II 9 Dertig getuigen over 'Mallorca' dagen in de week thuis kunt werken, maakt dat het combineren van arbeid en zorg makkelijker. Het kan dat er daardoor meer kinderen worden gebo ren." Traag denkt niet dat verveling tij dens de coronacrisis of 'the summer of love', zoals de zomer vorig jaar betiteld werd na het opheffen van de eerste lockdown, een rol speelt. ,,Dit zijn weloverwogen beslissingen. Een ge zinnetje start je echt niet even tussen de soep en de aardappelen door.'' Vol gens haar gaf de coronacrisis stellen wel 'de tijd om na te denken'. „Anders zouden mensen misschien plannen hebben gemaakt voor een rondreis door Australië of Nieuw-Zeeland, maar dat kon nu ook niet.'' Ondanks de stijging van het aantal geboorten vijf maanden op rij, wil de socioloog deze periode nog niet beti telen als een heuse babyboom. ,,Er lijkt zeker iets aan de hand. Maar hoe groots en meeslepend deze stijging is, moeten we echt nog even de cijfers van deze zomer afwachten. We hoe ven nog geen pakken met muisjes te hamsteren.'' Eerste kindje De Haagse Daffeney van Beele (24) beviel dinsdag van haar eerste kindje Jessey. „Corona maakte de keus voor ons wel makkelijker. Je bent toch al thuis aan het werk'', vertelt de kers verse moeder die als secretaresse werkt. ,,Op vakantie gaan doe je niet door corona. En verhuizen is nu ook geen optie, omdat de huizen nu zo duur zijn en zo worden overboden. Als je daarop wilt wachten, ben je zo een jaar verder. Door corona heb ik meer dan een jaar thuis gewerkt en ik ga er vanuit dat ik de helft vanuit huis kan blijven doen. Dat scheelt reistijd en opvang. Als ik nog fulltime naar mijn werk had gemoeten, was ik denk ik angstiger geweest. De norm wordt ook dat mensen meer thuis gaan werken, dus dat maakt het nóg makkelijker." Vivianne en Rob van Alphen (32) uit 's-Gravenzande werden op 13 juli ver blijd met de komst van tweeling Daan en Gijs. ,,Het is niet dat wij vanwege corona meer op elkaars lip zaten. Mijn man werkt als hovenier en ik als fysio therapeut. Wij hebben ook tijdens co rona nog gewoon door kunnen wer ken op locatie. Dus voor ons is het meer toeval dat de tweeling toen ver wekt is. Al heb je wel meer tijd voor el kaar.'' Het stel had een zoontje Duuk van anderhalf. ,,Na negen maanden had den we het idee: laten we kijken of het lukt. Voor de eerste heb ik twee mis kramen gehad, dus we wisten niet hoe lang het zou duren. Maar nu was het gelijk raak en kregen we er meteen twee. Het is even aanpoten, drie kin deren in anderhalf jaar, maar echt heel erg leuk!'' Het aantal getuigenverkla ringen van de zware ge weldsincidenten half juli op Mallorca is opgelopen tot der tig. De mensen waren getuige van de schoppartijen die één man het leven hebben gekost: de 27-jarige Carlo Heuvelman uit Waddinxveen. Het voorar rest van twee van de drie tot nu toe opgepakte verdachten is met 90 dagen verlengd. Dat meldt het OM Midden Neder land. ,,Er komen heel veel ge tuigen binnen, sommige zoe ken we ook actief op omdat we dan horen dat ze er ook bij waren, en we krijgen ook nog steeds nieuwe beelden'', zegt Mary Hallenbeek van het OM. ,,Het is een enorme puzzel.'' Er komen volgens justitie óók beelden binnen uit een café, vermoedelijk de plek waar de aanleiding tot de schoppar- tijen ligt. Meerdere jongeren uit een groep van dertien Ne derlandse vakantiegangers gingen in de vroege uren van 14 juli voorbijgangers te lijf aan het strand en vielen ook vijf landgenoten aan. Het slachtoffer uit Waddinxveen werd tegen het hoofd ge schopt en overleed op 18 juli aan zijn verwondingen. Tot nu toe komt deze bacterie niet voor in Nederland Rechter zet streep door avondklok Na ruim een maand komt er een eind aan de avondklok in Barcelona. Het Hooggerechts hof van Catalonië besloot dat de maatregel niet langer is vereist om het aantal corona besmettingen in te dammen. Het nachtelijke uitgaansver bod blijft nog wel van kracht in negentien gemeenten in de toeristische regio in het noordoosten van Spanje. Ca- talonië had medio juli het hoogste aantal coronabesmet tingen in Spanje. Turkije erkent coronapas Kwaad om Kidman Masturbatie: bisschop weg vrijdag 20 augustus 2021 makkelijker' Vivianne en Rob van Alphen met hun twee ling Daan en Gijs. ,,Het is meer toeval dat de tweeling toen is ver wekt. Al heb je wel meer tijd voor elkaar.'' FOTO ROEL DIJKSTRA Kraamverzorgster Judith met baby Jessey. De geboorte golf heeft geleid tot personeelstekort in de kraamzorg. FOTO FRANKJANSEN UTRECHT Een lastig te bestrijden plan- tenbacterie is volgens de NVWA via rozemarijn hier ge komen en moet opgespoord. BARCELONA Rijkswaterstaat is gestart met de inkoop van strooizout voor de wintermaanden. De dienst vult de voorraad aan met in totaal 135 miljoen kilo zout. Volgens Rijkswaterstaat is het voordelig om nu alvast zout in te kopen. foto anp BRUSSEL Turkije, Oekraïne en Noord-Macedo- nië erkennen het digitale coronacer tificaat van de 27 EU-landen, zegt de Europese Com missie. Dat bete kent dat Nederlan ders en andere EU-burgers vanaf vandaag met het certificaat zonder zorgen naar deze landen kunnen rei zen. Omgekeerd erkent de EU het document van die landen. HONGKONG Inwoners van Hongkong maken zich kwaad over de uitzondering op de quarantainere- gels voor actrice Nicole Kidman. De Hollywoodster mag zich meteen na aankomst vrij bewegen. RIO DE JANEIRO Een Braziliaanse bisschop heeft ontslag genomen, een week nadat een filmpje was uitgelekt waarin hij masturbeert. Het Vaticaan had al langer een onder zoek lopen naar de man, omdat hij niet zou hebben opgetreden tegen priesters die schuldig waren aan seksueel mis bruik. De paus heeft een vervan ger aangesteld. STROOIZOUT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9