bike heb ik de eerste wedstrijden vaak wat last. Het zijn de spieren in mijn onderrug. De positie en de krachtoverbrenging op de mou- tainbike zijn anders. Het is gewoon een zeer belastende sport. Na het schrappen van het WK mountainbike is nu de eerstvol gende wedstrijd in het programma van Van der Poel de Benelux Tour. De meerdaagse etappewedstrijd door Nederland en België begint op 30 augustus. Vorig jaar won Van der Poel de laatste etappe en het eind klassement. Eind september volgt het WK op de weg in België waar hij normaal gesproken tot de favo rieten behoort en daarna Parijs- Roubaix op 3 oktober. ,,De teleur stelling van het missen van het WK mountainbike was ook al een beetje bezonken bij hem. Mathieu had zijn zinnen al weer verzet,'' zegt De Knegt. Succes Van der Poel combineert al jaren veldrijden, mountainbiken en wedstrijden op de weg. En met suc ces. Al laten de rugproblemen ook zien dat van der Poel zijn fysieke grenzen in acht moet nemen, zegt De Knegt. ,,Als Mathieu fit is, is hij toonaangevend in drie disciplines. Al beginnen anderen als Tom Pid- cock aan zijn stoelpoten te zagen. Het is ook steeds moeilijker om op dit niveau van fiets te wisselen en daarna alles op een hoop te rijden.'' Vandaar dat De Knegt begrijpt dat Van der Poel besloten heeft het WK mountainbike te schrappen met nog een programma op de weg in het verschiet. Ook omdat de rug problemen al langer spelen. ,,Ik spreek uit ervaring'', zegt de Knegt. ,,Je hebt een zere rug, waarbij de be nen het nog doen. Of je kampt met uitval. Ook Mathieu geeft af en toe aan dat hij minder power heeft. Wat mij betreft is er geen discussie. Als Mathieu denkt dat 'ie kan rij den, mag hij van mij starten. Maar ik snap ook dat hij verder kijkt dan WK. Neem nou maar een keer rust om het goed te laten herstellen. In de Benelux Tour kan hij iets meer low profile opstarten dan op het WK. Het vervelende is ook nog dat wanneer Mathieu op het WK knap zevende zou worden, dat voor de buitenwereld niet goed genoeg is. De vraag zal dan toch zijn 'Waarom heb je niet gewonnen?'' VUELTA maandag 23 augustus 2021 GO Zere rug zit VDP dwars Daan Hakkenberg Rotterdam VDP kampt al lan ger met rug problemen. Een harde val op de Spelen (inzet rechts) deed zijn rug kostte hem de titel. Na afloop verwerkt hij de teleurstelling FOTO'S PIM RAS, ANP .--ir -*.Z 'M MiBisl ALTO DE VELEFIQUE Damiano Caruso heeft gisteren met een lange aanval de negende etappe in de Ronde van Spanje gewon nen. De Italiaan van Bahrain-Vic torious kwam na 188 kilometer tussen Puerto-Lumbreras en Alto de Velefique solo aan op de slot klim van de zware bergetappe. Hij had ruim één minuut voorsprong op Primoz Roglic en de Spanjaard Enric Mas. Roglic blijft de leider in het alge meen klassement. De Sloveen van Jumbo-Visma sloeg de aan vallen op zijn leidende positie van uit de groep van favorieten suc- cesvol af en pakte nog tijdwinst op Ineos-concurrenten Adam Yates en Egan Bernal. Voor Caruso is het zijn tweede grote overwinning dit jaar. De 33- jarige Italiaan won eerder de voorlaatste etappe in de Ronde van Italië en werd tweede in het klassement van de Giro achter Bernal. Een dag eerder won Fabio Jakob- sen voor de tweede keer een etappe in de Vuelta. De Neder landse renner van Deceuninck- Quick-Step was na 184 kilometer de snelste in de massasprint van de achtste etappe. Hij bleef de Een vermoeide Roglic behield de leiding. FOTO AFP Italiaan Alberto Dainese en de Belg Jasper Philipsen voor. In de vrijwel vlakke etappe van 174 kilometer langs de Spaanse oostkust, van Santa Pola naar La Manga del Mar Menor, gaf het pe loton de vroege vluchters nauwe lijks ruimte en was het pak 30 ki lometer voor de aankomst com pleet. ,,Ik verloor in de laatste kilo meter even het contact met mijn ploeggenoten, maar werd uitein delijk perfect geplaatst. Ik kon in volle sprint naar de finishlijn, met dank aan het goede werk van mijn gangmakers. Deze tweede etappezege betekent heel veel", zei etappewinnaar Jakobsen. Uitslag negende etappe: Caruso (Ita/Bhr) 5.03.14, 2. Roglic (Slo/Jum) +1.05, 3. Mas (Spa/Mov) +1.06, 4. Haig (Aus/Bhr) +1.44, 5. Angel López (Col/Mov), 6. Adam Yates (GB/Ins). (Ned/Jum) +2.43. Uitslag achtste etappe: 1. Jakobsen (Ned/DQT) 3.56.05, 2. Dainese (Ita/DSM) zt, 3. Philipsen (Bel/AFC) Klassement: Roglic (Slo/Jum) 34.18.53, 2. Mas (Spa/Mov) +0.28, 3. Angel López (Col/Mov) +1.21, 4. Haig (Aus/Bhr) +1.42, 5. Bernal (Col/Ins) +1.52, 6. Adam Yates (GB/Ins) +2.07, 7. Ciccone (Ita/Trk) +2.39, 8. Kuss (VS/Jum) +2.40. Overige Nederlan ders: 22. Kruijswijk +11.24, 29. Tusveld +28.44, 33. Oomen +32.52, 36. Poels +33.37, 47. VanBaarle +39.49, 67. Bol +55.00, 76. Gesink +58.19, 105. Bouwman +1.11.24, 112. Kreder +1.14.42, 127. Sinkeldam +1.20.24, 140. Sinkeldam 1.23.30, 142. Arensman +1.23.42, 147. Hofstede +1.25.17, 168. Jakobsen +1.38.20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41