Uw corona vakantie: vertel! P 9 Bezoekers Zandvoort kunnen overnachten bij circuit Meerdaagse festivals zijn verboden, maar fans van de Formule 1 kunnen straks slapen op een camping bij het circuit. De evenementen branche ontploft. donderdag 19 augustus 2021 Frank Poorthuis IN QUARANTAINE DAG 523 Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. r ^as je op voor de vliegende briga- rdes!'' Het was mijn Duitse buur man, meestal een redelijk koele kikker, die ons weer even op scherp zette, voor we eind vorige week van ons vakan tieadres naar huis reden. Hij had de vorige avond op het Duitse journaal gehoord dat politie in de grensstreek vakantiegangers van de weg plukt voor coronacontroles. Nou hadden we paspoorten en gele vac cinatieboekjes bij ons, maar het maakt je altijd toch even onzeker. Vooral omdat, laat ik eerlijk zijn, ik nog steeds met een eigen handig vervalst vaccinatiebewijs rondrijd. (Het RIVM heeft drie maanden na dato mijn tweede inenting nog steeds niet gere gistreerd). Bovendien was ons de eerste da gen van ons verblijf in Duitsland al wel ge bleken dat de Duitse coronacheckers erbo venop zitten. We hadden naar ons idee al les netjes voor elkaar, ons bij alle behörden aangemeld en de kleintjes door de test straat gehaald, maar tot drie keer toe wer den we de eerste dagen gebeld om de nega tieve testbewijzen van onze kinderen in te sturen. En in te sturen en nog eens in te sturen. Ze kwamen kennelijk maar niet door. Tot het bellen uiteindelijk ophield en we dus concludeerden dat het gelukt was. Daarna hebben we overigens nergens meer last van gehad, geen politiecontro les, geen rare vragen of opmerkingen, geen eieren naar onze Nederlandse auto. Ergens midden in onze vakantie kwamen Neder landse vrienden langs, rechtstreeks uit het toen nog diepdonkerrode westen van het land. ,,En'', vroeg ik, ,,hoe ging het met je aanmelding op einreiseanmeldung.de?'' ,,Huh'', kreeg ik ten antwoord. ,,Was dat nodig dan?'' Ook zij zijn ongeschonden Stiekem had ik wel aan de kant gereden willen worden door zo'n witgroene Polizeiwagen heen en terug gereden. Net zoals wij dus uiteindelijk. Geen vliegende brigades. Een beetje speet me dat zelfs wel. Stiekem had ik wel aan de kant gereden willen worden door zo'n witgroene Polizeiwagen. Raampje open. „Gutenmorgen" „Gutenmorgen." Dat ik mijn gelbes Büchlein zou overhandigen (,,bitte, her Commissar") en dan kijken of-ie doorhad dat er iets aan mankeerde. Niet dus, en zo reden we (,,jongens, nog 1 kilometer, nog 500 meter, nog 100, yeah, we zijn er weer'') quasi juichend Neder land weer binnen. Maar hoe verging het u op vakantie? Bent u wel aangehouden, gecontroleerd, ge weigerd misschien, bij de grens, op een cam ping of een hotel, in een restaurant? Had u überhaupt problemen met weg- of terugko men vanwege coronaperikelen? Ik wil het graag weten. Vertel, bondig alstublieft. Reageer: frankpoorthuis@dpgmedia.nl Edwin van der Aa Zandvoort vernachten in het hart van de Formula 1 Hei- neken Dutch Grand Prix? De Official 538 Dutch Grand Prix Village is dé plek voor de ul tieme Formule 1 beleving. Kom kamperen pal naast het circuit en ervaar het Formule 1 spekta kel van heel dichtbij!' Zo luidt de wervende tekst op de offici ële website van de Grand Prix. De evenementenbranche en mensen uit de entertainment sector hebben woedend gerea geerd op de aanwezigheid van de zo aangeprezen camping naast het Formule-1-circuit, ter wijl meerdaagse festivals met slaapgelegenheid niet mogen. Zij begrepen al niet waarom hossende voetbalsupporters wél mochten, maar dit slaat vol gens hen alles. Zo schrijft caba retier Peter Pannekoek: 'Voor alle duidelijkheid: een camping lijkt me een veel beter idee dan elke dag de trein pakken, maar leuk zo'n festival!' Ook Kamer leden hebben opheldering ge vraagd over het in hun ogen voortrekken