'Papa' Boscagli ziet concurrent beter worden Godfried Roemeratoe dichter bij huis 5 Heerenveen aan de leiding noten vijf doelrijpe kansen en was zijn assist met een hakje op Eran Zahavi voor de liefhebber een lust voor het oog. Waar komt dit ineens vandaan? Schmidt stelde na afloop dat hij zich goed voelt in de groep en momenteel vertrouwen voelt. Bruma kende vorig seizoen in een huurperiode bij de Griekse kampi oen Olympiakos ook periodes waarin hij zijn criticasters ver baasde en hoeft van Schmidt niet meer weg. ,,De beslissing ligt bij hemzelf', stelde de trainer. Een middenvelder en aanvaller trekt PSV komende week sowieso nog aan, maar eerst gaat het vizier op Benfica. Daarna weet PSV wat er te besteden is en of de club weer een keer in een wat duurder seg ment kan vissen. EINDHOVEN Vorige week ontbrak Olivier Boscagli bij PSV tegen Heracles Almelo om dat de Monegask alles rond de geboorte van zijn eerste kind mee wilde maken. Bij het terugkijken van de beelden van de wedstrijd van zijn ploeggenoten kon hij niet anders dan concluderen dat zijn collega het uitste kend had gedaan. Ook dit weekend tegen Cambuur was Boscagli onder de indruk van het spel van Armando Obispo, die samen met hem strijdt om de plaats als centrale verdediger. Boscagli moest samen met zijn collega's een keer capituleren in de tweede helft, maar dat was een treffer die PSV weinig pijn deed. Na afloop was hij lovend over Obispo, die hem naar eigen zeggen naar een hoger ni veau brengt. ,,Voor het team is het goed dat er intern goede concurrentie is", aldus Bos- cagli. ,,Armando komt van ver door een blessure en ik ben blij voor hem dat hij weer op dit niveau kan spelen. Hij doet het goed en ook vanavond heeft hij het in mijn ogen prima gedaan. Dat dwingt mij om elke dag weer het beste uit mezelf te halen en mezelf te verbeteren." Boscagli lijkt bij trainer Roger Schmidt nog een streepje voor te hebben, maar Obispo krijgt inmiddels wel de nodige speeltijd. TILBURG Willem II gaat God fried Roemeratoe toevoegen aan de selectie. De 22-jarige midden velder uit Oost-Souburg wordt gehuurd van FC Twente. Of de Tilburgers ook een optie tot koop hebben bedongen, is niet bekend. Als het goed sluit de aanwinst vandaag al aan bij de selectie van Fred Grim. FC Twente wil de selectie in krimpen en daarom mag Godfried Roemeratoe vertrekken uit En schede. Roemeratoe komt door het overschot aan defensieve midden- velders vooralsnog niet in de plan nen van trainer Ron Jans voor. Na de komst van Michal Sadilek is de kans op speeltijd niet groter gewor den. Roemeratoe miste een deel van de voorbereiding door een blessure en is inmiddels weer fit. Nog geen jaar geleden was Jans enthousiast over de Zeeuwse mid denvelder. ,,Waar een andere speler vier meter ruimte nodig heeft om een bal onder druk van een tegen stander te controleren, heeft hij aan twee meter genoeg'', gaf hij aan in deze krant. ,,Soms zou je willen dat hij wat meer vuur laat zien en meer expressie, maar dat is al een stuk beter geworden. En iedereen is ook wie hij is.'' Roemeratoe kwam via RCS en JVOZ in de jeugdopleiding van FC Twente, waar hij in december 2018 debuteerde in het eerste elftal, in de Keuken Kampioen Divisie. Vorig seizoen speelde hij nog 30 eredivi siewedstrijden voor de Tukkers, waarvan 25 als basisspeler. Hij wacht na 48 wedstrijden in het be taald voetbal nog op zijn eerste goal. Willem II geeft hem nu de kans Soms zou je willen dat hij wat meer vuur laat zien en meer expressie zich verder te ontwikkelen. Roe- meratoe sluit als het goed is van daag aan in Tilburg. Hij staat te boek als defensieve middenvelder, een positie waarvoor Grim nu ook kan beschikken over aanvoerder Pol Llonch, Driess Saddiki en We sley Spieringhs. De zo broodnodige nummer 10 waarnaar Willem II-di- recteur Joris Mathijsen nog altijd op zoek is, is Roemeratoe dus niet. Roemeratoe zat gisteren de hele wedstrijd op de bank bij FC Twente dat verraste met een 1-1-gelijkspel tegen Ajax. Bij Willem II treedt hij in de voetsporen van andere Zeeuwse voetballers als Fernando Derveld (Vlissingen), Istvan Bakx (Vlissingen) en Bart Nieuwkoop (Tholen), die twee seizoenen gele den de laatste was. HEERENVEEN SC Heeren veen heeft ten koste van RKC Waalwijk ook de tweede wedstrijd van het seizoen nipt gewonnen. In het eigen Abe Lenstra Stadion werd het zaterdag 3-2. Halverwege hadden de Friezen nog een voorsprong van 3-0. Henk Veerman (2) en Tibor Halilovic maakten de Friese goals. In de tweede helft speelde Heerenveen een stuk minder overtuigend waar door Jens Odgaard en Richard van der Venne konden sco ren. Daarbij bleef het. Hee renveen leidt samen met Fey- enoord en PSV. maandag 23 augustus 2021 GO innen tegen Benfica De uit Terneuzen af komstige Tom Boere kon tegen PSV geen potten breken. foto mau RICE VAN STEEN/ANP Armando Obispo. foto anp A Godfried Roemeratoe in de voorbereiding aan de bal voor FC Twente. foto pro shots ron jon ker —Ron Jans, trainer FC Twente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37