Veel onzekerheid nekt strandcross in Vlissingen Eerste Zeeuwse 'ultra' tijdens Bosbokkentrail ZEELAND 13 nog maanden duren. Een virus heeft hem letterlijk en figuurlijk uit zijn evenwicht gebracht, waardoor Wilson nu stap voor stap richting volledig herstel moet gaan. Een andere tegenvaller voor Ge- vaert is het voorlopig nog ontbre ken van Erwin Franse. De aanval ler sukkelde de afgelopen jaren met problemen in zijn liesstreek en werd eind mei geopereerd. De snelle Franse staat inmiddels weer op het veld en traint mee, maar laat veel partijvormen nog aan zich voorbij gaan. Wanneer hij zijn rentree kan maken is ondui delijk. Het derde blessuregeval is Mo hammad Jabar Zada. Eén training en 25 minuten voetballen in een oefenwedstrijd; daarna was het door een spierscheuring over en sluiten. Jabar is naar alle waar schijnlijkheid pas in oktober in zetbaar. ,,Dat hij geblesseerd raakte was een tegenvaller'', aldus Gevaert. ,,Hij is een type speler dat we echt zochten. Mo heeft opbou wende kwaliteiten en je kunt hem altijd aanspelen.'' Een echte doelstelling zul je van de mensen die bij Hoek op het veld staan niet zo snel horen. Dat komt vooral doordat er veel vraagtekens zijn. Hoe sterk zijn sommige ploe gen dit seizoen? Welke clubs gaan de titelstrijd kleur geven? Wordt Hoek een dark horse, of worstelt het straks net als bij de start van het afgelopen seizoen? Om het geheu gen even op te frissen: na drie wed strijden twee punten, na zes com petitiewedstrijden stond de teller Mo is een type speler dat we echt zochten. Je kunt hem altijd aanspelen op acht. En had Hoek dus al tien verliespunten De ploeg is met Reguillo Vande- pitte en Kyle Doesburg twee erva ren krachten kwijtgeraakt. Maar de 35-jarige Istvan Bakx - die vorig seizoen een kwartier speelde - was nu wel vanaf dag één inzetbaar. De jonge Jahrdell Constansia viel tij dens de voorbereiding in positieve zin op. Gevaert heeft morgen 16 of 17 spelers tot zijn beschikking. Als Wilson, Franse en Jabar Zada in de komende maanden terugkeren en er nog een versterking bij komt, dan heeft de trainer écht iets te kiezen. Het wordt dan ook dringen op de bank. En iedereen in het voetbal weet: je bank bepaalt de sterkte van je selectie. OPENING Lieven Gevaert reed vorige week dinsdag vanuit zijn woonplaats Oudenaarde naar Brielle, om daar Barendrecht aan het werk te zien. Het bleef 0-0, maar hij zag wel dat de Zuid-Hollandse ploeg flink ver sterkt is door de komst van Joey Jongman. De middenvelder speelde de afgelopen seizoenen met Kat wijk in de tweede divisie en keerde deze zomer terug op het oude nest. Jongman is een klasbak, net als on der andere de ervaren Danny Mon ster. Na een sterke voorbereiding is Barendrecht vol vertrouwen. Dat kan van Hoek nog niet ge zegd worden. Toch zegt het vaak weinig, aan de vooravond van een nieuw seizoen. Waar iedereen in Hoek vooral vrolijk van moet wor den, is het feit dat er eindelijk weer eens 'om het echie' wordt ge voetbald. Welke rol Hoek dit sei zoen gaat spelen, wordt morgen nog niet duidelijk. Pas over vier, vijf weken kan daar meer over ge zegd worden. Dan zijn de verhou dingen in de derde divisie wat dui delijker. En zijn veel vraagtekens verdwenen. Menno Kole Vlissingen ,,Aan ons zal het niet liggen, maar we hebben wel een maatschappe lijke verantwoordelijkheid'', ver telt Lampio namens de organise rende vereniging MSV De Uitlaat. ,,De anderhalvemeter-maatregel is het grootste probleem. Hoewel die op dit moment tot 20 septem ber geldt is er geen enkele zeker heid dat die maatregel na die da tum verdwijnt. En dat is te kort op 26 september. Deze beslissing neem je niet zomaar, dit is met pijn in ons hart.'' De organisatie heeft wel geke ken naar een alternatieve datum, maar die bleek lastig om te vin den. ,,Daarbij zijn we afhankelijk van de waterstanden. Op 10 okto ber was een optie geweest, maar ook voor die datum is er nog te veel onzekerheid en bovendien zouden we dan een dag na de strandcross in Zoutelande zitten. En anders kom je pas in december uit, dat was ook geen optie.'' MSV De Uitlaat kijkt momen teel nog wel naar de mogelijkhe- Deze beslissing neem je niet zomaar, dit is met pijn in ons hart den voor een alternatief vereni gingsevenement op 26 september. Dat het jaarlijkse hoogtepunt van de motorcrossvereniging op nieuw wordt afgelast is pijnlijk. ,,Maar die 35ste editie moet er wel komen'', zegt Lampio vastbera den. ,,Vorig jaar hebben we ons volledig op 2021 gericht. Nu zal de blik op 2022 moeten.'' In 2020 was de eerste editie van de Bosbokkentrail in februari nog één van de laatste evene menten die dat jaar georgani seerd kon worden. Dit jaar zal het één van de eerste evene menten zijn. De Bosbokken- trail leidt de lopers over een af wisselend parkoers door het duin-, strand- en bosgebied van Westenschouwen. Naast de drie reguliere afstanden kan de 15 kilometer ook als cani- trail, dus met hond, gelopen worden. Volgens de organisatie kie zen steeds meer hardlopers voor het maken van een trail, een tocht door de vrije natuur. Ook bij dit evenement is genie ten van de rust en de ruimte daarbij belangrijker dan het maken van een snelle tijd. Wildcards De winnaars van vorig jaar ont vangen een wildcard voor de editie van dit jaar. Tim Pleijte was vorig jaar de snelste man op de 15 kilometer, terwijl de dubbele afstand een prooi was voor Martijn Blommaert. Bij de vrouwen gingen de bloemen naar Emma van Mourik (15 km) en Leonie Ton (30 km). Egon Meulman en Kristel Kloet schreven de canitrails op hun naam. De Bosbokkentrail is een ini tiatief van de trailgroep 'Bos- bokken', een onderdeel van at letiekvereniging Delta Sport. Start en finish van het evene ment zijn bij De Molenberg in Burgh-Haamstede. vrijdag 20 augustus 2021 GO bij nieuwe start DOELSTELLING -Lieven Gevaert De 35ste editie van de Strand cross in Vlissingen, die ge pland stond op 26 september, zal ook dit jaar niet plaatsvin den. Net als in 2020 wordt het evenement genekt door de co ronamaatregelen. ,,Er is nog te veel onzekerheid", zegt organi sator Thijs Lampio. - Thijs Lampio, MSV De Uitlaat De tweede editie van de Bosbokkentrail wordt ge houden op zondag 19 sep tember. Naast de 15 en 30 kilometer wordt er dit jaar ook een wedstrijd over 47 kilometer georganiseerd. Daarmee verwelkomt Zee land haar eerste ultratrail. Menno Kole Westenschouwen 1» Tim Pleijte was vorig jaar de snelste man op de 15 ki lometer van de Bosbokken. FOTO DIRK JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41