van Zandvoort. Lang weekend Alle verschillende kampeerop- ties op de camping zijn te boe ken voor een lang weekend, lo pend van donderdag 2 septem ber tot maandag 6 september. En er is keuze genoeg voor ie dere portemonnee, variërend van 199 euro per persoon voor wie zijn eigen tentje meeneemt tot 595 euro per persoon voor een lang weekend GP in de weelde van een chalet. Op de vraag hoe dit valt te rij men met het verbod van het ka binet op meerdaagse evene- "'-tstaSai menten met slaapgelegenheid, geeft de organisatie van de Grand Prix in een verklaring op zijn website antwoord: het be treft een doodgewone camping met slaapplaatsen, 'net zoals alle andere campings in Neder land en net zoals vele andere campings in de omgeving van het circuit'. Deze camping ligt wel naast het Formule 1-terrein en wordt aangeprezen op de of ficiële website, maar 'valt onder een eigen vergunning' en hoort dus niet bij de Grand Prix. Ook qua coronaregels is er geen uitzondering, stelt de or ganisatie in zijn verklaring. 'In dien bezoekers van de Dutch Grand Prix camping naar de F1 Dutch Grand Prix willen, moe ten ze naast een afzonderlijk toegangsticket voor het racen ook voldoen aan de 'Testen voor Toegang' als voorwaarde om op het terrein van de F1 te komen.' Ook de burgemeester van Zandvoort, David Moolen- burgh, laat weten dat critici rus tig kunnen gaan slapen. ,,Het is een camping zoals we er zovele hebben in Zandvoort. De cam- Er wordt wellicht meer naar sommige krachten, zoals een prins, geluisterd - Eric van Eerdenburg, directeur Lowlands ping is alleen bedoeld om te sla pen. Er waren plannen om er ook entertainment en horeca toe te staan, maar die zijn hele maal afgeschaald.'' Lowlands Festival Lowlands moest on langs nog melden dat Lowlands 2021 niet doorging door het ver bod op meerdaagse evenemen ten met camping. Lowlands-di- recteur Eric van Eerdenburg heeft dan ook geen goed woord over voor wat er in Zandvoort gebeurt. ,,Het is niet uit te leg gen waarom wordt gemeten met twee maten. Het gaat om de dynamiek van het publiek, er gaan karrenvrachten met trei- A.M Illustratie en locatie van de camping. foto 538 dgp village nen naar Zandvoort. En als de hoofdrace niet aan de gang is, staan ze bier te drinken, of in de rij bij het toilet; precies het zelfde als bij een festival!'' Van Eerdenburg noemt het 'ronduit onzin' dat de camping in Zandvoort door een andere partij zou worden geëxploi teerd. ,,Het is gewoon een an dere bv van dezelfde eigenaren. Het laadt allemaal de verden king van corruptie op zich. Er wordt wellicht meer naar som mige krachten, zoals een prins (Prins Bernhard van Oranje is mede-eigenaar van het racecir cuit., red), geluisterd. Ik kan het niet bewijzen, maar het klopt niet. We zijn niet tegen evene menten, maar het verschil is nu niet meer te verklaren.'' Uit de vergunningen blijkt inderdaad dat de camping 538 Village wordt georganiseerd door DGP Race B.V., ook de or ganisator van de Grand Prix op Zandvoort, in samenwerking met New Nomads. Dit is een bouwer van tijdelijke verblijven bij festivals en evenementen. Een woordvoerder van DGP laat weten dat nooit geheimzinnig is gedaan over dat dezelfde par tij verschillende vergunningen heeft aangevraagd. ,,We begrij pen wel de ophef van de festi valsector. Ineens is door het ka binetsbesluit over de meer daagse festivals een aardig idee een schande geworden.'' De burgemeester van Zand- voort zegt daarop: ,,Ik begrijp de negatieve reacties van de evene mentenbranche, maar dat is een gevolg van de keuzes die ze in Den Haag maken. Wij zijn blij dat we in beperkte setting kun nen doorgaan met het organise ren van de Formule 1.'' CIRCUIT PC Festivals woedend om Formule 1-camping Circuit idvoort lentvei Circuit idvoort lentvei o Toegangpunt 190821 TU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9