♦5JX Verkoop campus 'voor 1,1 miljard' O O O lil 18 ECONOMIE HANDELSOORLOG BUBBELWIJN Frankrijk en Rusland zijn verwikkeld in een spetterende veldslag, met als inzet champagne. Moskou heeft de Franse bubbelwijn wettelijk tot 'namaak' verklaard. Kort Corona treft vooral winkels in centra grote steden De leegstand in de stadscentra van grote ste den is de afgelopen maanden toegenomen. Die steden hebben volgens onderzoeksbu reau Locatus meer te lijden onder de gevol gen van corona dan andere winkelgebieden. Zo winkelen mensen liever dicht bij huis, blijven toeristen weg en zijn mensen meer online gaan winkelen. De middelgrote ste den hadden het voor corona juist zwaar, maar daar loopt de leegstand terug. Die ste den profiteren van de hang van consumen ten om dicht bij huis te blijven en te drukke gebieden te mijden. Bank overweegt beursgang om aan kapitaal te komen Triodos Bank zoekt naar nieuwe manieren om aan kapitaal te komen en sluit daarvoor een beursgang niet uit. Dat zei topman Je roen Rijpkema bij de presentatie van de halfjaarresultaten. De op duurzame investe ringen gerichte bank werd groot door speci ale certificaten uit te geven. De vraag naar die stukken - een soort alternatief voor aan delen - is tijdens de crisis ingestort, waar door het financiële concern zich genood zaakt zag de handel erin op te schorten. De topman erkent dat het erg onwelkom is voor investeerders dat ze hun stukken nu niet kunnen verkopen, maar een andere oplos sing is er volgens hem niet. Werkgever wil volgend jaar 2,8 procent meer loon geven Werkgevers in Nederland willen hun perso neel in 2022 een gemiddelde loonsverhoging van 2,8 procent geven nu de markten her stellen van de crisis. Dat meldt een onder zoek van Willis Towers Watson. De consul tant deed in het internationale salarisonder zoek navraag bij 426 Nederlandse bedrijven. De beoogde loongroei volgend jaar is hoger dan de verwachte inflatie van 2,1 procent. Ook zouden de lonen volgend jaar harder stijgen dan dit jaar. In 2021 gaan de lonen ge middeld met 2,4 procent omhoog. Adyen Just Eat Takeaway De maaltijdenbe zorger deed in de voorbije han delsdagen ook al goede zaken. Shell Het olie- en gas- concern kampte met de aanhou dende daling van de olieprijzen. Arcelor Mittal *Dit is geen champagne f fff, het wordt geen H ^^^^^goed jaar'', ver zucht wijnboer Xavier Muller. ,,We gaan in sep tember oogsten, maar ik zie nu al dat er weinig druiven zijn. Dat komt door de vorst en de regen van de afgelopen maanden. En met een kleine oogst kunnen we maar weinig champagneflessen vullen.'' Muller leidt een coöperatie van 78 wijnboeren die de Mailly Grand Cru champagne maken, ten zuid oosten van Reims. En de oogst is niet zijn enige zorg. ,,We produce ren zo'n 500.000 flessen per jaar. Daarvan gaan er normaal ruim 20.000 naar Rusland. Maar nu dus even niet.'' De export naar Rusland is na melijk stil komen te liggen. Mos kou heeft de Franse champagnes in de ban gedaan. ,,We snappen er niets van'', zegt Muller. ,,We weten niet waarom ze het doen. Van de ene op de an dere dag was er die Russische wet.'' Ruim een maand geleden werd in Rusland de wet '345 FZ' van kracht. In het kort komt die erop neer dat Franse champagnes zich in Rusland géén champagnes De High Tech Campus Eindho ven was sinds maart 2012 eigen dom van de Nederlandse inves teerder Marcel Boekhoorn. Waar dergelijke grote deals doorgaans passen bij investeringsmaat- schappijen, heeft Boekhoorn de campus zelf verkocht en het is dus ook kassa voor hem persoon lijk. ,,Dit is natuurlijk een super deal'', jubelt hij tegenover zaken blad Quote. Jan Willem Neggers, mana ging director van de High Tech Campus: ,,Marcel Boekhoorn was door zijn persoonlijke inte resse in techniek en innovatie, en zijn enorme ervaring in de za kenwereld, een zeer betrokken aandeelhouder. Hij heeft een be langrijke rol gespeeld bij de ont wikkeling van de campus als broedplaats om te innoveren." Investeerder Marcel Boek- hoorn heeft de campus, waar de hoofdkantoren van NXP, Signify en Philips Nederland zijn geves tigd, nu verkocht aan de Ameri kaanse investeerder Oaktree Ca pital Management. De nieuwe investeerder zegt zich de ko mende jaren te willen inzetten om de campus en - zowel be staande als nieuwe - huurders te laten groeien. In 2005 werd Marcel Boek- hoorn met één deal een bekende Nederlander en extreem vermo gend. Met de verkoop van tele- combedrijf Telfort, dat hij in 2004 voor 80 miljoen euro had gekocht, verwierf de toen 46-ja- rige ondernemer in één klap 500 miljoen euro. LEEGSTAND TRIODOS SALARISONDERZOEK o Het betalings- bedrijf voerde de schaarse stijgers aan in de hoofdindex. •UK 4K UK De staalmaker ging hard onder uit in reactie op een flinke afkoe ling van de grondstofprijzen. vrijdag 20 augustus 2021 Ceci n'est pas du Frank Renout Reims §Sm Investeerder Marcel Boek- hoorn heeft met de verkoop van de High Tech Campus een van de grootste vastgoed transacties van de Neder landse geschiedenis gesloten. Bronnen bevestigen tegenover deze krant dat de deal om 1,1 miljard euro gaat. Marcia Nieuwenhuis Bennekom E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18