1 A 'Vrouwen konden weten hoe Kelly was' 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV \r Quote van de dag Groetjes van een moeder die ineens om veel jankt Winston Gerschtanowitz (44) presenteert vanaf vanavond het nieuwe programma Car Warswaarin hij net als met Marble Mania teruggrijpt naar jeugdsentiment. Een gesprek met de televisiemaker in zes hoofdstukken. Als hij ooit nog een carrièreswitch over weegt, zou Jan Slagter zonder problemen marktkoopman kunnen worden. ,,Kom op Mediamarkt en Coolblue'', bulderde hij woens dagmiddag op NPO 1 tijdens de inzamelingsactie van Omroep MAX voor Limburg, waar vijf weken na de overstroming de machines nog steeds volop staan te loeien om de huizen en winkels droog te krijgen. ,,Er zijn wasmachines nodig. En magne trons.'' Het is natuurlijk een grapje, dat van die carriè reswitch. Ik dank als tv-kijker God op mijn blote knietjes dat Slagter ooit Omroep MAX is begon nen en er nog steeds zit. Anders zouden program ma's als We Zijn Er Bijna, Heel Holland bakt, Dokter Deen, Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen en Denkend aan Holland er vast en zeker niet zijn ge weest. Daarnaast is hij een charismatisch en vurig pleitbezorger voor de hele publieke omroep, een eigenschap die opvallend afwezig is bij de bobo's in het NPO-bestuur. En, ook niet onbelangrijk: Slagter voelt feilloos aan hoe je als omroep een factor van betekenis kunt zijn en blijven in een tijd dat lineair tv-kijken afkalft. Hij kijkt om zich heen in de maatschappij waar hulp nodig is en stroopt zijn mouwen op. Vergelijk dat eens met KRO-NCRV, die er denkt te zijn door hippe termen als 'duurzaamheid' en 'di versiteit' te omarmen. Of met AvroTros, dat een nieuw 'mintgroen, dynamisch' logo liet ontwer pen om zijn programma's 'dichter bij de kijker te brengen'. Ik verzin dit niet, hè. Er werd destijds zelfs een persbericht over rondgestuurd. De inzamelingsactie Max voor Limburg was woensdagmiddag en -avond over drie program ma's verdeeld, waaronder Op1. Er zat nogal wat overlap in de drie shows en ik zou Jan Slagter en Dionne Stax niet direct willen uitroepen tot pre sentatieduo van het jaar, maar de verhalen van be stuurders, hulpverleners en getroffen bewoners deden hun werk. De Geul, die vijf weken geleden woest kolkte, mag dan inmiddels weer een onoog lijk stroompje zijn en de focus van de media mag zijn verlegd naar Afghanistan, maar dat betekent niet dat ze in Limburg klaar zijn. Het opbouwen gaat nog tijden duren. Verzekering en overheid dekken lang niet alle schade. Ook kwam Slagter met een schrijnend verhaal over malafide verzeke ringsmakelaars, die ondernemers bewust de ver keerde verzekering hadden verkocht. Aan het einde van de avond stond er 2 miljoen euro op de teller. Coolblue en Mediamarkt bleken immuun voor de charmes van Jan. Vooralsnog. Van Veen in podcast Wissel bij Voice Kids' PROCES R. KELLY CAR WARS „Bekende Nederlanders die tegen el kaar strijden met op afstand bestuur bare auto's. Na Marble Mania, het knikkerprogramma, snapte ik dit idee heel goed. Je gaat ermee terug naar je jeugd. Het verbindt genera ties. Ik deed het vroeger ook. Dan stond ik langs een baan in Abcoude een auto ritjes te laten maken. The Hornet had ik. Net als bij Marble Mania wilde ik wel weten wat precies de bedoeling was, maar ik ken John (de Mol) inmiddels goed genoeg om te weten dat hij nooit zomaar iets doet. Het wordt zo groot aangepakt. Auto's die van daken vliegen, door brandende hoepels, van een schans. En met Najib Amhali, René Froger, Herman den Blijker, Leontien van Moorsel en Robert Doornbos hebben we een te gek deelnemersveld. Kin derachtig? Dat