Goes-Dovo, Hoek treft Stedoco O O) CD O 12 ZEELAND Houtepen en Oranje naar halve finale EK Van Dijke als leider het hooggebergte in al* .*=n ■A\ n. I /k Elloukmani nu wel speelgerechtigd Hoek begint morgen aan het vierde seizoen in de derde divisie. Na een vierde plaats in 2019 en twee afgebroken coronaseizoenen, is er veel nieuwsgierigheid naar wat de selectie deze voetbaljaargang kan brengen. Voorlopig zijn er nog veel vraagtekens rondom de kracht van Hoek. Vier thema's onder de loep, voorafgaand aan het nieuwe seizoen. DERDE DIVISIE HOEK-BARENDRECHT Handballer Thomas Houtepen heeft zich in Riga met het Nederlands team geplaatst voor de halve finale op het EK handbal voor spelers onder 19 jaar. Gisteren werd Turkije met 36-29 verslagen, waardoor Oranje als nummer 2 van de poule doorgaat. De 19-jarige Middelburger was tegen Turkije opnieuw tweemaal trefzeker. Eerder deze week werd nipt verloren van Montenegro (30-31) en ruim gewonnen van Kosovo (36-22). Nederland speelt morgen in de halve finale te gen Roemenië. Mick van Dijke start ook vandaag weer in de leiderstrui van de Ronde van de Toekomst. De renner uit Colijnsplaat finishte gisteren na een eerste bergachtige etappe in de voorste gelederen op plek vier en liep in het klasse ment verder uit op zijn naaste belagers. De rit- winst moest Van Dijke laten aan de Noor An ders Halland Johannessen, die zijn broer To bias als tweede over de streep zag komen. ohannessen is nu de nummer vier. Vandaag staat er een bergetappe op het programma met de finish boven op de Grand Colombier. Zaterdag en zondag volgen tot slot nog twee zware bergetappes. Riad Elloukmani mag zaterdag namens Goes in actie komen tegen Harkemase Boys in de derde divisie. Een woordvoerder van de KNVB bevestigde dit gisteren. Afgelopen weekend tegen Sportlust'46 (0-0) moest de van Baronie overgekomen aanvaller noodge dwongen toekijken. Er waren problemen met zijn overschrijving. Het oordeel van de voet balbond kwam voor Goes niet als een verras sing. Trainer Kevin Hollander had echter wel eerder op zijn pupil gerekend. De vleugelaan valler zou tijdens de opening van het seizoen in de basis starten. ,,Het maakt me niet uit wie er schuldig is. Het is vooral frustrerend dat we het zo laat wisten'', zei de oefenmeester. Van der Lijke Afgelast Philten Hoek TEAMGEEST Het was best een opmerkelijk mo ment, in oktober van het vorig jaar. Hoek had net op bezoek bij Sportlust'46 met 0-2 gewonnen, in wat later de laatste wedstrijd van dat seizoen zou blijken te zijn. De selectie maakte zich op voor de te rugreis, maar twee voetballers lie ten de spelersbus links liggen. Steve Schalkwijk stapte in de auto bij zijn vader Hans, de niet ge bruikte wisselspeler Roycel James zat met een zuur gezicht op de achterbank. Een aantal medespelers fronste de wenkbrauwen. Was dit nieuw? Trainer Lieven Gevaert had toe stemming gegeven, maar moet dat dit seizoen niet meer zo makkelijk doen. Want alleen ploegen met een sterke teamgeest komen ver. Op het veld voor elkaar staan, el kaar rugdekking geven, vuile me ters maken voor een ploeggenoot. En buiten het veld met een kriti sche blik naar elkaar kijken. Over wedstrijden en situaties praten, bijvoorbeeld op de terugreis na een uitwedstrijd, in de bus. Niet te veel zeiken ook. Want gezeurd werd er de afgelopen we ken al genoeg