Vitesse overleeft knotsgekke 20 M m CONFERENCE LEAGUE Donderdag spelen Feyenoord en IF Elfsborg in Zweden nog een keer tegen elkaar, maar nu al is overduidelijk wie de groepsfase van de Conference League haalt. Feyenoord was heer en meester. Kort Schelling grijpt naast zege Ide Schelling (23, foto) heeft in de eerste etappe van de Ronde van Noorwegen net naast de zege gegrepen. De coureur van Bora-hansgrohe moest na een rit over 151 ki lometer tussen Egersund en Sokndal in de eindsprint zijn meerdere erkennen in de Brit Ethan Hayter (Ineos Grenadiers). Mike Teunissen (Jumbo-Visma) finishte als ze vende. Hayter leidt meteen het klassement. Schelling volgt op 5 seconden. Afghaans international dood Zaki Anwari, international van Afghanistan, is maandag op de luchthaven van Kabul om het leven gekomen bij een val van een Ame rikaans vliegtuig. Sinds de Taliban de macht grepen, zijn grote groepen mensen naar de luchthaven Kabul gestroomd om het land te ontvluchten. Op videobeelden was te zien dat velen meerenden met een rijdend trans portvliegtuig. Anwari zou uit een Boeing C- 17 van het Amerikaanse leger zijn gevallen. Groeneveld naar Villarreal Arnaut Danjuma Groeneveld (24, foto) ver volgt zijn loopbaan in Spanje. De Neder landse aanvaller heeft voor vijf seizoenen getekend bij Villarreal, de winnaar van de Europa League. Villarreal neemt de twee voudig Oranje-international en oud-speler van Club Brugge, NEC en PSV over van de Engelse club Bournemouth, dat net niet wist te promoveren naar de Premier League. Flitsen Rivalen Augustus Bacuna In de rust was er een klaterend ap plaus en na afloop deed de aanhang van Feyenoord dat nog eens dunne tjes over. De Rotterdamse ploeg verwende de Kuip met een klin kende overwinning tegen de num mer vier van de Zweedse competi tie. De terugwedstrijd donderdag in Boras zal een formaliteit zijn. IF Elfsborg is een maatje te klein voor dit Feyenoord. De Conference League mag dan het derde toernooi in Europa zijn, het is voor de Rotterdammers iets om naar uit te kijken. In 2014/2015 overwinterde de club voor het laatst in Europa, destijds onder lei ding van Fred Rutten. Die wilde Feyenoord destijds een andere speelstijl aanleren, maar slaagde uiteindelijk niet. Arne Slot is met dezelfde intenties neergestreken in Rotterdam en de bij AZ wegge stuurde trainer is al een heel eind op weg met zijn spelersgroep. Als de clubleiding Slot nog enkele ont brekende bouwstenen geeft, vooral om de selectie noodzakelijkerwijs breder te maken, kan het ingezette proces nog meer versneld worden. Toen al duidelijk was dat Steven Berghuis niet meer zou terugkeren bij Feyenoord, maar de verkoop prijs nog een twistpunt was, had Slot opvolger Alireza Jahanbakhsh al lang en breed klaarstaan achter de coulissen. De international van Iran was voor een habbekrats, iets meer dan een miljoen euro, op te halen bij Brighton, maar Feyenoord kon echt pas toeslaan op het mo ment dat het geld voor Berghuis binnen was. Slot hoopte maar dat Jahan- bakhsh niet op de valreep voor zijn neus zou worden weggekaapt, de clubleiding durfde het kleine be- Quote van de dag 'Ik wil het niet meer horen. Als je echt gelooft wat je zingt, ben je een idioot.' Voor Vitesse gloren zes mooie Eu ropese wedstrijden, door het goede resultaat van giseravond in Brussel. De eerste wedstrijd tegen Ander- lecht in de play-offs van de Confe- rence League heeft uitgewezen dat Vitesse absoluut niet onder doet voor de gevallen Belgische topclub. Wel baart de zwakke, chaotische Arnhemse defensie grote zorgen voor trainer Thomas Letsch. Zichtbaar gespannen en wellicht onder de indruk van de atmosfeer begon Vitesse zwak aan de uitwed strijd tegen Anderlecht. Al na tien minuten keek Vitesse tegen een achterstand aan. Francis Amuzu klopte Maximillian Wittek in de lucht, schoot tegen doelman Mar kus Schubert, waarna Benito Ra man deze kans simpel afkon ma ken: 0-1. De Arnhemmers kwamen na een halfuur op schitterende wijze op gelijke hoogte. De dropkick van rechtsback Eli Dasa, terug in het elftal na een blessure, vloog strak in de kruising. Lang kon Vitesse daar niet van genieten. Drie minuten la ter leidde Anderlecht alweer. Amuzu ontsnapte aan de defensie en bediende Raman: 2-1. Dat de Belgische aanvaller niet al voor rust zijn derde van de avond had gemaakt, was een klein won der. Raman kon in de 43ste minuut zo doorlopen richting Schubert, maar via de rechtervoet van de Duitse keeper belandde de bal op de paal. Gelijkmaker De tweede helft was iets meer dan dertig seconden onderweg toen Ni kolai Baden Frederiksen Vitesse op vrijdag 20 augustus 2021 WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Pedro Rodri guez heeft AS Roma ingeruild voor stadge noot SS Lazio. De laatste keer dat de rivalen uit Rome zaken met elkaar deden was in 1985, toen doelman Astu- tillo Malgioglio de overstap van Roma naar Lazio maakte. Oranje-aan- valster en ster van Barga Lieke Martens, maakt kans om bij de UEFA tot Europees voet balster van het jaar te worden uitgeroepen. 26 augustus is de winnares bekend. 2! Juninho Ba cuna (24), in ternational van Curagao en geboren in Groningen, ver ruilt het En- Manner van Slot niet te stoppen J Feyenoord J Elfsborg Mikos Gouka Rotterdam I Feyenoord - IF Elfsborg 1 25. Sinisterra 1-0 30. Jahanbakhsh 2-0 37. Sinisterra 3-0 48. Sinisterra 4-0 58. Linssen 5-0 Opstellingen Bijlow (80.) Rönning Pedersen Larsson Trauner 75. Lagerbielke Senesi Vaisanen Malacia McVey Toornstra Strand Til Romer Kökgu Holst (61.) 75. Fer Gojani Jahanbakhsh 46. Olsson 67. Bozenik Alm Linssen 46. Bernhardsson Sinisterra Frick 82. Marciano 79. Ndione Okkels 74. Holmén Scheidsrechter: Pawson (Eng) gelse Hudders- field Town voor de Schotse landskampioen Rangers FC. VVV-spits Georgios Giakoumakis lijkt op weg naar Werder Bremen. De Griek, vorig seizoen topscorer van de eredivisie, is al in de Duitse stad geweest om kennis te maken met de club uit de tweede Bundesliga. Bayern München lijkt dit weekeinde tegen 1. FC Köln niet over Manuel Neuer te kunnen beschikken. De doelman heeft een enkel blessure overgehouden aan de dinsdag ge wonnen (3-1) wedstrijd om de Duitse Super cup tegen Borussia Dortmund. —Coach Jürgen Klopp van Liverpool roept de eigen aanhang op te stoppen met homofobe liederen. Vitesse krijgt volgende week in Arnhem een goede kans om er een mooi internationaal seizoen van te maken. Door het gelijk spel van gisteravond in België tegen Anderlecht (3-3), na een doldwaze slotfase, heeft de for matie van trainer Thomas Letsch zicht op een plek in de groepsfase van de Conference League. Julian Droog Brussel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20