OZCAN AKYOL Alles voor een gevulde schooltas. te \i 139?! Grote maffiabaas opgepakt in Dubai, had zakelijke banden met Ridouan Taghi (ft t 9 Dat is het van Albert Heijn 6 €30 Column De Gouden Kalveren, de be langrijkste filmprijzen van Nederland, gaan volledig op de schop, wist de organisatie deze week te melden. Waar het op neerkomt, is dat het Nederlands Film Festival geen onderscheid meer wenst te maken tussen man nelijke en vrouwelijk acteurs - al les wordt op één hoop gegooid. en wilde niet vanuit mijn onder buik reageren, daarom ben ik eens op de website gaan kijken, om te zien wat de motivatie van de ini tiatiefnemers is. De verklaring kwam op mij nogal dun over: ze proberen met 'de tijdsgeest mee te bewegen' en 'het onderscheid tus sen man en vrouw bij de acteer- prijzen op te heffen'. Alle organisaties van betekenis doen terecht hun best om op hun eigen manier een standpunt in te nemen bij actuele vraagstukken, zoals we ook konden zien tijdens Pride Amsterdam. Maar je kunt ook ontzettend doorslaan in je drang om het juiste te doen, door problemen op te lossen die hele maal niet in zulke gradaties be staan. Het enige wat ik kon bedenken, na overleg met anderen, was dat er acteurs zullen rondlopen, hoe klein in aantal ook, die non-binair zijn en dus niet in de klassieke hokjes passen. Met hen kan je nog altijd overleggen over een pas sende oplossing. Er is, zoals ieder een weet, al een probleem met on dervertegenwoordiging van vrou wen in hoofdrollen en ook hono raria worden niet eerlijk verdeeld. Nog voor die kwesties zijn opge lost, wordt er vanuit een blinde zendings drang iets heel an ders uit de hoge hoed getoverd. Daarbij zullen de juryleden van de toekomst nooit meer onaf hankelijk en onbezwaard een keuze kunnen maken, omdat ze altijd moeten kijken of de balans tussen de prij zen wel klopt, als het gaat om de representatie van alle geslachten. En tot slot zal er nog minder aan dacht zijn voor films vanwege het kleine prijzenaantal - en dat is niet erg constructief meegedacht met een industrie die het moet hebben van subsidies. In een poging om vooruitstrevend te zijn, maakt de organisatie van de Gouden Kalveren vooral zich zelf belachelijk, door het verschil tussen mannen en vrouwen te ne geren. Straks moeten beide groe pen ook nog door elkaar sprinten tijden de Olympische Spelen. Daar koersen we op af. Dat het helemaal nergens op slaat, schijnt niets meer uit te maken. De organisatie van de Gouden Kalveren maakt vooral zichzelf belachelijk Imperiale zat al jarenlang in Du bai, op de vlucht voor de Italiaanse justitie. De aanhouding zou in middels zijn bevestigd. De maffi abaas werd in 2017 door de Ameri kaanse Drug Enforcement Admi nistration (DEA) bij een bruiloft van de Ierse crimineel Daniel Ki- nahan gesignaleerd. In het zeven- sterrenhotel Burj Al Arab in Du bai leek toen de complete top van de Europese drugsmaffia aanwe zig. Ook Ridouan Taghi zou daar zijn gezien. Imperiale is lid van de Camorra, de Napolitaanse maffia. Hij heeft een verleden in Nederland. Ster ker, zijn criminele carrière begon zo'n beetje in Amsterdam. Hij nam in 1996 een coffeeshop in Amsterdam over, waar hij enige tijd verbleef. In 2002 kocht hij twee schilderijen van Van Gogh die uit het Van Gogh-museum waren gestolen. Bij een inval in Napels werden de twee werken veertien jaar later teruggevonden. Beruchte Italiaan Imperiale is een internationale 'broker' van grote partijen drugs, een soort contactpersoon tussen de verschillende maffiaorganisa ties. Volgens het Openbaar Minis terie vormden Rico de Chileen, Ridouan Taghi en Imperiale sa men de leiding van een wereld wijd opererend crimineel net werk dat moorden liet plegen, co caïne importeerde en miljoenen i Imperiale begon criminele carrière in Amsterdam witwaste. De Italiaan deed dat de laatste jaren vanuit Dubai, waar hij zich redelijk veilig waande want er is geen uitleveringsver drag tussen Dubai en Italië. Ook zou hij een paspoort hebben van het land waar eind 2019 ook Ri- douan Taghi werd gearresteerd. In januari 2017 werd Imperiale in Italië veroordeeld tot achttien jaar cel voor witwassen en drugs handel. Bij verstek, want naar ver luidt woonde de maffioso al jaren lang in Dubai. Daar is hij dus eer der deze week opgepakt. 25% korting ing vrijdag 20 augustus 2021 GO ^0 @OzcanAkyol mons Ik begreep dat eerlijk gezegd niet In Dubai is een van de interna tionaal meest gezochte maffia bazen opgepakt. Het gaat om de 46-jarige Italiaan Raffaele Imperiale. Imperiale zou jaren lang hebben samengewerkt met grote, wereldwijd opere rende drugsbazen, onder wie Ridouan Taghi. Victor Schildkamp Rotterdam/Dubai We mogen weer! 6™ Mepal to go Alle varianten Bijv. Waterfles 500 ml Per stuk M 1000 Air Miles OPPO Enco W31 in-ear oordopjes* OPPO smartphone A16s* Bijv. Crystal Black *ln-ear oordopJes/OPPO smartphone A16s: gratis thuisbezorgd geldt alleen voor bestellingen die zijn gedaan met een voucher of aangekocht op ah.nl/backtoschool. Geldt alleen voor leveringen In Nederland. Deze producten worden verkocht door: OPPO Nederland. 0P=0P

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6