s? Aan de slag zonder sollicitatiegesprek Zeven nieuwe lokale zonnedakprojecten Escargots i! ft n Zeeland helpt Limburg 0 2 TOERISTEN ONDERNEMERS EN MUSEA Commentaar kanten snijdt. Mensen die werk zoeken worden niet beoordeeld op het al dan niet hebben van een gewenst diploma. Dat di ploma zegt lang niet altijd iets over iemands bekwaamheid. Voor werkgevers is het voordeel dat mensen die wel willen werken, maar niet de vereiste papieren hebben, zich toch mel den. Dat kan helpen om vacatures te vervullen, zeker als het gaat om relatief eenvoudige banen. Mensen binnenhalen is dan wel makkelijker, maar dan het is daarna ook de kunst om ze binnen te houden. Mensen die werk zoeken worden niet beoordeeld op het al dan niet hebben van een gewenst diploma De coöperatie Zonnecollectief Zee land is de drijvende kracht achter de zonnedakprojecten. Zonnecol lectief brengt mensen in de provin cie bij elkaar om samen groene stroom op te wekken. Bewoners uit een buurt of dorp (zogenaamde postcoderozen) investeren samen in zonnepanelen op lokale daken van bijvoorbeeld een bedrijf, school, brandweerkazerne of land- bouwschuur. Delta Energie zal de groene stroom afnemen, die daar mee in Zeeland blijft. ALMANAK Het was al dagen druilerig, maar de Terneuzenaar trok zich er niets van aan. Hij zette de bar becue aan, legde de biefstukken klaar en ging alvast onder zijn afdak zitten. Hij schrok op van harde knallen die uit de barbe cue kwamen. Hij tilde het dek sel op en zag tot zijn schrik dat Alleen mensen uit de directe om geving kunnen deelnemen in een lokaal zonnedakproject. Vanaf eind augustus zal de coöperatie voor lichtingsbijeenkomsten houden over deze duurzame stroomprojec- ten en hoe mensen kunnen mee- De coöperatie keert zelf periodiek bedragen uit aan deelnemers doen. Overheidssubsidie is al toe gezegd onder een nieuwe regeling die de oude postcoderoosregeling vervangt. Nieuw is dat de coöperatie zelf periodiek bedragen uitkeert aan deelnemers. Ze denkt dat een ren dement van 5 procent haalbaar is. Tip? redactie@pzc.nl een paar slakken daar een droge plek hadden gezocht. Ze hadden het er niet goed vanaf gebracht. Zijn vrouw kwam op het geluid af en keek vertwijfeld naar het rooster. Haar man probeerde er nog een draai aan te geven: ,,We hebben een extra gerecht, escar gots." MIDDELBURG Opnieuw schade aan de Oostkerk Auto belandt na eenzijdig ongeval in het water Een automobilist is woensdagavond laat ge wond geraakt bij een eenzijdig verkeersonge luk op de Oesterdam (N659) tussen Rilland en Tholen. Het slachtoffer raakte rond 23.05 uur in de berm en reed vervol gens het talud af, om uit eindelijk in het water van de oever van het Bathse Spuikanaal tot stilstand te komen. De toege snelde brandweer hielp het slachtoffer uit de auto. De automobilist is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Ber gingsbedrijf Van Egeraat heeft de auto afgevoerd. Het gemopper over de sombere zomer van 2021 is niet van de lucht. Maar voor wie toeristen (en Zeeuwen) een alternatief biedt voor zee en strand zijn het fantastische dagen. Winkeliers, musea en attracties steken de vlag uit. „Slecht weer? Voor ons is dit hele maal top!" Evy Lokerse verdient haar boterham niet met de verhuur van strandstoelen, dat is wel duide lijk. Het koele, grijze weer zorgt deze vakantie voor topdrukte bij het Klok'uus in 's-Heer Arends- kerke. Wie 's ochtends ziet dat het geen weer is om naar het strand te gaan en diezelfde dag met kinderen naar de binnen- en buitenspeeltuin wil gaan heeft dikke kans van een koude kermis thuis te komen. De reserveringen stromen binnen. Een dagje van tevoren plannen is aan te raden. „Zolang het geen strandweer is, is het hartstikke druk We heb ben volop de ruimte, dus de ander halve meter maatregel is op zich geen probleem. We mogen ietsje minder mensen toelaten. Perso neelstekort is een groter