Love ice CRsnm 7 All you need is and a little bit oF vrijdag 20 augustus 2021 bestuderen. ,,Wat heb je lekker veel smaken bij je!'', reageert hij enthou siast. Na een minuut of vijf wikken en wegen bestelt hij uiteindelijk twee bolletjes vanille. „Hoeveel sma ken je ook bij je hebt, de meesten kie zen uiteindelijk toch voor vanille", verzucht Nayla, als de man weer is vertrokken. „Alhoewel dat niet overal zo is", zegt de ijscovrouw. ,,Elke streek in Zeeland heeft zijn eigen smaakvoorkeur. Hoe meer je naar het zuiden gaat, hoe romiger de ijssmaak. Je hebt dorpen waar ze alleen stracci- atella-ijs eten, bijvoorbeeld in het Noord-Bevelandse Wissenkerke. Toen ik daar een dag was, leek het wel of het hele dorp had afgesproken: 'vandaag kiezen we allemaal voor stracciatella'." 16.00 uur. Eindelijk heeft Nayla zelf tijd voor een ijsje met haar favoriete limoncellosmaak en ze haalt meteen een doekje over de kar. ,,Er leek geen einde te komen aan de rij, maar nu is het even rustig." Van de dertien sma- ken zijn er nog maar vijf over. Een enkeling komt nog langs wippen, maar tegen etenstijd wordt het steeds stiller rond de ijskar. 17.00 uur. Nayla vindt het welletjes geweest. Ze laadt de spullen weer in en klapt het dak van de ijskar dicht. Ze vertrekt naar huis om het ijs in te laden voor de bruiloft van Joost Sanne. ,,Het bruidspaar heeft geko zen voor een eigen smakenlijst." Al les moet er weer picobello uitzien voor deze avond. Schoon short, schone ijslepels, nieuwe ijsbakken en de voorraad discodip en nootjes wordt nog snel bijgevuld. Sommigen komen 3 keer 18.30 uur. Bij aankomst bij het land goed in Renesse blijkt dat het bruids paar en de gasten nog uitgebreid aan het tafelen zijn. De ceremoniemees ter heeft even tijd om uit te leggen waar de ijskar moet komen te staan. 'Als je honger hebt of zin in wat te drinken, gewoon pakken hoor', roept Elke streek in Zeeland heeft zijn eigen voorkeur qua smaak - Nayla Kotzebue de ceremoniemeester nog na. Nayla heeft nog niets gegeten en pakt twee stokbroodjes om de eerste honger te stillen. Ze maakt, buiten het zicht van het bruidspaar en de gasten, een rondje over het landgoed. ,,Wow, wat mooi versierd. Overal is aan gedacht, er lopen zelfs witte pauwen los door de tuinen." 19.30 uur. De eerste kinderen mel den zich bij de ijskar. Terwijl de ou ders aan het kletsen zijn, zien de kin deren hun kans schoon om een ijsje te scoren. ,,Een zo groot mogelijk ijsje met veel slagroom en spikkels", klinkt het uit de mond van een 8-ja- rige jongen. Niet veel later verschij nen de eerste volwassenen. Sommi gen nemen het er van en komen wel 3 keer terug voor een extra ijsje. Als laatste komt het bruidspaar langs de ijskar. Ze spreken over een fantasti sche dag en hebben onderhand ook zin gekregen in een verfrissing. 21.00 uur. Terwijl de meeste gasten zich wagen aan een dansje is Nayla bezig met inladen en inpakken. De DJ maakt er een feestje van, maar voor Nayla zit de werkdag er op. Ze maakt een afsluitend praatje met de ceremoniemeester en vertrekt met de ijskar huiswaarts. 22.00 uur. Eindelijk is Nayla weer thuis. Alle spullen worden uitgela den en ijsbakken die over zijn gaan de vriezer weer in. De gebruikte le pels en andere ijsschepspullen ein digen in de vaatwasser en vuile schorten en doekjes doet ze meteen in de wasmachine. ,,De kar kan nu ontdooien, die maak ik morgenoch tend pas helemaal schoon." Voldaan gevoel 22.30 uur. Nayla ploft op de bank met de voeten omhoog. ,,Mijn voet jes voel ik wel, na een hele dag staan. Maar tegelijkertijd heb ik een vol daan gevoel, het was prachtig weer, ik heb heel veel blije en vrolijke mensen gezien en alles is perfect verlopen." GO 1,50 peg Bol 0,30 gtip 0,50 SpjfcO" 5,~ -SüQda e salted-caramel >s goqhurf^manqo J meloen citroen straciatella J bolus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35