Apatisch op de bank? Echt niet! Pkleurenje zomer Vandaag bij deze krant Merendeel negeerde voor familiebezoek negatief reisadvies Walcheren Yentl en De Boer scoren ook zonder theater: tv-serie, een kinderboek én een eigen kantoor en manager... Steeds meer mensen doen het: ze mixen thuis hun eigen vrolijk getinte drankjes. Ook in de horeca zijn cocktails gewild. Theo van Alphen (foto) van Bombaai strandbar in Westkapelle bedenkt zelfs mixdrankjes met Zeeuwse ingrediënten. eeland 2 Eerder deze week zei de D66-be- windsvrouw in een Kamerdebat dat het om ongeveer tweehonderd Nederlanders zou gaan, maar nu blijkt dat veel meer landgenoten zich bij de ambassade in hoofdstad Kaboel hebben gemeld. Het me rendeel heeft een Afghaanse ach tergrond en was op familiebezoek. Zij hebben het negatief reisadvies genegeerd dat al langer voor het land gold. De evacuatievluchten vanuit Kaboel kwamen gisteren op gang. Het grootste probleem blijft de toegang tot het vliegveld. Kaag heeft in een overleg met de Navo aangeboden om versterking te le veren aan de luchthaven. Daarbij wordt ook gedacht aan het sturen van Nederlandse troepen. ,,Alle opties liggen op tafel." Volgens een defensiewoordvoerder is het 'niet Alle opties liggen nu op tafel in het belang van de mensen die daar zijn en het succes van deze missie' om daar mededelingen over te doen. Nu zijn er zesduizend Amerikaanse militairen en dui zend Britten die de luchthaven veilig houden. De Tweede Kamer wil van het kabinet weten of Nederland - in navolging van Frankrijk, Groot- Brittannië en Duitsland - mensen die niet op eigen houtje naar het vliegveld kunnen 'bij verzamel punten in de stad' gaat ophalen. Ook willen Kamerleden weten of er een militair advies ligt dat af raadt om evacués op te halen uit de stad. Kaag stelde gisteren dat wordt gekeken naar samenwerking met andere landen. ,,De realiteit is dat de meeste landen de stad niet in kunnen, maar als we samen op trekken en iedereen mensen en mogelijkheden levert, kun je nog wel wat doen." Volgens Defensie is er 'goed overleg' met andere lan den die aanwezig zijn in Kaboel. Tolken Naast de gestrande Nederlanders moeten ook nog Afghaanse tolken en lokaal ambassadepersoneel worden geëvacueerd, net als Af- ghanen die de Nederlandse mis sies bijvoorbeeld als beveiliger of kok hebben geholpen. Uit een re constructie van deze krant blijkt dat bij de al maanden lopende ope ratie om de tolken terug te halen verschillende ministeries naar el kaar wezen en het door de Kamer geëiste evacuatieplan niet was op gesteld. Ook stijgt het aantal tolken dat in aanmerking komt voor asiel in Nederland. ,,De stapel wordt groter en groter." »P4, 13 MELIESTE zaterdag 21 augustus 2021 Ruim 700Nederlanders zijn nog in Afghanistan Het aantal mensen dat moet worden teruggehaald uit Afgha nistan is veel groter dan eerder werd gedacht. Volgens demissi onair minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Zaken zijn er nog meer dan zevenhonderd Neder landers in Afghanistan. Dat aan tal kan de komende dagen nog stijgen. Hanneke Keultjes Den Haag —Minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Zaken over steun aan de luchthaven in Kaboel Bezoek onze schitterende showroom! www.meliesteglas.nl Zaterdag tijdelijk zomers NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1