II Veere zet zichzelf klem in zaak resort Biggekerke Analyse 5 UITBREIDING EN OOK IETS EXTRA'S VOOR HET DORP Camping In de Bongerd in Oostkapelle wil uitbreiden en zich omvormen tot chaletpark. Maar ook het dorp kan rekenen op een extraatje van het bedrijf. Een kinderboerderij is mis schien iets waar in Oost kapelle nog behoefte aan is, zegt manager Martijn Markus van camping In de Bon gerd. Of die er ook komt, weet hij nog niet. Maar wel weet hij dat het bedrijf iets bij de camping wil aan leggen waar dorpsbewoners en campinggasten plezier aan bele ven. ,,Dus wie weet", zegt hij met een glimlach. ,,Siblu, ons moeder bedrijf, is bereid hierin te investe ren." Entree verplaatsen In de Bongerd heeft plannen om uit te breiden. Er komen echter niet meer standplaatsen maar minder, omdat de camping veran derd wordt in een chaletpark. Nu telt het bedrijf 396 standplaatsen. Hoewel dat er uiteindelijk worden kan Martijn Markus nog niet aan geven. ,,Dat hangt heel erg af van de uiteindelijke plannen." Hij be nadrukt dat hij nog in de verken nende fase zit. Maar hij wijst naar de hoofdentree van de camping, die zeker tijdens het hoogseizoen voor problemen zorgt. ,,Daar moet echt iets aan gebeuren. Nu moeten veel van onze gasten dwars door Oostkapelle rijden om hier bij ons Martijn Markus van In de Bongerd: ,,We willen de uitbreiding in samenspraak met de omwonenden uitvoeren." foto lex de meester te komen. We willen de entree dan ook verplaatsen zodat de be zoekers straks vanuit het buiten gebied zo de camping op kunnen rijden." Starterswoningen Hij vertelt dat in de piek tijdens wisseldagen soms wel 230 nieuwe gasten aankomen en ook zo'n aan tal vertrekt. ,,Dat zorgt in de stra ten rondom ons bedrijf voor grote problemen. Is erg onpraktisch en ook nog eens onveilig." Hij wijst ook naar het restaurant. ,,Dat is maar liefst dertig jaar oud." Hij wil dat dan ook het liefst slopen en er een nieuw voor in de plaats zetten. ,,En ook willen we een groter zwembad want ook daar is duide- lijk behoefte aan." Nu ligt net bui ten de camping, bij de hoofden tree, nog een parkeerterrein. Vol gens Markus is dat terrein straks niet meer nodig en zou het ge bruikt kunnen worden voor iets anders. Wat? Daar heeft hij nog geen enkel concreet plan voor. Het parkeerterrein zou een ideale locatie zijn voor een aantal starterswoningen Maar het zou volgens hem mis schien een ideale locatie zijn voor een aantal starterswoningen. ,,Of iets anders", waarmee hij maar wil aangeven dat nog alle opties open zijn. Nul op de meter De ombouw van de camping zal ook gevolgen hebben voor het energieverbruik. Markus: ,,We staan ook als bedrijf voor een enorme uitdaging dat verbruik te rug te dringen, want ook wij wil len duurzamer opereren." Hij ver telt dan ook dat hij hoopt dat het lukt om chalets te plaatsen die geen energie verbruiken. ,,We wil len wat die chalets betreft naar nul op de meter." Hij geeft ook aan dat met veran dering naar een chaletpark de camping groener wordt. ,,Er is bij onze gasten behoefte aan grotere plekken en meer groen." Ook wil hij het open karakter handhaven. Hij is inmiddels in gesprek met de omwonenden, de dorpsraad en de gemeente over zijn plannen. ,,We hebben onlangs een online-infor- matiebijeenkomst gehouden voor de buren en andere belangstellen den. Daar namen zo'n 170 mensen aan deel. Eerst een gezamenlijke sessie en daarna gingen we in groepjes uiteen. Dat was echt een succes." Hij benadrukt dat dat niet iets eenmaligs was. ,,Wij willen in samenspraak met de omwonen den dit plan realiseren." Door die vertraging kon Dor- mio Leisure Development nog snel in actie komen en aangepaste plannen indienen voor de bouw van een hotel-resort met 466 bedden. Plannen die tegemoet komen aan de formele bezwaren van de gemeente waardoor het zeer moeilijk wordt de bouw van het grootste hotel van Zeeland tegen te houden. De gemeenteraad vergaderde op 21 juli in beslotenheid over de plannen van Dormio om met behulp van een slapende vergunning op het Kaas boerterrein een hotel-resort te bou- wen. Veel inwoners van Biggekerke vinden zo'n hotel echter veel te groot. De plannen van Dormio staan ook haaks op het beleid van het col lege van burgemeester en wethou ders. Want het wil zeer terughou dend zijn bij het toestaan van extra toeristische bedden. Voorbereidingsbesluit Om Dormio tegen te houden, werd die 21e juli besloten de bouwplan nen te blokkeren omdat er te weinig parkeerplaatsen zijn ingetekend en de uitrit van het nieuwe hotel op de Zoutelandseweg voor gevaarlijke si tuaties kan zorgen. Tegelijkertijd werd besloten een voorbereidings- besluit te nemen zodat het bestem- mingsplan, dat de bouw van zo'n groot hotel toestaat, voor één jaar buiten werking wordt gesteld en de gemeente tijd krijgt iets anders te regelen. Zo'n besluit gaat echter pas in als het daadwerkelijk is gepubli ceerd op een officiële site van het Rijk. Dat gebeurde pas op de 28e juli en trad de 29e in werking, ruim een week nadat de gemeenteraad het be sluit had genomen. Tijdwinst In de tussentijd had het Veerse col lege, in opdracht van de gemeente raad, wel een gesprek met Dormio. Want de raad vindt dat geprobeerd moet worden er samen uit te komen. Maar blijkbaar is tijdens dit online- gesprek, of op een andere manier, de strategie van het college doorgege ven aan Dormio. Het bedrijf kon na melijk de 27e juli een nieuwe aan vraag indienen voor een op enkele specifieke details aangepast plan: meer parkeerplaatsen en een gecom bineerde in- en uitgang aan de Kaas- boerweg. Daarmee zijn alle formele bezwaren van het Veerse college te gen de plannen om daar een hotel- resort te bouwen omzeild. En wordt het voor de gemeente heel moeilijk de bouw daarvan tegen te houden. Het enige wat Veere bereikt heeft, is tijdwinst. Want er kan nu niet, zoals het plan was, na de zomer begonnen worden met de bouw van het hotel- resort. vrijdag 20 augustus 2021 Camping Oostkapelle heeft plannen Emile Calon Oostkapelle -Martijn Markus, manager camping In de Bongerd De gemeente Veere heeft zich zelf schaakmat gezet door dik een week te wachten met het publiceren van een voorberei- dingsbesluit om de bouw van een hotel-resort op het Kaasboerterrein bij Biggekerke te voorkomen. Emile Calon Biggekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33