in Hoek. Met name over het lange eerste deel van de trainingen, die veelal in het teken staan van fysieke kracht en condi tie. Met de fitheid van de meeste spelers is nu echter weinig mis. Hoe het met het balgevoel en de -v •- r - -* - - r ötó&éé&v' onderlinge afstemming is, dat wordt de komende weken duide lijk. Zoals ook de teamgeest dan langs de meetlat kan worden ge legd. De selectie van Hoek bestaat op dit moment uit 20 spelers. De kans is aanwezig dat er voor 31 augustus nog een (Belgische) voetballer bij komt. Het is een wens van trainer Gevaert, die achterin nog wel wat kan gebruiken. Dat komt vooral door het tijdelijk wegvallen van Fa bian Wilson. De rechtsback, die in een systeem met drie verdedigers ook uit de voeten kan, liep maandag voor het eerst weer een half uur rondjes. Maar zijn terugkeer kan ZEIST De twee Zeeuwse verte genwoordigers in de KNVB be ker kregen gisteren bij de loting voor de tweede kwalificatie ronde een thuiswedstrijd toebe deeld. Zowel Goes als Hoek speelt op 21, 22 of 23 september tegen een competitiegenoot. Hoek werd aan Stedoco gekop peld, de club die het op 4 sep tember ook al treft. Goes speelt op eigen veld tegen Dovo. Hoek en Goes waren eerder vrij geloot voor de eerste kwalifica tieronde. Een goede of makke lijke loting kun je het in beide gevallen niet noemen. Het ambi tieuze Stedoco, dat wordt ge traind door oud-prof Frans Ade laar, heeft een sterke selectie en wil meedoen om de prijzen. Bij Dovo, de tegenstander van Goes, vond de afgelopen maanden door financiële problemen een leegloop plaats. Toch wist de club uit Veenendaal de rug te rechten en een sterk vernieuwde selectie samen te stellen. Rogier Veenstra, trainer van tweededivisionist ASWH, treft met zijn ploeg derdedivisionist Quick uit Den Haag. Bij ASWH spelen met Daniel Wissel, Levi Bouwense en Yarick Dorst ook drie Zeeuwse voetballers. De uit Wemeldinge afkomstige John Karelse staat met hoofdklasser Achilles Veen op eigen veld te genover DTS'35 Ede. De winnaars van de duels in de tweede kwalificatieronde plaat sen zich voor het hoofdtoernooi, waarin ook de betaaldvoetbal- clubs instromen. De vijf clubs die Europees voet bal spelen (Ajax, AZ, Feyenoord, PSV en Vitesse) stromen een ronde later in. vrijdag 20 augustus 2021 HANDBAL WIELRENNEN NEDERLANDSE I r LOTERIJ Een nieuwe leiderstrui voor Mick van Dijke. FOTO ANOUK FLESCH VOETBAL Riad Elloukmani (rechts), hier nog in het tenue van Baronie. foto pix4profs jan stads GO Wielrenner Nick van der Lijke is de eer ste etappe van de Ronde van Noorwegen als 23ste geëin digd. De 29-ja- rige Middelbur ger gaf 26 se conden toe op de Britse rit winnaar Ethan Hayter, die af rekende met de Nederlander Ide Schelling. 27-8 De avondbaan- wedstrijd van atletiekvereni ging Schelde- sport, die in Terneuzen op kalender stond voor 27 augus tus, gaat niet door. De orga nisatie heeft niet voldoende vrijwilligers kunnen vinden. In Philippine wordt deze week de 20ste editie van het Mosselkrau- wers tennis toernooi ge speeld. Er komen in totaal 123 spelers in actie op de banen van Phil- ten. Veel vraagtekens Barry van der Hooft w eritna s Drie aanvallende troeven van Hoek: Jahrdell Constansia (links), Steve Schalkwijk en Istvan Bakx (rechts). fotos sjaak van der salm BLESSURELEED a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40