probleem. Daardoor kunnen we niet alle ruimtes openstellen." Heel Nederland „Utrecht, Maastricht, Tilburg, Arn hem, Dordrecht, Middelburg, Apeldoorn." Bennie Vermandel van het Industrieel Museum Zee land in Sas van Gent kan nog wel even doorgaan. ,,Doordat mensen moeten reserveren kan ik zien dat we heel Nederland over de vloer krijgen." De invloed van het weer is goed merkbaar, zegt Bennie Ver- mandel. ,,Al de hele maand is het topdrukte." Hij schat dat het deze zomer 50 We merken dat de toeristen de Goese binnenstad goed weten te vinden Al vanaf het moment dat Limburg getroffen werd door overstromin gen wist Siemco Louwerse dat hij met het Watersnoodmuseum iets moest doen. ,,We hebben toen bus- sen neergezet in het museum waarin mensen wat kunnen done ren en bij het reserveren van een entreekaartje kunnen mensen kie zen of ze een euro extra voor Lim burg betalen." Teller tikt aan En nu het regenachtig weer is en er automatisch meer bezoekers de weg naar het museum in Ouwer- kerk weten te vinden, tikt de teller lekker aan. ,,We zitten nu om en nabij de 10.000 euro, maar dat be drag loopt nog verder op. We bekij ken hoe lang we nog doorgaan. We hebben geen streefbedrag", zegt Louwerse. Het geld gaat recht streeks naar giro 777. Het museum zet zich ook op een vrijdag 20 augustus 2021 Als je zoekt naar een baan, is dit de tijd. Zeeuwse bedrij ven zoeken zich een ongeluk naar mensen, maar kun nen ze niet of nauwelijks vinden. Voor bepaalde functies zetten ze daarom een nieuwe methode in: open hiring. Ofwel: een baan zonder sollicitatiegesprek. Elke drempel om werk te vinden of medewerkers aan te nemen is daarmee weg. De Zeeuwse economie draait op volle toeren. Het is op aller lei manieren zichtbaar. Het aantal vacatures groeit, het aantal werkloosheidsuitkeringen daalt en de moeite die werkgevers moeten doen om mensen te vinden, neemt toe. Een relatief nieuwe manier die Zeeuwse bedrijven inzetten om het groeiend personeelsprobleem op te lossen is open hiring. Daarbij mel den werkzoekenden zich rechtstreeks aan voor een vacature. Een sollicitatiegesprek hoeft niet meer. Opleiding, ervaring en arbeidsverleden tellen niet meer mee. Een positieve ontwikkeling. Eén waarbij het mes aan twee Zeeland krijgt er zeven lokale zonnedakprojecten bij in Ka- pelle, Kloosterzande, Middel burg, Oostburg, Sint Kruis en Wissenkerke. In Oostburg zijn er twee gepland. Frank Balkenende Middelburg Opnieuw is schade ont staan aan de Oostkerk in Middelburg. Nadat drie weken geleden de eeu wenoude stoep kapot werd gereden, is nu een zuil voor de ingang afge broken. Geen vandalisme, zegt directeur Leo Hannewijk van de Oostkerk, maar een ongeluk. Bij het op hangen van banieren aan de Oostkerk voor de ex positie World Press Photo heeft de hoogwer ker de zuil geraakt. Die is daardoor halfverwege af gebroken. Dat wordt door het betrokken bedrijf met Stichting Monumenten Bezit opgelost. RILLAND Lewedorp Woning twee keer beschoten De politie zoekt getui gen van een schietinci dent in Lewedorp. In de Roompotstraat werd woensdagmiddag een woning beschoten. Dit huis was op 12 augustus ook al doelwit van onbe kende schutters. Beide keren werd een ruit be schadigd. De politie zoekt naar informatie die kan leiden naar de dader(s) en vraagt de genen die wat is opge vallen zich te melden. Dat kan via 09008844, via Meldmisdaadano- niem.nl of via WhatsApp (06-12207006). Het zaaknummer is 2021 220569. Sombere Theo Giele Goes -Ruurt van der Wel In heel Zeeland lopen er succes volle acties om getroffen Lim burgers te steunen met vooral spullen, op Schouwen-Duiveland zijn er inmiddels aardige geldbe dragen opgehaald. Bezoekers van het Watersnoodmuseum hebben inmiddels al rond de 10.000 euro gedoneerd. ,,Dat geld gaat rechtstreeks naar het nationaal rampenfonds." Valeska Nastaly Ouwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30