lm BULfiSill ZEEUWS-VLAANDEREN 5 'De Kop is de Kop niet meer, het is nu Belle Vue' 'Het gebouw is qua uitstraling een aanwinst' 'Zelfs in de regen vind ik het hier mooi' Einde van ellenlang dossier is in zicht KOP VAN DE NOORDSTRAAT EERSTE BEWONERS Zeker dertig jaar is er over gepraat. En vaak in niet al te fraaie bewoordingen. Want hoe die Kop van de Noordstraat in Terneuzen erbij lag? Het was een schande. Die tijd is voorbij. De eerste bewoners trokken een paar weken geleden in appartementencomplex De Kampanje. Zo ook Connie en Adrie Kaan, Carlo en Lidy de Witte en Joke de Bokx. Zij kunnen er hun geluk niet op. Connie Kaan (67) wijst eens naar het raam van café De Vriendschap, schuin tegen over haar appartement op de eerste verdieping. ,,Daar zaten we vaak tijdens de bouw, te kijken hoe het vorderde. Soms mochten we van uitbater Ronnie Verberkmoes ook vanaf de eerste etage van het café kijken'', vertelt Connie. Adrie Kaan (68) kan zijn geluk niet op. ,,Ik vind het hier heerlijk. Alles is bin nen handbereik. De super markt, de kledingwinkels, voor zover die er nog zijn natuurlijk. Maar daar gaan wij echt niet over moppe- ren, hoor. De Kop van de Noordstraat had in Terneu- zen natuurlijk lang een ne gatief imago. Maar de Kop is de Kop niet meer, het is nu Belle Vue (vernoemd naar het café dat vroeger op de plek van De Kampanje stond, red).'' Connie vult hem aan. ,,Weet je dat ik vroeger in café Belle Vue nog trompetles heb gehad? De harmonie oefende daar. Op die plek woon ik nu, leuk hè! We voelden ons hier echt meteen thuis. Soms worden wij getrak teerd op prachtige wolken boven de Willibrordusto- ren. Dat is werkelijk een schitterend uitzicht.'' Op de eerste etage van het appartementen complex De Kam panje kijken Carlo (75) en Lidy (76) de Witte uit op de binnenvaartschepen en de Kennedylaan. Tot drie we ken geleden was hun uit zicht heel anders. Een tuin van vierduizend vierkante meter in Vogelwaarde. ,,Dat was mooi, maar wel altijd hetzelfde. Nu kijken we uit op een levend schilderij'', vertelt Carlo. ,,Toen hier de fundering werd geslagen, ben ik eens gaan kijken. Toen wist ik het meteen: hier gaan wij wonen.'' Hij hoefde zijn vrouw Lidy daarvoor alvast niet te over- tuigen. ,,De tuin werd te groot voor ons. Een terug keer naar Terneuzen heeft ook altijd in mijn hoofd ge zeten. We hadden samen ons eerste huisje in de Donze Vissersstraat, hier vlakbij. Dit project was op het juiste moment een schot in de roos.'' Carlo zou nu al voor geen goud meer terug willen naar Vogel waarde. ,,Het uitzicht is fe nomenaal, gelijkvloers wo nen is heerlijk en alle voor zieningen zijn dichtbij. En, dat mag ook best eens wor den gezegd, ik vind dit ge bouw ook qua uitstraling echt een aanwinst voor de stad.'' stuurde een paar we ken geleden verhuis kaarten rond. De boodschap was duidelijk: ze is terug thuis. Joke groeide op in het centrum van Terneuzen. ,,Mijn leefwereld was de oude binnenstad, ik kwam de Axelse brug niet over. Na een informatiemiddag over dit complex, heb ik meteen een optie op een apparte ment op de derde verdie ping genomen. Zeg nou zelf, dit uitzicht is toch prachtig? Bij mooi weer zie ik de schepen op de Wester- schelde. En als ik naar bene den kijk, zie ik altijd men sen lopen. Zelfs in de regen vind ik het hier mooi.'' Tijdens de bouw schoot Joke drie plakboeken vol met foto's. ,,Mijn fiets stuurde haast vanzelf deze kant op. Ik kon het lang niet echt bevatten dat ik hier echt zou gaan wonen. Toen ik eens het gebouw in mocht met de aannemer, voelde dat in eerste instan tie niet zo fijn. Het was midden in de heftige coro- natijd. Liep ik daar in mijn kale appartement, met een helm, mondkapje en besla gen bril op. Maar vanaf het moment dat ik de sleutel kreeg, veranderde dat ge voel meteen. Het voelde meteen als thuis.'' DECENNIA VAN (POLITIEK) GEDOE m fc B tja vrijdag 20 augustus 2021 VL 'Ons uitzicht is een levend schilderij' Adrie en Connie Kaan: 'Soms worden wij getrakteerd op prachtige wolken boven de Willibrordustoren.' Raymond de Frel Terneuzen Joke de Bokx (72) Kent u die mop over de nieuwe in vulling van de Kop van de Noord straat? Die kwam er niet! Al dertig jaar wordt er gesproken en ge schreven over de invulling van de entree van de binnenstad van Ter neuzen. In 2003 kopte deze krant dat de Kop van de Noordstraat in 2005 klaar zou zijn. Het liep totaal anders. Een bioscoop? Kwam er niet. Parkeergarage? Ook niet. Win kels? Nee hoor. Door economische ellende sneuvel den telkens weer alle plannen om een verbinding te maken tussen enerzijds winkelcentrum Schutters hof en de winkels aan de Kennedy- laan en anderzijds de oude entree van het winkelhart van de stad: de Noordstraat. Het gebied holde on dertussen hard achteruit, in verla ten panden groeiden de bomen let terlijk door het dak. Koopvaardijschip Na veel (politiek) gedoe ging in 2012 een aantal panden in de Noordstraat (waaronder café Belle Vue) en Vlooswijkstraat tegen de vlakte. Daarna volgde lange tijd niets. Het enige dat op de Kop écht van de grond kwam was een boel gras. Drie jaar later staken Vermeu len Makelaardij, VG Architecten en aannemingsbedrijf Van der Poel er samen de schouders onder. Weer moest er iets worden geschaafd (een parkeergarage en een extra verdieping bleken te duur), maar de kern van hun plan bleef overeind: een gebouw dat doet denken aan een Oudhollands koopvaardijschip, met aan boord 26 appartementen en een bibliotheek, die voor aan loop van 100.000 mensen per jaar moet zorgen. De bibliotheek, volgens directeur Rudi Crombeen straks de 'modern ste van Zeeland', verhuist rond Kerstmis naar het nieuwe onderko men. De aanleg van een stadspark voor het complex start in septem ber. Dat gaat, hoe kan het ook an ders, Belle Vue heten. De Kampanje in augustus 2021, bijna af. Carlo en Lidy de Witte: ,,Dit project was op het juiste moment een schot in de roos.'' Joke de Bokx schoot tijdens de bouw drie plakboeken vol met foto's. fotos kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51