Dino Fabriek MEDIA CULTUUR 25 LEUKSTE PETER R. DE VRIES worden. Toen was ik 19, of zo. Dat riep ik in een tijd dat internet en di gitalisering nog niet bestonden, trouwens. Het speelveld was kleiner. Maar ik heb lang aan de zijde van John gewerkt en veel geleerd, zowel op het creatieve als op het zakelijke vlak. John wil het uiterste eruit ha len. Zijn we er nu echt, of moet het nog beter? Of het nu om Utopia ging, of om alle details bij The Voice, het kan echt beter. Binnen het vak pre senteren ben ik waar ik wil zijn. De meeste collega's zijn ook wat ouder, kijk naar Martijn (Krabbé), Wendy (van Dijk), Robert ten Brink. Het meest geniet ik van grote studio shows. Als die deuren opengaan, het moeten performen en presteren, de druk daarvan zoek ik graag op. Ik houd van die prikkel." AMBITIE „Uiteindelijk zou ik toch de inter viewkant op willen. Ik maak daar geen haast mee, maar het lijkt me heel leuk. Ik heb een tijd geleden al interviewtrainingen gedaan. Het is vooral 'kun je luisteren?' Ik weet niet of ik er geschikt voor ben. Dat moe ten anderen nog vinden, maar ik heb het idee dat mensen zich snel bij mij op hun gemak voelen. Voor het pro gramma Ik neem je mee had ik een vrouw in de auto. We gingen op weg naar een boekpresentatie. Ze was terminaal ziek en zou haar dochter achterlaten. Ze wist dat ik op mijn 28ste mijn moeder had verloren. Het was een emotioneel gesprek, waarop ik veel reacties heb gekregen. Ik zou graag verhalen vertellen, met be kende of onbekende mensen; zoals De Stoel van Rik Felderhof vroeger." FUSIE ,,Ik was niet verrast door de voorge nomen samenwerking van Talpa en RTL. Ik juich die toe. Die komt het televisielandschap alleen maar ten goede. We komen van Nederland 1, 2 en 3. Toen kwamen de commercië- len, de ondemandplatforms. Het is niet gek dat er op een gegeven mo ment ook iets uit moet. Als je minder zenders vult, worden de pro gramma's beter. Er wordt nog steeds massaal televisie gekeken: voetbal, series, groot entertainment. Maar je kunt dan selectiever zijn." FAMILIE ,,Ik denk dat het een voordeel is dat ik een vrouw (Renate Gerschtano- witz, ook presentator; red.) heb die in hetzelfde vak zit en gewend is met bekendheid om te gaan. We leven al lebei ons eigen leven, maar maken ook tijd voor elkaar. Wel heb ik altijd het idee dat ik meer mijn best moet doen voor haar dan andersom. Dat is goed voor mij, hoor. Ik vind het al gauw saai, dus het is goed dat zij me laat voelen dat het allemaal niet van zelfsprekend is. We willen onze zo nen (van 11 en 13) ook opvoeden zo als mijn ouders dat bij mij hebben gedaan. Mijn moeder kon genieten van kleine dingen. Dan bracht ze me 's morgens naar het hockeyveld en stopten we onderweg ineens. 'Kijk', zei ze en dan wees me op de dauw op de grasvelden: die gloed, schitterend. Ik kan van veel genieten. Dat heb ik van haar. Ik rijd dadelijk naar Weesp. Langs de weg tussen Bussum en Weesp heb ik met mijn moeder bij een bevriende boer een kastanje boom geplant. Toen was ik 14. Ze zei toen: 'Voor de rest van je leven als je hier langsrijdt, zul je denken aan dit moment.' Het klopt, ik rijd er vaak en kijk altijd. En ik geniet ervan." Car Wars, vanaf vanavond elke vrijdag om 20.40 uur bij SBS 6 TICKETS.NL Deze unieke experience mag je niet missen! Professor Diffeloor is al jaren bezig met het laten terugkeren van de dino op aarde. Aan de hand van bricks probeert hij het DNA te klonen en de dino terug te laten keren. Lukt het hem? Theater, verschillende activiteiten en zestig beelden gemaakt van ruim 2 miljoen steentjes. In de zomer van 2021 te ontdekken in De Fabrique in Utrecht! Ontdek deze unieke dino experience in een wel heel bijzondere omgeving. bestel snel op leukstetickets.nl/dino-pzc vrijdag 20 augustus 2021 zarre is - je ook bij Winston Gerschtanowitz (l), bekend van Miljoe nenjacht (m), pre senteert Car Wars, waaraan onder meer Leontien van Moorsel (r) mee doet. FOTO'S SBS6, RTL Ruim een maand na het overlijden van Peter R. de Vries is Winston Gerschta nowitz nog veel met zijn oud-collega bezig. De twee werk ten vijftien jaar samen en hadden nog regelmatig con tact. ,,Het blijft on werkelijk dat iemand die zo goed wilde doen, uit de weg ge ruimd wordt en er dan zomaar niet meer is. Waanzin. Het bi s - en dat zag Pim Fortuyn en Theo van Gogh - dat dit momenten zijn waarop de wereld even stilstaat. We vin den saamhorig met z'n allen dat dit niet kan, maar de wereld een paar weken weer door. Ogenschijnlijk dan, hè, want ik denk dat heel veel mensen nog den dat elke maakt me heel boos en verdrietig.'' voor de Van 12 juli t/m 29 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25