10 ZEELAND Na een maaltijd bij De Boekanier in Nieuwvliet-Bad zijn we blij dat we de benen kunnen strekken. De chef van het strandpaviljoen heeft een gulle hand. ETEN STRANDPAVILJOEN DE BOEKANIER IN NIEUWVLIET Het strand aan de overkant van het water lonkt. Tussen Breskens en Cadzand licht het zand op in de zon, terwijl wij het op Walcheren met een motregentje moeten doen. Gauw duiken we de Westerscheldetun- nel in. Na een stief kwartiertje kronkelen we tussen de aaneengeregen groene bermen van de Zeeweg richting Nieuwvliet-Bad. Vanaf de parking klimmen we het duin op. Daar ligt de Noordzee. Onder ons, tegen de duinenrij leunt paviljoen De Boekanier. Een platte houten doos met een kleine extra verdieping, als een stuurhut op een schip. Heb je gereserveerd? Zeker. Dat komt goed uit want ook aan deze kant van de Westerschelde zien we de bui al hangen. Een serveerster loodst ons naar een plek met uitzicht op dansende vliegers en zandscheppende kinderen. De vakantiemodus kan aan. Terwijl we nippen van een Sanbitter, een bitterzoet aperitief, bestuderen we het menu. De Boekanier biedt naast een lunch- kaart ook een tapaskaart met bijna twintig ge rechten. Van buikspek en oesters, tot brood met aioli en chickenwings, plus een paar deel- planken voor twee personen. Bestel je die? Nee, wij eten van de dinerkaart. Daar zien we de alom bekende voorgerechten als carpaccio, oesters, garnaalkroketten, kaaskroketten, ta- taki van tonijn, gevulde paprika. En bij de hoofdgerechten entrecote, scampi's, spareribs, burger en slibtong die sliptong moet heten. Verder wat pasta's en de suggestie van het sei zoen: Zeeuwse mossels. De oesters en kreeften uit het homarium worden aangeprezen als specialiteiten. We vragen ons af welke gasten dit paviljoen wil bedienen. Badgasten die na een dagje strand even willen chillen of sjiekere toeristen die een driegangenmenu niet schu wen? En wil die laatste groep wel specialiteiten nuttigen in het bijzijn van hijgende honden en gekras van op zand schuivende stoelen? Hoe is het voorgerecht? We zoeken naar wat pit in de zoete puntpa- prika, gevuld met bulgur, tomatentapenade, feta en yoghurtdressing. Die vinden we ook niet in de garnering van zeekraal met enoki, spekkige paddenstoelen met kleine hoedjes en lange stelen. Aan de andere kant van de tafel mist de tataki van tonijn met ponzu, wakame en zure komkommer diepte. Een pikant se- samcookie moet balans brengen, maar het crackertje is slap geworden onder de vochtige wakame. Jammer. Wel is het een gulle hand die deze borden dresseert. We zijn nu al aan een strandwandeling toe. En dan moet het hoofdgerecht nog komen. Wat gaat het worden? Een klassieker. Bouillabaisse, oorspronkelijk een armeluisgerecht uit Marseille. Vissers kookten aan het eind van de dag de resten van HET MENU WAAR REKENING 118,10 M Strandpavil joen De Boek anier in Nieuwvliet. fo to's ANNE HANA vrijdag 20 augustus 2021 Porties waar j e u tegen zegt Elian van 't Westeinde M De bouilla baisse wordt zorgvuldig op gebouwd door chefkok Peter Donze van De Boekanier. Jan Maarten van de Vrie van De Boekanier met de veelge vraagde bouilla baisse. Strandpaviljoen De Boekanier serveert tapas, maar ook voorgerechten als carpaccio (14,00), garnaalkroketten (12,00) of gevulde puntpaprika (12,00). Als hoofdgerecht staan bijvoorbeeld entrecote (27,50), kabeljauw (26,00) of een burger (17,00) op de kaart. Verder mossels (27,50) of kreeft (53,00). De vegeta rische opties zijn twee puntpaprika's (21,00) of noodles (19,00). Dame blan che (7,50) of cheese cake (8,00) als dessert. De Boekanier Zeedijk 1C Nieuwvliet-Bad 1 San Bitter 1 Karaf water 1 Sauvignon Blanc 1 Tataki tonijn 1 Gevulde paprika 1 Slibtong 1 Bouillabaisse 1 Crème brulée 2 Muntthee Totaal 3,60 3,00 4,70 16,00 12,00 23,50 39,50 8,00 7,80

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38