Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT 23 nu doet ze alweer gooi naar wereldrecord5000meter roem", zei Hassan al meerdere ke ren, ook kort na haar glansrijke op treden in Tokio. Ze sport voor de uitdaging die ze erin vindt. Voor de uitdagingen die ze al lopend kan aangaan. Het is de reden dat in het leven van Hassan alles nu alweer om de sport draait. Niet op haar lauweren rusten, niet in quizzen op televisie opdraven, maar opnieuw trainen, eten, slapen, vliegtuig in, vliegtuig uit - dromend van loophistorie. Hassan hoopt haar seizoen zo mogelijk nog meer glans te geven, vrijdagavond laat aan de Ameri- kaanse westkust, als het in Ne derland 7.00 uur op zaterdagoch tend is. Bij de Prefontaine Classic in Eugene valt ze, een dag voor de Diamond League-wedstrijd op dezelfde baan, het wereldrecord op de 5000 meter aan. Vrij vlug daarna stapt ze in het vliegtuig om op hoogte te trainen in het Zwitserse Sankt Moritz. In Brussel, op vrijdag 3 septem ber, onderneemt ze vervolgens een tweede wereldrecordpoging, ditmaal op de 10.000 meter. De Diamond League-finale in Zürich een week later staat ook al met potlood in haar agenda, als af sluiting van haar intense baan- seizoen. Ze staat volledig achter de aan kondiging van de recordpogingen in Eugene en later Brussel. Maar zeker niet alle trainingen in Utah de voorbije week waren raak. De zes races (waarvan drie finales) in acht meeslepende dagen in Tokio hebben hun sporen achtergelaten. De energie slurpende focus, de jet- lags, de wereldwijde aandacht tij dens en na de Spelen: het is alle maal in haar hoofd en lijf gekro pen. Dus het wordt ook voor Has- san en coach Tim Rowberry de vraag of ze de uitstekende vorm door kan trekken. Maar ze wil er in elk geval vol voor gaan. In Eugene hoopt ze de 5000 meter sneller af te leggen dan 14 minuten en 6,62 seconden. Dat is namelijk de huidige mondiale toptijd, sinds vorig jaar op naam van Letesenbet Gidey, de Ethiopi sche die Hassan rondenlang ver geefs probeerde te slopen met een strak tempo op de olympische 10.000 meter. Het persoonlijk en tevens Europees record van Has san zelf is 14.22, gelopen in 2019 in Londen. Op de baan heeft Hassan al de wereldrecords op de Engelse mijl en de uurloop in bezit. Om daar een derde aan toe te voegen, moet ze de 5000 meter lopen met een snelheid van bijna 21,3 kilo meter per uur. De volgende uitdaging in haar sportieve leven. VRIENDEN LOTERIJ vrijdag 20 augustus 2021 Twee keer goud, één keer brons: trots toont Sifan Hassan haar olympische oogst tijdens de huldiging van de Nederlandse equipe. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23