is het dus niet. In dit project is enorm geïnvesteerd. Het is geweldig om het fanatisme te zien bij de BN'ers. Ze willen ook echt beter worden. Het is een uitdaging om nostalgie aan het heden te koppelen, maar met Marble Mania is het ook ge lukt. Knikkers, auto's, je kunt er de nigrerend over doen, maar loop eens een dag mee. Zestig man op de werk vloer, zeventien camera's; het is zó'n disciplineproject, met allemaal men- sen die een schakel vormen in een megaproductie." KOFFERTJE ,,Er is niets leukers dan winnaars overvallen met een koffertje met een geldbedrag. Ik doe het al zeventien jaar, waarvan de laatste vijftien bij Miljoenenjacht. Ik ben in alle uithoe ken van Nederland geweest, van Ameland tot Zeeland. Ik rijd op een zondag wel eens 500 kilometer heen en weer, maar met een grote glim lach; om de winnaars die verbouwe reerd op de bank zitten met een ge zicht van 'wat gebéurt hier?' Het is zelden voorgekomen dat er niemand thuis was. Eén keer kwam een win naar dronken aangefietst toen we net wilden weggaan. Reacties krijg ik bijna dagelijks. Sta ik te tanken, hoor ik de medewerker van het pompsta tion ineens zijn postcode omroepen. Dat is humor. Ik hoop dat ik ermee nog lang kan doorgaan." PRESENTEREN M ,,Ik ben veel grijzer dan ikoud ben, hè, haha. Pas 44. Ik heb hefegefukilt ik zoveel al heb kunnen doen. Ik P' wilde al vroeg presenteren, maar Joop van den Ende zei tegen' me 'blijf nog maar even acteren, dan blijf je op het podium'. Acteren was voor opmaat richting presenteren e: visie maken. Ik heb ooit geroepen de beste maker van Nederland te Slaate - Chantal Janzen heeft er moeite mee om haar zoon James (12), die naar de middelbare school gaat, uit te zwaaien. vrijdag 20 augustus 2021 RADIO Jan van Veen (76) komt met een nieuwe podcast. Hij presenteert vanaf 17 okto ber wekelijks een digitale jeugdversie van zijn iconische programma Candlelight. Hij leest erin ge dichten voor van tieners. TELEVISIE Martijn Krabbé stopt met het presenteren van The Voice Kids. De presentator vindt het tijd om de talentenjacht aan nieuw pre sentatietalent te gunnen, zo zegt hij. Hij geeft het stokje door aan Buddy Vedder en Jamai Loman. 'Ik houd van het moeten presteren' Dennis Jansen SSVSttCi» De vrouwen die de Ameri kaanse zanger R. Kelly (54) beschuldigen van misbruik, wisten precies wat hun te wach ten stond toen ze iets met hem begonnen. Dat stelde de ad vocaat van de zan ger woensdag in de rechtbank van New York tij dens de eerste zitting in het proces tegen Robert Kelly. ,,Hij heeft hen niet gerekru teerd, het waren fans. Ze zijn zelf op meneer Kelly afgeko men'', aldus Nicole Blank Bec ker volgens de Chicago Tribune. ,,Het was geen geheim dat me neer Kelly meerdere vriendin nen had, daar was hij heel open over." De advocaat stelde dat de meisjes - de meeste waren tieners toen ze iets met Kelly kregen - 'tegen hun vriendin nen wilden opscheppen dat ze iets hadden met een superster'. De aanklager beschuldigt Kelly ervan dat hij een netwerk zou hebben opgezet om seksueel misbruik, mensenhandel en om- koping te plegen. De zanger heeft gezegd onschuldig te zijn aan het leiden van een crimi nele onderneming om meisjes en vrouwen te ronselen voor seks. Mocht hij schuldig wor den bevonden, dan kan hij een celstraf van tien jaar tot levens lang krijgen. Ook een vermeend slachtoffer kwam in de zitting aan het woord. Zij vertelde dat zij 16 was toen ze een seksuele rela tie kreeg met de toen 42-jarige Kelly. Nadat ze hem haar leef tijd had verteld, zou Kelly haar hebben opgedragen tegen an deren te zeggen dat ze 19 was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24