II Walcheren Feyenoord Vitesse Spetterende handelsoorlog m Kabinet bekijkt opties namaak CONFERENCE LEAGUE PLAY-OFFS walst over Elfsborg heen en is dicht bij de groepsfase geeft in slotfase zege uit handen: 3-3 Het kabinet zoekt naar mogelijk heden om gestrande evacués als nog naar het vliegveld te krijgen. In het eerste Nederlandse vlieg tuig dat gisteren met 79 mensen Kaboel verliet, zaten voornamelijk Duitsers. Aan boord zaten slechts negen Nederlanders. Dat waren de enige landgenoten die het vliegveld wisten te bereiken. ,,Als een vliegtuig in Kaboel landt, is er maar een half uur tot maximaal een uur de tijd voordat het weer moet vertrekken", legt een woordvoerder van Defensie uit. ,,We kunnen niet wachten op mensen, maar willen ook niet leeg terugvliegen. Daarom nemen lan den ook evacués van elkaar mee." Nu de militaire vluchten op gang komen, breekt het kabinet zich het hoofd over de vraag hoe het ervoor kan zorgen dat mensen die op de evacuatielijst staan ook daadwerkelijk op Hamid Karzai International Airport kunnen ko men. Aan de Tweede Kamer werd gisteren gemeld dat zij het vlieg veld 'op eigen kracht' moeten be reiken. ,,Natuurlijk kijken we met Bui tenlandse Zaken naar alle moge lijkheden die er zijn, maar het komt de veiligheid niet ten goede als ik daar in het openbaar iets over zeg", zei demissionair minis ter Ank Bijleveld van Defensie. Volgens ingewijden worden 'alle opties tegen het licht gehouden'. Zo wordt besproken of mensen 'in de directe omgeving' van het vliegveld kunnen worden opge haald. Het is onduidelijk of de 62 commando's en mariniers, die woensdagavond met een nood team van de ambassade aankwa- Het is niet meer zo chaotisch als begin van de week, maar het is geen Schiphol men in Kaboel, daarbij een rol gaan spelen. ,,De lijn is: dat kan niet", zegt een woordvoerder. Aan de Kamer liet het kabinet eerder al weten geen militaire missie te gaan optuigen om mensen uit Af ghanistan te halen. ,,De situatie op het vliegveld is nog steeds erg gespannen. Het is niet meer zo chaotisch als begin van de week, maar het is zeker geen Schiphol", zegt een defensie woordvoerder. ,,Af en toe breken mensen door de beveiligings muur heen. Amerikaanse solda ten proberen de orde te bewaken." »P3 De weerrapporten spreken boekdelen. Deze vakantie schijnt de zon vele uren minder dan vorig jaar. Maar niet iedereen moppert over het weer. In binnensteden, zoals hier in Goes, kun je over de koppen lopen, attracties zien meer bezoekers, reisbureaus hebben meer klanten. zeeland 2 Moskou verklaart Franse champagne tot namaak »'p18 vrijdag 20 augustus 2021 21°C SLECHT IJDEN P20-21 Evacués komen moeilijk op vliegveld Het is Afghaanse tolken, hel pers, lokaal ambassadeperso neel en hun gezinnen die naar Nederland mogen tot nu toe niet gelukt om op het vliegveld van Kaboel te komen. Ook Ne derlanders slagen er maar mondjesmaat in de evacuatie- vluchten te bereiken. Hanneke Keultjes Sander van Mersbergen Den Haag Defensiewoordvoerder P20-21 Zaterdag een droge dag Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1